KhNUIAIR ISSN 2524-0501

Вітаємо в інституційному репозитарії Харківського національного університету внутрішніх справ, який містить книги (монографії, підручники, навчальні посібники), наукові статті, звіти, автореферати дисертацій, дисертації, матеріали конференцій та періодичні видання ХНУВС у вільному доступі.

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 18 з 18

Нові надходження

Документ
Конституційно-правове регулювання статусу Адміністрації Президента України : автореферат дисертації
(Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2014) Зозуля, О. І.; Zozulia, O. I.; Марцеляк, О. В. - науковий керівник
Дисертацію присвячено аналізу конституційно-правового регулювання статусу Адміністрації Президента України. Розглянуто різні підходу з приводу розуміння сутності апарату Президента України, визначено його поняття та місце у державному механізмі. З’ясовано специфіку становлення Адміністрації Президента України та Секретаріату Президента України як апарату глави держави. Охарактеризовано функції, принципи, повноваження, гарантії діяльності та особливості структурної організації Адміністрації Президента України. Встановлено роль і місце Адміністрації Президента України у системі допоміжних органів глави держави. Охарактеризовано сучасний стан правового регулювання статусу апарату Президента України. Проаналізовано досвід конституційно- правового регулювання статусу апарату глави держави у зарубіжних країнах. Обґрунтовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення конституційно-правового статусу Адміністрації Президента України.
Документ
Принцип гласності та відкритості в цивільному судочинстві України (нормативне закріплення та проблема визначення його змісту)
(Право і суспільство. - 2024. - № 1, т. 2. - С. 66-75, 2024) Тімонов, А. І.; Timonov, A. I.
У статті обґрунтовується актуальність і необхідність подальшого поглибленого наукового дослідження принципу гласності та відкритості в цивільному судочинстві України. Наголошено, що зміни, які відбулися за останні роки в економіці, політиці, праві України, впливають на розвиток доктрини правових принципів, зокрема й на розвиток теорії принципів цивільного процесуального права. Доведено, що реалізація принципу гласності та відкритості цивільного судочинства відбувається, з одного боку – досягненням завдань і мети цивільного судочинства, а з іншого – реалізацією права на справедливий судовий розгляд та одну з його складових – права на доступ до правосуддя.
Публікація
The offender and the theory of legal personality: International and ukrainian contexts
(Amazonia Investiga. – 2024. – Vol. 13, Issue 74. – P. 193-200, 2024) Husieva, V. O.; Гусєва, В. О.; Kryvoruchko, L. S.; Криворучко, Л. С.; Pylyp, V.; Makarova, O. P.; Макарова, О. П.; Shynkarenko, I. I.; Шинкаренко, І. І.; Husieva, Vlada
Здатність особи представляти і захищати свої інтереси, нести юридичну відповідальність за вчинення адміністративних і кримінальних правопорушень становить таку категорію, як правосуб'єктність особи. Метою статті було порівняти правосуб’єктність правопорушника, який вчинив адміністративно каране правопорушення, та особи, яка вчинила кримінально каране діяння законодавством України та міжнародно-правовими актами. Досягнення поставленої мети стало можливим завдяки виконанню таких завдань: 1) визначено поняття та складові такої категорії як «юридична особа»; 2) з’ясовано особливості поняття адміністративної правосуб’єктності, визначено межі адміністративної правосуб’єктності особи, яка вчинила адміністративне правопорушення; 3) охарактеризовано межі правосуб’єктності особи, яка вчинила кримінальне правопорушення. Автори використовували методи аналізу, синтезу, логіко-догматичний методи тощо. Визначено, що у загальному аспекті обсяг правосуб’єктності в межах адміністративного та кримінального судочинства, що здійснюється законодавством України, не має суттєвих відмінностей, однак у разі притягнення особи до відповідальності необхідно враховувати вагому кількість факторів.
Документ
Вектори оптимізації правового забезпечення захисту прав жінок від домашнього насильства в умовах євроїнтеграції в Україні
(Право і суспільство. - 2024. - № 1, т. 2. - С. 46-53, 2024) Науменко, М. В.; Naumenko, M. V.
Наголошено, що проблема домашнього насильства залишається актуальною, незважаючи на всі досягнення цивілізації. Так насильство залишається однією з найпоширеніших форм порушення прав людини, від якого страждають переважно найбільш вразливі групи населення: діти, жінки, які перебувають в економічній, психологічній чи іншій залежності від чоловіка, партнера або батьків, люди з інвалідністю, люди похилого віку тощо. Визначено пріоритетні напрямки оптимізації правового забезпечення протидії насильству в сім’ї в умовах євроінтеграційних процесів в Україні, одним з яких є розробка й прийняття відповідного правового забезпечення.
Документ
Підстави зміни та розірвання договору найму житла
(Право і суспільство. - 2024. - № 1, т. 1. - С. 79-85, 2024) Мороз, О. В.; Moroz, O. V.
У статті досліджено підстави зміни та розірвання договору найму житла. Проаналізовано поняття зміни та розірвання цивільно-правового договору. Вказано, що визначаючи підстави та порядок зміни та розірвання договору найму житла, необхідно враховувати як загальні положення про зміну та розірвання договорів, що закріплені ст. 651-654 ЦК України, так і специфічні підстави та порядок зміни і розірвання договору найму житла, що визначаються у главі 59 ЦК України, чи безпосередньо випливають з природи даного договору. Вказано, що цивільний кодекс встановлює два переліки підстав достроково розірвання договору найму житла. Один – для розірвання на вимогу наймодавця, інший – для розірвання на вимогу наймача. Зазначається, що договір найму житла може також припинятися у зв’язку із деякими подіями, наприклад, смерті самотнього наймача, знищення жилого приміщення у зв’язку зі стихійним лихом.