KhNUIAIR ISSN 2524-0501

Вітаємо в інституційному репозитарії Харківського національного університету внутрішніх справ, який містить книги (монографії, підручники, навчальні посібники), наукові статті, звіти, автореферати дисертацій, дисертації, матеріали конференцій та періодичні видання ХНУВС у вільному доступі.

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 18 з 18

Нові надходження

Публікація
Феноменологія злочинності крізь кримінотеологічну та духовно-ціннісну (культурологічну) парадигму: діалогічна репрезентація
(Вісник Кримінологічної асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С., 2024) Кріцак, І. В.; Kritsak, I. V.
Стаття присвячена дослідженню феноменології злочинності крізь кримінотеологічну та духовно-ціннісну (культурологічну) парадигму із застосуванням методу діалогічної репрезентації. Феноменологія злочинності, будучи одним із аспектів загальної феноменології суспільства, одночасно являється вченням про форми прояву злочинності. Метод діалогічної репрезентації, який позначений нами у назві статті, полягає у відтворенні сократівського прийому запитань, у позірному, ідеальному моделюванні діалогу дослідника, через постановку взаємопов’язаних запитань і наданні зв’язних відповідей. Це –свого роду інтелектуальний перформанс, екзистенціальний експеримент. В результаті його застосування сформовано особливе уявлення про природу злочинності і задач у сфері протидії її відтворенню.
Документ
До характеристики форм та методів застосування стягнень за порушення трудової дисципліни
(Knowledge, Education, Law, Management. – 2023. – № 8 (60). – P. 118-122, 2023) Теліженко, О.; Telizhenko, O.
У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених та норм чинного законодавства, встановлено коло ключових форм та методів застосування стягнень за порушення трудової дисципліни. Відмічено, що форми відображають зовнішній практичний зміст застосування стягнення, а методи характеризують інструменти, які було використано для цього. Акцентовано увагу на тому, що на сьогоднішній день відповідні форми та методи не віднайшли свого законодавчого закріплення, а відтак наголошено на необхідності усунення даної прогалини. Наголошено, що застосування дисциплінарних стягнень в обов’язковому порядку передбачає певний формалізм виражений у дослідженні причин та умов вчинення дисциплінарного порушення, а також нормативно-документальному оформленні факту застосування до працівника дисциплінарного стягнення, обліку кількості останніх та інформації щодо їх зняття тощо.
Документ
До характеристики єдності правового регулювання захисту трудових прав суддів
(Knowledge, Education, Law, Management. – 2023. – № 8 (60). – P. 69-74, 2023) Акуленко, В.; Akulenko, V.
У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених, запропоновано авторське визначення поняття єдності правового регулювання захисту трудових прав суддів. Розкрито положення Конституції України, Кодексу законів про працю України, а також ряду законодавчих актів, які забезпечують єдність правового регулювання захисту трудових прав суддів. Виокремлено чинники, якими забезпечується єдність правового регулювання відповідних суспільних відносин. Зроблено висновок, що єдність правового регулювання захисту трудових прав суддів забезпечує умови, за яких останні мають можливість на рівні з іншими категоріями працівників захистити надані їм «базові» законні права, свободи та інтереси. Єдність правового регулювання досліджуваного у роботі інституту обумовлюється низкою чинників, які обумовлені, як наявністю загального трудового законодавства, так і низкою гарантій, що є властивими для трудової діяльності всіх категорій працівників, в тому числі й суддів. Втім, в цілому необхідно зауважити, що на сьогоднішній день більшість аспектів, пов’язаних із регулювання праці суддів взагалі, а також захисту їх трудових прав, зокрема, забезпечується шляхом диференціації.
Документ
Екоцид: проблеми практичного застосування кримінально-правової норми
(Наукові перспективи. - 2024. - № 4(46). - С. 1174-1195, 2024) Шульга, А. М.; Shulha, A. M.
Досліджено теоретичні проблеми практичного застосуванням кримінально-правової норми передбаченої статтею 441 КК України в умовах неоголошеної військової агресії з боку росії. Запропоновано юридичний механізм притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб країни-агресора вирішувати відповідно до чинного міжнародного законодавства ратифікованим законодавцем України; запропоновано суб’єктивну сторону правопорушення не обмежувати лише умисною формою вини; в якості кваліфікуючої ознаки має сенс визначити та закріпити умови здійснення таких дій і настання відповідних наслідків – військова агресія, збройний конфлікт, військовий напад тощо; зазначено про те, що має бути розроблений чіткій алгоритм процесуального доведення вини суб’єктів екоциду, що ґрунтується на нормах міжнародного права імплементованого у національне законодавство; наголошено на тому, що має бути розроблений юридичний механізм забезпечення відшкодування завданих екоцидом екологічної та супутньої економічної шкоди.
Документ
Культура міжмовної комунікації : навчальний посібник
(Харківський національний університет внутрішніх справ, Сумська філія, 2024) Василенко, В. А.; Vasylenko, V. A.; Довгополова, Г. Г.; Dovhopolova, H. H.
Навчальний посібник «Культура міжмовної комунікації» пропонується для здобувачів закладів вищої освіти юридичного спрямування, для аспірантів, для тих, хто самостійно вивчає англійську мову, як допоміжний методичний засіб вирішення основних завдань спілкування та обміну інформацією між носіями різних мов та представниками різних культурних кодів. Матеріали посібника сприяють полегшенню включення здобувачів у процеси міжкультурної комунікації на базі системного підходу до вивчення мови, культури і суспільства та детермінативних зв’язків між мовними, соціальними і культурними чинниками, які враховані при укладанні завдань для опрацювання. Навчальна книга створена як основне або додаткове джерело методичного забезпечення для викладачів іноземної мови вищих юридичних навчальних закладів. Матеріали посібника враховують лінгвістичні та екстралінгвістичні фактори навчання, сприяють формуванню мовної та лінгвокультурної компетенції.