Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Понятие иска как универсального инструмента защиты гражданских прав
    (Legea si viata = Закон и Жизнь : междунар. науч.-практ. журн. – 2016. – № 9/2 (Septembrie). – P. 109-112, 2016) Пуль, С. И.; Pul, S. I.; Пуль, С. І.
    На основе анализа доктринальных источников в статье раскрываются подходы к определению понятия иска как универсального инструмента защиты гражданских прав. Проведенное исследование различных определений понятия иска подводит к выводу о необходимости определения иска как обращение истца к суду с просьбой о рассмотрении и разрешении материально-правового спора с ответчиком о защите нарушенного субъективного права или охраняемого законом интереса. Особое внимание уделено проблеме выделения элементов иска. Based on the analysis of doctrinal sources, the article reveals approaches to defining the concept of a claim as a universal tool for protecting civil rights. The study of various definitions of the concept of a claim leads to the conclusion that it is necessary to define a claim as an appeal of the plaintiff to the court with a request to consider and resolve a substantive dispute with the defendant to protect the violated subjective right or interest protected by law. Particular attention is paid to the problem of highlighting the elements of the claim. На основі аналізу доктринальних джерел в статті розкриваюто підходи до визначення поняття позову як універсального інструменту захисту цивільних прав. Проведене дослідження різних визначень поняття позову підводить до висновку про необхідність визначення позову як звернення позивача до суду з проханням про розгляд і вирішення матеріально-правового спору з відповідачем про захист порушеного суб'єктивного права або охоронюваного законом інтересу. Особливу увагу приділено проблемі виділення елементів позову.
  • Ескіз
    Документ
    Зміна позову в цивільному судочинстві : автореф. дис.
    (Харків, 2018) Пуль, С. І.; Pul, S. I.; Пуль, С. И.; Кройтор, В. А. - науковий керівник
    Дисертація присв’ячена комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем зміни позову в цивільному судочинстві. В роботі доведено, що позов як процесуальний засіб захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів є процесуальною категорію, в якій матеріально-правовий характер вимоги особи, права, свободи чи інтереси якої ймовірно порушені, втрачає своє значення, трансформуючись у процесуально-правову вимогу до суду про застосування визначеного законом або договором способу захисту. З урахуванням його процесуально-правової природи визначено поняття позову як процесуального засобу, сутністю якого євимога заінтересованої особи до суду про захист свого або чужого права або охоронюваного законом інтересу у спосіб, передбачений законом або договором, або в інший ефективний спосіб, який не суперечить законодавству, з підстав, визначених обставинами справи та вимогами закону. Внутрішня структура позову обумовлена його процесуальною сутністю та включає два елементи: предмет і підстави. Здійснено класифікацію форм зміни позову, яка впливає на його зміст і здійснюється шляхом якісної та кількісної зміни його елементів. Аналіз судової практики підтверджує можливість і необхідність одночасної зміни предмета і підстав позову для здійснення ефективного захисту порушеного суб’єктивного права чи охоронюваного законом інтересу.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості зміни предмету позову у цивільному судочинстві
    (Форум права. – 2014. – № 4. – С. 286–292, 2014) Пуль, С. І.; Pul, S. I.
    Досліджено особливості зміни предмету позову у цивільному судочинстві. Автор доводить, що під зміною предмета позову розуміється зміна способу (способів) захисту права або законного інтересу, яка можлива у двох формах (різновидах): заміною одного способу захисту права (інтересу) іншим (якісна зміна предмета позову) і через уточнення способу (способів) захисту права або інтересу (кількісна зміна предмета позову).
  • Ескіз
    Документ
    Особливості класифікації позовів у цивільному судочинстві
    (Право і безпека. - 2015. - № 4 (59). - С. 126-132., 2015) Пуль, С. І.; Pul, S. I.
    З’ясовано особливості класифікації позовів у цивільному судочинстві. Проаналізовано різні ознаки такої класифікації. Визначено, що класифікація позовів можлива за матеріально-правовою і процесуально-правовою ознаками. Стверджується, що за матеріально-правовою ознакою класифікація позовів відповідає галузі права. Досліджено, що залежно від мети захисту суб’єктивного права або законного інтересу розрізняють позови: про присудження, про визнання, перетворювальні. Виділено також такі ознаки для класифікації: характер посягання на суб’єктивні права і законні інтереси суб’єктів матеріальних правовідносин; орган, правомочний розглядати і вирішувати цивільні та адміністративні позови; суб’єктний склад.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та особливості зміни підстави позову в цивільному судочинств
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. - 2015. - № 2 (69). - С. 226-234., 2015) Пуль, С. І.; Pul, S. I.
    Визначено і проаналізовано поняття, а також наведено особливості зміни підстави позову в цивільному судочинстві. З’ясовано, що зміна підстави позову є можливою, якщо у процесі розгляду справи встановлюється невідповідність між фактами, що обґрунтовують позов, і обставинами, за якими така вимога може бути задоволена. Визначено особливості заміни та уточнення підстави позову.