Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Охорона права на торговельну марку (цивільно-правовий аспект) : автореф. дис.
    (Харків, 2005) Піхурець, О. В.; Pikhurets, O. V.; Бандурка, О. М. - науковий керівник
    Дисертація містить комплексний правовий аналіз теоретичних і практичних проблем, які виникають у галузі виникнення, здійснення та припинення права на торговельну марку. Визначено правову природу та зміст суб’єктивного права на торговельну марку, окреслені головні функції, види торговельної марки та критерії надання правової охорони марці. Сформульовано авторське визначення поняття торговельної марки та загальновідомої марки. Розкрито особливості договірних форм здійснення права на торговельну марку, роль і значення яких в умовах ринкової економіки постійно зростають. Приділено увагу підставам виникнення та припинення суб’єктивного права на торговельну марку. Визначено сутність обмежувальної ділової практики. Особливу увагу в дисертаційному дослідженні приділено порушенні права на торговельну марку, а також способам його захисту. Теоретично обґрунтовано та сформульовано науково-теоретичні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення механізму правового врегулювання відносин у галузі охорони права на торговельну марку.
  • Ескіз
    Документ
    Захист особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (право на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність) : автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2007) Лісніча, Т. В.; Lisnicha, T. V.; Бандурка, О. М. - науковий керівник
    Дисертація присвячена дослідженню особливостей здійснення захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (право на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність). Основними питаннями, яким приділено увагу в дослідженні, є з'ясування специфіки (особливостей) об’єкта захисту (особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи – права на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність), а також особливостей захисту названих прав, юрисдикційної та неюрисдикційної форм захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи. В дисертації сформульовано поняття особистого нематеріального блага та особистого немайнового права, дано змістовну характеристику особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (права на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність), що є об’єктом захисту, та подано пропозиції щодо усунення окремих законодавчих та практичних прогалин та суперечностей. Також визначено специфічні риси та поняття захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (права на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність), і розглянуто юрисдикційну та неюрисдикційну форми захисту названих прав.
  • Ескіз
    Документ
    Охорона та захист нотаріусами цивільних прав та законних інтересів фізичних осіб-підприємців : автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2013) Бережна, І. Г.; Berezhna, I. H.; Бандурка, О. М. - науковий керівник
    Дисертація присвячена дослідженню теоретичних засад системи охорони і захисту прав та законних інтересів фізичних осіб-підприємців нотаріусом. Визначено зміст понять «охорона» та «захист» цивільних прав та законних інтересів, в тому числі нотаріусом, їх співвідношення. Теоретично обґрунтовано виокремлення способів і засобів охорони та захисту нотаріусом прав та законних інтересів, розглянуто нотаріальні дії, що вчиняються за безпосередньої участі фізичної особи-підприємця або в її інтересах. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення відповідних норм Цивільного кодексу України та Закону України «Про нотаріат».