KhNUIAIR ISSN 2524-0501

Вітаємо в інституційному репозитарії Харківського національного університету внутрішніх справ, який містить книги (монографії, підручники, навчальні посібники), наукові статті, звіти, автореферати дисертацій, дисертації, матеріали конференцій та періодичні видання ХНУВС у вільному доступі.

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 18 з 18

Нові надходження

Документ
Персонал Державної кримінально-виконавчої служби: поняття та структура
(Право і безпека. - 2010. - № 4 (36). - С. 75-80, 2010) Бараш, Є. Ю.; Barash, Ye. Yu.
Досліджено поняття та структуру персоналу Державної кримінально-виконавчої служби. Підкреслено, що ефективність діяльності кримінально-виконавчої служби залежить від якості її кадрового забезпечення. Окреслено основні проблеми, які існують у сфері функціонування персоналу кримінально-виконавчої служби, та окремі напрямки їх вирішення.
Документ
Законність у правоохоронній діяльності органів внутрішніх справ України: зміст, проблеми визначення, концепції
(Право і безпека. - 2010. - № 4 (36). - С. 51-55, 2010) Загуменна, Ю. О.; Zahumenna, Yu. O.
Досліджено правовий зміст та проблеми визначення законності в правоохоронній діяльності органів внутрішніх справ України. Визначено співвідношення категорій «законність» та «правопорядок».
Документ
Натуралізація як фактор включення мігрантів у суспільно-політичні процеси країни перебування
(Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 1 (104), ч. 1. - С. 64-70, 2024) Радченко, О. І.; Radchenko, O. I.; Зінченко, Д. А.; Zinchenko, D. A.
У світі, який все більше перетворюється на глобальне селище, натуралізація стає ключовим фактором включення мігрантів у суспільно-політичні процеси країни перебування. Ця стаття досліджує вплив натуралізації на ідентифікацію та участь мігрантів у політичному житті та спільноті, що їх приймає. Шляхом аналізу різноманітних досліджень та статистичних даних автори виявляють, як натуралізація змінює ставлення мігрантів до прав і обов'язків громадянства, їх відношення до політичних інститутів та участь у виборчих процесах. В результаті аналізу виявляються різні шляхи, які можуть сприяти або перешкоджати ефективній інтеграції мігрантів через процес натуралізації.
Документ
Принципи та завдання сучасного судочинства в правовій державі
(Вісник Пенітенціарної асоціації України. - 2022. - № 4 (22). - С. 59-68, 2022) Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.
У статті зазначено, що розбудова системи сучасного судочинства у правовій державі не має бути осторонь історичних коренів державотворення, втілюючи в тому числі й новітні інформаційні, науково-технічні, організаційно-управлінські та правові реалії сучасного суспільства. Аргументовано, що концепція сучасного судочинства сягає корінням, головним чином, у становлення системи загального права, де з першої половини ХІІІ століття концепція належної правової процедури була вперше викладена та закріплена у Великій хартії вольностей. Акцентовано увагу на проблемі трансформації принципів судочинства, оновлення змісту окремих принципів в умовах глобалізації, розвитку цифрових технологій та штучного інтелекту, науково-технічного прогресу. У таких умовах на доктринальному рівні можуть бути виокремлені й ті принципи, що наразі не знайшли свого закріплення на рівні нормативно-правового регулювання. Зазначено, що у нормативно-правових актах у якості категорії, що позначає спрямованість вітчизняного правосуддя, використовується саме категорія «завдання». Водночас на офіційних сайтах вітчизняних судів також часто закріплюється так звана місія суду. Під останньою ми розуміємо унікальне призначення суду, засноване на принципах сучасного судочинства у правовій державі, що об’єднує в собі загальні завдання судочинства в контексті діяльності певного суду. Місія слугує світоглядною, ідейною, орієнтуючою основою діяльності суду, яка, на наше глибоке переконання, має відображати також і унікальність кожного окремого суду на рівні зв’язків з громадськістю, інклюзивності, відкритості та доступності для кожного. Обґрунтовано у контексті визначених принципів та завдань сучасного судочинства у правовій державі необхідність виокремлення таких категорій, як візія, цінності та стратегія суду. Так, візія суду являє собою розміщену на офіційному сайті заяву суду про стратегічні пріоритети його майбутнього розвитку. Цінності можуть відображати орієнтованість суду на захист прав та свобод людини, професіоналізм, доброчесність, патріотизм. Стратегія суду може охоплювати чіткий перелік напрямків розвитку в сфері професійної освіти персоналу, зв’язків з громадськістю, прозорості та публічності тощо із зазначенням часу на реалізацію даних напрямків та специфічних завдань для виконання кожного визначеного напрямку.
Документ
The development of administrative and legal science under martial law: an assessment of it's prospective direction in Ukraine
(Remittances Review. – 2022. – Vol. 8, № 1. – P. 146-156, 2022) Komziuk, A. T.; Комзюк, А. Т.; Muzychuk, O. M.; Музичук, О. М.; Kobzieva, Т. A.; Кобзєва, Т. А.; Kovalov, I. M.; Ковальов, І. М.
Розвиток перспективних напрямів адміністративно-правової науки в умовах воєнного стану є елементом, який викликає бурхливі оплески, хоча й розглядає виклики та труднощі розвитку адміністративно-правової сфери в умовах кризової ситуації воєнного стану, коли традиційні правові рамки можуть не бути достатнім. Враховуючи надзвичайні заходи, вжиті під час воєнного стану, важливо вивчити правову базу, яка регулює такі ситуації, і дослідити роль адміністративного права в забезпеченні підзвітності, прозорості та захисту основних прав. Ця стаття присвячена тому, як правова система може адаптуватися до сучасних викликів воєнного стану. Розглядаються перспективні напрями розвитку адміністративно-правової науки в умовах воєнного стану, наприклад, забезпечення відповідності правової системи потребам суспільства.