Користувач:
Кирило Черевко

Вантажиться...
Зображення профілю

Email

Дата народження

Дослідницькі проекти

Структурні одиниці

Посада

Прізвище

Ім'я

Ім'я

Кирило Черевко

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Публікація
    Насильницька злочинність персоналу установ виконання покарань: стан та проблеми протидії
    (Наше право. - 2023. - № 3. - С. 170-177, 2023) Черевко, К. О.; Cherevko, K. O.; Кирило Черевко
    Надано опис та пояснення стану насильницькій злочинності персоналу установ виконання покарань та виявлено проблемні аспекти протидії її відтворення. Встановлено збереження високого рівня та несприятливої динаміки відтворення кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 127, 365 КК України серед вказаних суб’єктів. Виявлено, що серед мотивів катування та насильницького перевищення влади засуджених превалюють: а) особисто-садистичні, що виявляють прагнення до домінування над засудженими, ув’язненими та, таким чином, до самоствердження; б) службістські, які знаходять свій вияв в устремлінні на утримання оперативної ситуації в колонії під контролем, запобігання або припинення спроб утвердження та/або розширення влади особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу (авторитету).
  • Публікація
    Призонізація як фактор кримінального радикалізму серед засуджених до позбавлення волі
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. – 2023. – № 2 (29). – С. 127-135, 2023) Черевко, К. О.; Cherevko , K. O.; Кирило Черевко
    Стаття присвячена дослідженню призонізації як фактору кримінального радикалізму серед засуджених. Встановлено, що кримінальний радикалізм серед засуджених до позбавлення волі – явище вкрай небезпечне, що окрім загальнокримінальних має й політико-дестабілізуючу властивість, що особливо гостро проявляється в умовах російсько-української війни. Істотним чинником кримінального радикалізму є призонізація – комплексниий соціальний феномен, може розумітися у двох вимірах: як внутрішній процес закріплення за ув’язненим особливих, зумовлених «тюремним» середовищем криміногенних якості і як зовнішньо спрямований процес негативного впливу засуджених, звільнених з місць позбавлення волі на соціальне середовище, позапенітеніарну культуру, привнесення до неї елементів кримінальної, тюремної субкультури. Значний потенціал підвищення ефективності протидії призонізації та кримінальному радикалізму серед засуджених вбачається у трансформації як кримінальновиконавчої системи, так і кримінальної юстиції в цілому, зниження частки ув’язнених у структурі засуджених, в тому числі й через розширення можливостей пробації, активній участі громадськості.
  • Публікація
    Кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури в умовах ведення війни: ключові поняття
    (Вісник Кримінологічної Асоціації України. – 2024. – № 1 (31). – С. 209-219, 2024) Пашнєв, Д. В.; Pashniev, D. V.; Черевко, К. О.; Cherevko, K. O.; Кирило Черевко; Дмитро Пашнєв
    В ході військової агресії проти України ворог широко використовує комп’ютерні технології для вчинення воєнних злочинів шляхом здійснення кібератак на об’єкти критичної інфраструктури. Отже актуальним є вивчення питань кваліфікації таких кримінальних діянь, починаючи із основних понять з технічної сфери, розуміння яких є критичним для вирішення питання щодо достатності підстав для притягнення до кримінальної відповідальності. Стаття присвячена визначенню та вивченню понять, що є визначними для складу даного виду кримінальних правопорушень: поняття «критичної інфраструктури» та віднесення певного об’єкту до критичної інфраструктури, а також поняття «кібератака».