Bulletin of Kharkiv National University of Internal Affairs. Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/13

Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ / Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Харків: ХНУВС, 1995. - Виходить щоквартально. - ISSN 1999-5717.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Публікація
    Право на забуття в контексті російсько-української війни
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 2. - С. 40-52, 2024) Попова, С. О.; Popova, S. O.
    Визначено поняття та особливості права на забуття у вітчизняному і міжнародному правовому полі, зокрема в контексті збройної агресії рф проти України. Встановлено важливість забезпечення рівноваги між свободою слова, вираження поглядів і свободи преси та правом на забуття. Розглянуто необхідність дотримання балансу приватних і суспільних інтересів у контексті права на забуття. Проаналізовано неможливість застосування права на забуття в контексті російсько-української війни. Запропоновано розробити відповідні положення щодо регламентування безперешкодної реалізації права на забуття особам, які постраждали від війни, незважаючи на те, що їх справи були резонансними та становлять значний суспільний інтерес, проте особа має право, щоб такі ситуації не асоціювалися з нею.
  • Ескіз
    Публікація
    Реорганізація юридичної особи: сутність і розуміння форми її прояву (створення чи припинення)
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 1. - С. 62-73, 2024) Ступак, Т. С.; Stupak, T. S.
    Проведено аналіз правової доктрини та чинного законодавства, котрий дозволив дійти висновку, що реорганізація є особливим механізмом трансформації юридичної особи, який проявляється у складному юридичному складі, спрямованому на досягнення позитивного економічного ефекту або приведення у відповідність до чинного законодавства, результатом якого є припинення та/або утворення нової юридичної особи (юридичних осіб) з переходом до неї (до них) майна (або його частини) юридичної особи, яка реорганізується, в порядку правонаступництва. Виголошено думку про помилковість однозначного твердження, що реорганізація є формою або створення, або припинення юридичної особи. Такий висновок зроблено виходячи з того, що чинне законодавство закріплює щодо окремих видів реорганізації різні знаменники – припинення/створення, проте відповідне правове явище варто досліджувати комплексно (у цілому). У такому разі один зріз такої правової конструкції свідчитиме про створення, а інший – про припинення юридичної особи, що має прояв у межах реорганізаційної процедури однією організації.
  • Ескіз
    Публікація
    Правовий режим частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2024. – № 2 (105), ч. 1. - С. 52-61, 2024) Севостьянова, М. І.; Sevostianova, M. I.
    У статті звернено увагу на потребу економічного та юридичного аналізу значень частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. Доведено, що правову природу частки доцільно характеризувати через правову природу правомочностей учасника товариства; такі правомочності становлять єдиний і неподільний комплекс корпоративних прав, які визнаються окремою категорією прав разом із зобов’язальними і речовими; правова природа корпоративних прав має комплексний характер, який насамперед полягає в поєднанні засад абсолютності та відносності; визначення частки лише через комплекс прав учасника не є обґрунтованим, оскільки права учасника нерозривно пов’язані з його обов’язками; частка як об’єкт цивільних прав є іншим майном, а не майновими правами.
  • Ескіз
    Документ
    Місце та роль ознаки майнової відокремленості підприємницького товариства в теоріях про сутність юридичної особи
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2022. – № 2 (97). – С. 94-105, 2022) Артеменко, Р. М.; Artemenko, R. M.
    Проаналізовано доктринальні підходи до розуміння місця та ролі ознаки майнової відокремленості підприємницького товариства в контексті основних положень теорії фікції і теорії реальності юридичної особи як учасника цивільного обігу. Зроблено висновок, що існування значної кількості наукових підходів, що розкривають сутність окремих ознак підприємницького товариства як юридичної особи, лише сприяють подальшому розвитку вчень про правову природу цього правового феномена й окреслюють не лише загальну модель юридичної особи, але й її різновидів із виокремленням додаткових ознак. Таким різновидом є підприємницьке товариство, яке як видове явище щодо родового (юридичної особи) має власні ознаки, які однак не замінюють (повністю відповідають) загальних ознак юридичної особи. Однією з таких ознак є майнова відокремленість, яка визнається як обов’язкова і прихильниками теорії фікції, і прихильниками теорії реального існування юридичної особи як учасника цивільного обігу.
  • Ескіз
    Документ
    Проблемні питання застосування категорії «вина» до юридичних осіб
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2022. – № 2 (97). – С. 59-70, 2022) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9669-6062
    Проведено аналіз законодавства України, а також доктринальних підходів до розуміння вини юридичної особи як учасника цивільних відносин. Зроблено висновок, що проблематика можливості існування вини в юридичної особи в межах цивільно-правової відповідальності обумовлена кількома факторами як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру. Вина як підстава цивільно-правової відповідальності враховується в цивільних правовідносинах лише між фізичними особами. Окремого різновиду вини юридичної особи не існує, а будь-яке невиконання нею зобов’язань викликається діями її органів, учасників, колективу. Цей суб’єктивний фактор не береться і не може братися до уваги при покладенні цивільно-правової відповідальності на юридичну особу.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність реорганізації юридичної особи з позиції визнання виділу одним з її видів
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2022. – № 2 (97). – С. 48-58, 2022) Жорнокуй, В. Г.; Zhornokui, V. H.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-7706-8538
    Досліджено питання визначення сутності реорганізації юридичної особи через визнання такого її виду, як виділ. Зроблено висновок, що чинне законодавство передбачає п’ять способів реорганізації, проте припинення юридичної особи є характерним для чотирьох із них: злиття, приєднання, поділ та перетворення, а під час виділу жодна з юридичних осіб не припиняється. Зазначено, що правонаступництво є спеціальним юридичним терміном, що обумовлює процес «переходу прав і обов’язків» від однієї юридичної особи до іншої. Крім того, чинне законодавство України, закріпивши вичерпний перелік способів реорганізації юридичної особи, на відміну від зарубіжного, фактично забороняє змішану реорганізацію.
  • Ескіз
    Документ
    Автор як суб'єкт творчості
    (Вісник Національного університету внутрішніх справ. - 2003. – Вип. 21, ч.1. - С. 60-65, 2003) Шишка, Р. Б.; Shyshka, R. B.
    Проаналізовані творчі аспекти діяльності автора. Зазначено, що творчість та творчий процес як особливий вид суспільно корисної праці, в якому органічно поєднуються інтереси самого творця та суспільства, є головною ланкою в аналізі особистості автора. Проанализированы творческие аспекты деятельности автора. Отмечено, что творчество и творческий процесс как особый вид общественно полезного труда, в котором органично сочетаются интересы самого создателя и общества, является главным звеном в анализе личности автора. The creative aspects of the author’s activity are analyzed. It is noted that creativity and the creative process as a special type of socially useful work, which organically combines the interests of the creator and society, is the main link in the analysis of the personality of the author.
  • Ескіз
    Документ
    Специфічні критерії окремих видів суб’єктів правових відносин як основа розвитку їх класифікації
    (Вісник Національного університету внутрішніх справ. - 2005. – Вип. 31. - С. 234-239, 2005) Рождественська, О. С.; Rozhdestvenska, O. S.
    Розглянуті специфічні критерії окремих видів суб’єктів правових відносин. Здійснена спроба відокремлити близькі за назвами різновиди суб’єктів правових відносин за їх ознаками для розвитку і удосконалення традиційної класифікації. Рассмотрены специфические критерии отдельных видов субъектов правовых отношений. Осуществлена попытка отделения близких по названиям разновидностей субъектов правовых отношений по их признакам для развития и совершенствования традиционной классификации. The specific criteria of certain types of subjects of legal relations are considered. An attempt was made to separate the names of similar varieties of subjects of legal relations by their characteristics for the development and improvement of the traditional classification.
Сайт видання: http://visnyk.univd.edu.ua/