Bulletin of Kharkiv National University of Internal Affairs. Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/13

Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ / Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Харків: ХНУВС, 1995. - Виходить щоквартально. - ISSN 1999-5717.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 27
  • Ескіз
    Публікація
    Фраудаторний правочин: сутність і правове регулювання
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 2. - С. 18-25, 2024) Гофельд, Г. С.; Hofeld, H. S.; Ганна Гофельд
    Досліджено актуальні питання науки та практики щодо визначення сутності, ознак і правового регулювання фраудаторного правочину як такого, що має негативні наслідки для кредитора або особи, чиї права можуть бути порушені внаслідок укладення угоди такого змісту. Окреслено та проаналізовано сучасні наукові позиції щодо розуміння сутності категорії «фраудаторний правочин», запропоновано авторське визначення цієї категорії. Проаналізовано судову практику та здійснено огляд судових рішень щодо фраудаторного правочину та його істотних умов. Визначено подальші перспективні напрями наукових досліджень з окремих питань фраудаторного правочину.
  • Ескіз
    Публікація
    Діяльність міліції в Україні щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в 1950-х роках
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 1. - С. 11-22, 2024) Греченко, В. А.; Grechenko, V. A; Субота, С. І.; Subota, S. I.
    Досліджено основні напрями діяльності міліції щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні в 1950-ті роки. Висвітлено основні аспекти правового регулювання дорожнього руху у вказаний період. Виявлено стан та причини аварійності автомобільного й інших видів транспорту в цей період. Проаналізовано заходи, що вживалися органами міліції щодо поліпшення ситуації з безпекою дорожнього руху в республіці в 1950-ті роки.
  • Ескіз
    Документ
    Дотримання правил військового обліку як реалізація військового обов’язку громадянами України
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 1 (104), ч. 1. - С. 261-269, 2024) Стреляний, В. І.
    Досліджено проблемні питання організації військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який ведеться органами військового управління, в контексті виконання громадянами обов’язку захисту Батьківщини. Запропоновано розглядати військовий обов’язок, зафіксований у Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу», як імперативно встановлене зобов’язання особи вчинити активні дії щодо підготовки до військової служби, проходження військової служби та дотримання правил військового обліку. Науково обґрунтовано зміни та доповнення до чинного законодавства з питань організації й уможливлення належного ведення військового обліку в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Публікація
    Цифровізація військового обліку в Україні: правові проблеми та шляхи їх вирішення
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 1 (104), ч. 1. - С. 251-260, 2024) Панова, І. В.; Panova, I. V.; Панова Ірина Вікторівна
    Досліджено проблемні питання організаційного та правового забезпечення цифровізації (дигіталізації) військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів, який ведеться органами військового управління. Запропоновано поширити концепцію роботи державних органів «Держава у смартфоні» на імперативну діяльність суб’єктів владних повноважень у сфері військового обліку. Наголошено на пріоритетності в окремих випадках відомостей цифрового військового обліку над інформацією, наявною в розпорядженні органів військового управління. Науково обґрунтовано зміни та доповнення до чинного законодавства з питань ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  • Ескіз
    Документ
    Проблемні питання правового регулювання оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 1 (104), ч. 1. - С. 96-108, 2024) Говоров, В. С.; Hovorov, V. S.
    У статті звернено увагу, що чинне законодавство про місцеве самоврядування і службу в органах місцевого самоврядування містить цілу низку проблем у частині регламентації оплати праці посадових осіб цих органів публічної влади. Розглянуто наукові думки та пропозиції щодо усунення недоліків організаційно-правових засад матеріально-фінансової винагороди зазначених публічних службовців. З урахуванням дослідницьких позицій, а також майбутнього оновлення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування запропоновано певні кроки щодо вдосконалення і розвитку оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування.
  • Ескіз
    Документ
    Правове регулювання відносин із проходження служби у Службі безпеки України
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 4 (103). - С. 357-368, 2023) Юзишен, М. С.; Yuzyshen, M. S.
    Розглянуто сучасний стан правового регулювання відносин із проходження служби у Службі безпеки України. Вивчено думки науковців щодо соціальної природи служби у правоохоронних органах і ступеня впливу трудового й адміністративного права на відносини із проходження в них служби. Визначено, до сфери дії якої галузі права належать відносини із проходження служби у Службі безпеки України. Обґрунтовано, що до сфери дії трудового права належать трудові відносини співробітників-військовослужбовців і працівників, які уклали трудовий договір зі Службою безпеки України, а до сфери дії адміністративного права – відносини із проходження служби військовослужбовцями строкової служби у Службі безпеки України.
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративно-правове регулювання меж запобігання та протидії корупції в публічній службі
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 3 (102), ч. 2. - С. 106-113, 2023) Музичук, Е. О.; Muzychuk, E. O.; Едуард Музичук
    Зазначено, що протидія корупції в публічній службі вимагає нормативно-правового закріплення та організаційного втілення меж запобігання корупційним проявам. Окреслено проблемні аспекти меж запобігання та протидії корупції в публічній службі. Крізь призму детального вивчення досвіду США та поглядів вітчизняних науковців-адміністративістів сформовано окремі напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання меж запобігання та протидії корупції в публічній службі.
  • Ескіз
    Документ
    Доктринальні інтерпретації дигіталізації як загальноправового феномена
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 3 (102), ч. 2. - С. 24-32, 2023) Наджафлі, Е.; Nadzhafli , E.
    У статті продемонстровано доктринальні інтерпретації дигіталізації як загальноправового феномена. Акцентовано увагу на тому, що аналіз змісту наукових публікацій у сфері дигіталізації суспільних відносин свідчить, що пріоритет поки що надається вузькоспеціальним питанням, які досліджуються в межах переважно галузевих правових наук, насамперед конституційного, судового, адміністративного та цивільного права. Зазначено, що у правовому вимірі поруч із традиційним правом, що стрімко цифровізується, виникає й феномен цифрового права.
  • Ескіз
    Документ
    Єдність і диференціація правового регулювання реалізації права на працю окремих категорій працівників
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 3 (102), ч. 1. - С. 81-90, 2023) Подорожній, Є. Ю.; Podorozhnii , Ye. Yu.
    Наголошено на тому, що належне реформування трудового законодавства, про нагальність якого вже не один рік точаться дискусії у наукових, політичних і професійних спільнотах, неможливе без встановлення чітких та надійних гарантій рівного доступу до праці, ефективного забезпечення захищеності працівників, незалежно від особливостей останніх та специфіки їх трудової діяльності. Саме тому таким важливим і актуальним є продовження наукового дослідження проблематики єдності та диференціації правового регулювання реалізації права на працю окремих категорій працівників, що дасть змогу сформувати якісне теоретичне підґрунтя для ефективного реформування й удосконалення законодавчої регламентації відносин найманої праці за участю означених працівників. Акцентовано увагу, що єдність і диференціація є одним з основних галузевих принципів правового регулювання трудових відносин. Розглянуто сутнісний зміст і значення єдності та диференціації правового регулювання. Звернено увагу на підстави, що зумовлюють застосування диференціації правового регулювання. Розглянуто зміст поняття «окремі категорії працівників». Окреслено роль і значення застосування принципу єдності та диференціації під час правового врегулювання реалізації права на працю окремих категорій найманих працівників
  • Ескіз
    Документ
    Єдність і диференціація тривалості щорічної основної відпустки в Україні
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 3 (102), ч. 1. - С. 61-69, 2023) Бортник, С. М.; Bortnyk, S. M.
    Досліджено сучасне правове регулювання тривалості щорічної основної відпустки. Вивчено точки зору науковців щодо змісту категорії «єдність і диференціація у трудовому праві». Надано авторське визначення термінів «єдність тривалості щорічної основної відпустки», «диференціація тривалості щорічної основної відпустки». Дістало подальшого розвитку розуміння сутності єдності та диференціації тривалості щорічної основної відпустки. Запропоновано рекомендації з удосконалення норм сучасного законодавства про працю у сфері регламентації щорічної основної відпустки.
Сайт видання: http://visnyk.univd.edu.ua/