Bulletin of Kharkiv National University of Internal Affairs. Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/13

Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ / Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Харків: ХНУВС, 1995. - Виходить щоквартально. - ISSN 1999-5717.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Сутність і значення забезпечення незалежності прокуратури в Україні
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 3 (102), ч. 2. - С. 221-226, 2023) Шуміло, О. М.; Shumilo , O. M.
    Статтю присвячено з’ясуванню сутності та значення забезпечення незалежності прокуратури в Україні. Визначено, що важливість забезпечення незалежності прокуратури зумовлюється такими чинниками: 1) запобігає політичному впливу на процес розслідування, що гарантує об’єктивність і непохитність правосуддя; 2) покращує ефективність боротьби з корупцією та злочинністю; 3) є додатковою гарантією захисту прав і свобод громадян, адже важливим завданням прокуратури є забезпечення правової рівності, боротьби з порушеннями прав людини та захисту інтересів суспільства загалом; 4) забезпечує підвищення довіри громадян до правосуддя та системи правопорядку в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання участі прокурора у провадженнях у справах про адміністративні правопорушення: за матеріалами Європейського суду з прав людини
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 2 (101), ч. 1. - С. 135-149, 2023) Шатрава, С. О.; Shatrava, S. O.; Джафарова, О. В.; Dzhafarova, O. V.; Погорілець, О. В.; Pohorilets, O. V.
    У межах наукової праці здійснено аналіз рішень Європейського суду з прав людини в частині захисту основних прав особи у провадженні у справах про адміністративні правопорушення та залучення прокурора до участі в розгляді справи з метою забезпечення змагальності сторін і виконання відповідно до адміністративного законодавства свого основного призначення, що має прояв у здійсненні нагляду за додержанням і правильним застосуванням норм чинного законодавства. Запропоновано зміни до норм чинного законодавства щодо захисту основних прав осіб, які беруть участь у розгляді справ про адміністративні правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Прокурор як суб’єкт забезпечення прав людини в Україні
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2021. – № 3 (94). – С. 181-187, 2021) Чумак, В. В.; Chumak, V. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6171-2250
    Досліджено сутність діяльності прокурора як суб’єкта забезпечення прав людини в Україні. Наголошено на особливостях проведення реформи прокуратури та визначено її зв’язок із діяльністю прокурора як суб’єкта забезпечення прав людини. Установлено нормативно-правову базу, яка регулює питання діяльності прокурора як суб’єкта забезпечення прав людини. Зроблено висновок, що від нормативного врегулю- вання діяльності прокурора як суб’єкта забезпечення прав людини в Україні залежать стан і рівень забезпеченості прав та основоположних свобод людини і громадянина і що наріжним каменем утвердження України як правової держави є дотримання принципу верховенства права.
  • Ескіз
    Документ
    Правові підстави процесуальної діяльності та взаємодії працівників оперативних підрозділів при виконанні доручень дізнавача, слідчого, прокурора з питань проведення негласних слідчих (розшукових) дій
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. - 2020. - № 3 (90). - С. 255-265, 2020) Юхно, О. О.; Yukhno, O. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4771-0531
    Проведено ретроспективний аналіз положень законодавчих актів України, рішень Конституційного суду України і Європейського суду з прав людини та, зокрема, національного кримінального процесуального законодавства і відомчих нормативно-правових актів стосовно правових підстав процесуальної діяльності та взаємодії працівників оперативних підрозділів з виконання доручень дізнавача, слідчого, прокурора щодо проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій. Установлено, що під час виконання таких доручень оперативні працівники наділені і користуються процесуальними правами слідчого.
  • Ескіз
    Документ
    Представництво прокурором інтересів держави і громадянина в адміністративному процесі
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2011. – № 3 (54). – С. 148-156, 2011) Будзан, Л. Д.; Budzan, L. D.
    Досліджено представницьку діяльність прокурора в адміністративному процесі, особливості реалізації прокурором функції представництва інтересів громадянина або держави в суді, з ’ясовано роль і місце прокурора в адміністративному процесі України. Representation activity of the public prosecutor in administrative process, features of realization by the public prosecutor of function of representation of interests of the citizen or the state in court are investigated, the role and place of the public prosecutor in administrative process of Ukraine are defined. Исследованы представительская деятельность прокурора в административном процессе, особенности реализации прокурором функции представительства интересов гражданина либо государства в суде, выяснены роль и место прокурора в административном процессе Украины.
  • Ескіз
    Документ
    Тимчасовий доступ до речей і документів як одна з основних процесуальних дій, спрямованих на розкриття економічних злочинів: особливості проведення та взаємодії з оперативними підрозділами
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. - 2016. - № 4 (75). - С. 62-69, 2016) Вінцук, В. В.; Vintsuk, V. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4241-4474; Нерсесова, В. К.; Nersesova, V. K.
    Вивчено доцільність наявності у прокурора повноважень щодо погодження клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. При цьому розглянуто різні аспекти забезпечення дотримання прав та свобод людини і громадянина, ефективності проведення слідчих (розшукових) дій та отримання доказів, а також враховано рівень корумпованості правоохоронних органів. На основі анкетних даних розглянуто корумпованість як одну з головних причин недоцільності повноважень прокурора щодо погодження клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. При цьому відзначено важливу роль принципу неочікуваності, який є важливим у розслідуванні економічних злочинів, проте найбільш вразливим в умовах корумпованості. Особливу увагу приділено економічним злочинам, оскільки економічна злочинність загрожує державі та суспільству в цілому. Вказано на недостатність нормативного регулювання діяльності Державної служби боротьби з економічною злочинністю, що спричиняє складність діяльності щодо протидії злочинності в економічній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання регламентації початку досудового розслідування у кримінальному процесі України
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. - 2016. - № 3(74). - С. 76–84, 2016) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1533-9213
    Здійснено аналіз положень кримінального процесуального законодавства України та деяких інших країн пострадянського простору, що стосуються початку досудового розслідування. Розглянуто думки науковців з питань, що досліджуються, та надано їх оцінку. Сформульовано та обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення процесуальних норм, які стосуються предмета дослідження.
Сайт видання: http://visnyk.univd.edu.ua/