Bulletin of Kharkiv National University of Internal Affairs. Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/13

Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ / Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Харків: ХНУВС, 1995. - Виходить щоквартально. - ISSN 1999-5717.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Публікація
    Кримінальна відповідальність за вчинення воєнно-насильницьких злочинів: аналіз складів протиправних посягань
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 1. - С. 115-124, 2024) Сокуренко, В.В.; Sokurenko, V.V.; Vitalii Sokurenko
    Обґрунтовано необхідність кримінально-правового аналізу воєнно-насильницької злочинності з огляду на тривалий збройний конфлікт на території України, анексію частини її територій та відкриті заклики російської влади до знищення української нації, розпалювання ненависті до всього, що ідентифікує Україну як суверенну незалежну державу. Запропоновано класифікацію воєнно-насильницьких злочинів у контексті збройного конфлікту в Україні залежно від категорії потерпілих. Проаналізовано й уточнено існуючі підходи щодо тлумачення в процесі правозастосовної діяльності окремих ознак об’єктивної та суб’єктивної сторін складів відповідних воєнно-насильницьких злочинів та надано рекомендації, спрямовані на формування єдиної правозастосовної практики щодо їх кримінально-правової кваліфікації.
  • Ескіз
    Документ
    Насильницька злочинність на ґрунті ненависті, пов’язаної з війною: поняття, ознаки, тенденції відтворення
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2023. – № 4 (103). - С. 174-183, 2023) Сокуренко, В.В.; Sokurenko, V.V.
    Обґрунтовано необхідність дослідження насильницької злочинності на ґрунті ненависті, пов’язаної з війною, як окремої кримінологічної категорії з огляду на тривалий збройний конфлікт на території України, анексію частини її територій та відкриті заклики російської влади до знищення української нації, розпалювання ненависті до всього, що ідентифікує Україну як суверенну незалежну державу. Сформульовано визначення насильницької злочинності на ґрунті ненависті, пов’язаної з війною, виокремлено та розкрито зміст основних її сутнісних ознак. Окреслено тенденції розвитку цього виду злочинності як підґрунтя для прогнозування негативних впливів на відповідні суспільні процеси в майбутньому. Визначено необхідність у розробленні виваженого законодавчого підходу до правильного розуміння, розпізнавання, виявлення та подальшої юридично грамотної кваліфікації кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті, пов’язаної з війною, як запоруки ефективного їх попередження та розслідування.
  • Ескіз
    Документ
    Презумпція правоти поліцейських: історія, сучасність і можливість впровадження в законодавство України
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2021. – № 3 (94). – С. 162-169, 2021) Сокуренко, В.В.; Sokurenko, V.V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4377-982X
    Розглянуто історичний аспект формування та становлення презумпції правоти поліцейських як складового елементу кваліфікаційного імунітету, а також її зміст, що полягає у визнанні діянь поліцейських правомірними, якщо інше не буде доведено в судовому порядку. Проаналізовано практику застосування кваліфікаційного імунітету в Сполучених Штатах Америки, на підставі чого наведено аргументи щодо доцільності впровадження презумпції правоти поліцейських у законодавство України, а також запропоновано відповідні законодавчі зміни.
Сайт видання: http://visnyk.univd.edu.ua/