Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Історичні засади виникнення житлового права України
    (Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка. - 2012. - Вип. 4. - С. 24-32, 2012) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Ye.
    Розглянуто історію формування житлового права України. Зазначено, що перші дослідження житлової проблеми починаються у XIX столітті, а перші закони у цій сфері приймаються на початку XX ст. З цього часу починається потужний шлях розвитку житлового законодавства, яке поступово проходить розвиток від системи норм до інституту галузі цивільного права, з часом до комплексного правового утворення.
  • Ескіз
    Документ
    Набуття права на житло
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 149-153, 2023) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Ye.
    Зазначено, що набуття права на житло має особливості, складну правову природу. Право на житло є основоположним правом кожної особи, що гарантується ст.47 Конституції України. Сучасні правові механізми набуття права на житло надають можливість обирати різні способи отримати житло як у користування так і у власність. Обрання відповідного способу залежить як від волевиявлення людини, так і залежить від життєвих обставини в яких особа опинилась. Розглянуто новий компенсаційний порядок набуття права на житло.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародно-правові засади забезпечення житлової потреби
    (Scientific Collection «InterConf». - 2022. - № 121. - P. 170-177, 2022) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1941-9894
    Виокремлено міжнародно-правові засади забезпечення житлової потреби. Наголошено, що питання забезпечення житлової потреби продовжує бути актуальними, світ стикається із новітніми проблемами: міграція, енергетична криза, пандемія COVID-19. Все це має безпосередній вплив на механізми задоволення потреби у житлі. Засади задоволення житлової потреби закріплені у міжнародно-правових актах, зокрема у Загальній декларації прав людини, міжнародних договорах з прав людини, нормах міжнародного гуманітарного права ін. Аналіз цих документів дозволяє виокремлювати єдині засади щодо забезпечення первинної житлової потреби та потреби поліпшення житлових умов.
  • Ескіз
    Документ
    Український досвід правового забезпечення житлової та продовольчої потреби в умовах воєнного стану
    (Baltic Journal of Legal and Social Sciences. -2022.- №1. - P. 6-14, 2022) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1941-9894; Корнієнко, Г.; Korniienko, H.
    Досліджено український досвід правового забезпечення житлової та продовольчої потреби в умовах воєнного стану. Запропоновано виокремлювати механізми забезпечення житлової потреби в умовах воєнного стану та індивідуальне продовольче забезпечення людини в умовах воєнного стану. Наголошено необхідність розмежування правового статусу громадян на тих, хто: знаходиться у зоні бойових дій; проживають на територіях, що не зазнали бойових дій; внутрішньо переміщених осіб; отримав тимчасовий захист у країнах ЄС. Встановлено вторгнення публічних елементів у систему приватно-правого регулювання суспільних відносин, що стало необхідним для підтримки життєдіяльності суспільства. Запропоновано визначення уразливої фізичної особи в умовах воєнного стану, як особи, що зазнала позбавлення житла або загрози його позбавлення внаслідок воєнних дій, а також знаходиться у стані ускладнення задоволення продовольчої потреби. Підкреслено необхідність подальшого розвитку забезпечення житлової та продовольчої потреби у поствоєнному праві.
  • Ескіз
    Документ
    Принудительное выселение из жилища: аспекты национального и международного права
    (Scientific Collection «InterConf». - 2022.- № 95 (January ). - P. 422-429, 2022) Аврамова, О. Е.; Avramova, O. Ye.; Аврамова, О. Є.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1941-9894
    Розглянуто примусове виселення в аспекті національного та міжнародного права. Виявлено, що термін «примусове виселення» у міжнародному праві є ширшим за аналогічне поняття, яке використовується в національному законодавстві Азербайджанської Республіки, України. Виселення – це фактичне припинення проживання у житлі шляхом звільнення приміщення від проживання та/або видалення мешканців із житлового приміщення. Воно може бути добровільним та примусовим. Цей термін може бути застосований до випадків: 1) залишення житла та власності для порятунку життя та здоров'я у випадках збройних та інших конфліктів; 2) суспільної необхідності та потреби з метою розвитку суспільства та суспільних благ.
  • Ескіз
    Документ
    Правова природа та система житлових прав
    (Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 7. - С. 3-6, 2015) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Ye.
    У статті аналізується правова природа житлових прав і пропонується їх класифікація, обґрунтовується позиція стосовно самостійності житлових прав.
  • Ескіз
    Документ
    Формування житлових правовідносин
    (Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 5-12, 2019) Аврамова, О. Є.; Avramova, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1941-9894; ResearcherID: J-9043-2016
    Стаття присвячена визначенню генезису формування житлових правовідносин. Методологія дослідження базується на міждисциплінарному підході. У роботі використано сукупність філософських, загальнонаукових та спеціальних правових методів наукового пізнання, використання яких зумовлено специфікою предмета дослідження. Наукова новизна статті полягає в тому, що автор, дослідивши раніше не використані архівні документи, нормативні акти, визначив етапи в історії виникнення житлових правовідносин та житлового права України.
  • Ескіз
    Документ
    Принципы жилищного права
    (Legea si viata = Закон и Жизнь : междунар. науч.-практ. журн. – 2018. – № 9/2 (Septembrie). – P. 7-11, 2018) Аврамова, О. Е.; Avramova, O. Y.; Аврамова, О. Є.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1941-9894; ResearcherID: J-9043-2016
    Статья посвящена принципам жилищного права. Установлено, что принципы жилищного права включают в себя общие принципы права, принципы гражданского права и собственные отраслевые принципы. К принципам жилищного права относятся принципы: неприкосновенности жилища, доступности (адекватности) жилища; сохранности жилищного фонда. Принципы жилищного законодательства могут включать в себя: неприкосновенность жилища, доступность (адекватность) жилища; сохранность жилищного фонда; стабильность проживания в жилье, доступность жилья, безопасность проживания. Определено, что принципы жилищного права являются, по своему содержанию и направленности, отличными от принципов гражданского права, но по своей природе относятся к принципам частного права.