KhNUIAIR ISSN 2524-0501

Вітаємо в інституційному репозитарії Харківського національного університету внутрішніх справ, який містить книги (монографії, підручники, навчальні посібники), наукові статті, звіти, автореферати дисертацій, дисертації, матеріали конференцій та періодичні видання ХНУВС у вільному доступі.

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 18 з 18

Нові надходження

Публікація
Шляхи вдосконалення адміністративного законодавства, яке регламентує забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України
(Вісник Кримінологічної Асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С. 410-418, 2024) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
Запропоновано власний підхід щодо напрямів удосконалення адміністративного законодавства, яке регламентує забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України. З’ясовано, що концептуальні засади забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України – це система найбільш важливих, основоположних ідей та принципів, світоглядних позицій і переконань, що відображають консолідовану позицію влади і громадянського суспільства щодо того, яку місію здійснює НГ України у галузі забезпечення територіальної оборони, які виклики і проблемні питання існують у цій сфері, які напрямки і перспективи їх подолання, а також удосконалення та розвитку механізму досліджуваного забезпечення. Встановлено, що важливим напрямком удосконалення адміністративного законодавства, яке регламентує забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України, є визначення матеріально-правових і процедурних засад організації та реалізації механізму взаємодії Національної гвардії України з іншими суб’єктами публічної влади щодо забезпечення територіальної оборони.
Публікація
Завдання, принципи та напрямки адміністративної діяльності Департаменту міграційної поліції Національної поліції України
(Вісник Кримінологічної Асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С. 402-409, 2024) Магдалюк, В. І.; Mahdaliuk, V. I.
У статті досліджено сутність напрямків адміністративної діяльності міграційної поліції. Пріоритетними завданнями підрозділу є забезпечення дотримання законів про міграцію, контроль за переміщенням апатридів та іноземців, а також протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції. Для підвищення ефективності функціонування міграційної поліції напрацьовано ряд рекомендацій практичного характеру щодо розширення технічних можливостей даного підрозділу та поглиблення співпраці з міграційними службами Євросоюзу та інших країн. Як наслідок, логічним і зрозумілим є факт того, що покращення технічної бази, на основі впровадження в діяльність міграційної поліції України міжнародного досвіду розвинених країн світу є ключовими компонентами стратегії підвищення ефективності роботи даного органу.
Користувач
Іван Кріцак
Публікація
Система суб’єктів підтримки та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану
(Вісник Кримінологічної Асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С. 367-375, 2024) Воскобойніков, В. В.; Voskoboinikov, V. V.
У статті, спираючись на аналіз норм чинного законодавства, виокремлено коло суб’єктів, до повноважень яких входить розвиток та підтримка бізнесу в Україні в умовах воєнного стану. Запропоновано авторське визначення поняття системи суб’єктів підтримки та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану. Наведено класифікацію відповідних суб’єктів. Акцентовано увагу на тому, що система суб’єктів підтримки та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану являє собою узгоджену за рівнем компетенції структуровану сукупність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також громадських організацій, діяльність яких сприяє створенню нових бізнес-проектів, а також ефективному функціонуванню існуючих.
Публікація
Нормативно-правове регулювання експлуатації безпілотних авіаційних комплексів при виконанні завдань Національної поліції України
(Вісник Кримінологічної Асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С. 336-353, 2024) Бандурка, О. М.; Bandurka, O. M.; Науменко, С. М.; Naumenko, S. M.; Шевченко, Т. В.; Shevchenko, T. V.
У статті наданий аналіз нормативно-правової бази, що регламентує застосування та використання безпілотних повітряних суден, безпілотних літальних апаратів та безпілотних авіаційних комплексів та надана оцінка правового забезпечення експлуатації безпілотних авіаційних комплексів при виконанні завдань, що покладені на Національну поліцію України. Наведені статистичні дані зростання галузі використання безпілотних авіаційних комплексів у світі, опрацьовані сучасні тенденції та вектори розвитку даної галузі в Україні. У статті окреслена ретроспектива державного регулювання нових галузей та, на їх прикладі, окреслені перспективи нормативно-правового регулювання застосування та використання безпілотних авіаційних комплексів в Україні в цілому, та при виконанні завдань Національної поліції України – безпосередньо. Розглянуто сучасний стан нормативно-правового забезпечення та способи державного регулювання експлуатації безпілотних авіаційних комплексів, порядок реєстрації безпілотних повітряних суден та отримання документів, що дають право пілотувати безпілотні літальні апарати.