Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Підстави та умови цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій
    (Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 63-67, 2017) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.
    У статті розглянуто доктринальні підходи до понять «підстава цивільно-правової відповідальності», «умови цивільно-правової відповідальності». Автором зроблено висновок про те, що підставою договірної цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є неви-конання або неналежне виконання своїх обов’язків сторонами договорів, що опосередковують відносини у сфері допоміжних репродуктивних технологій (договору сурогатного материнства, договору про надання репродуктивних послуг та інших). Зроблено також висновок про те, що у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій пріоритетною є договірна цивільно-правова відповідальність, однак можлива і деліктна цивільно-правова відповідальність.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій : автореф. дис.
    (Харків, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.; Старикова, Н. Н.; Кириченко, Т. С. - науковий керівник
    У дисертації обґрунтовано, що цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є певним правовим засобом, спрямованим на забезпечення захисту порушених прав учасників цивільних правовідносин із застосування допоміжних репродуктивних технологій та пов’язаним зі встановленням обов’язку особи, яка вчинила цивільне правопорушення, зазнавати негативних наслідків майнового характеру. Аргументовано, що форми цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій визначаються законом або договором. Якщо договір, який опосередковує відносини у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій, не укладався, а надання медичної допомоги здійснювалося на підставі заяви пацієнта/пацієнтів про застосування допоміжних репродуктивних технологій, із застосуванням яких було завдано шкоди здоров’ю пацієнта, то відшкодування шкоди буде здійснюватися за правилами деліктної відповідальності. Запропоновано ввести обов’язкове страхування цивільно- правової відповідальності закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на здійснення медичних послуг та надає послуги із лікування безпліддя шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій
    (Право.ua. – 2018. – № 1. – С. 137-143, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.
    У статті розглянуто доктринальні підходи до поняття «підстава звільнення від цивільно-правової відповідальності». Автором зроблено висновок про те, що підставами звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є казус (випадок); непереборна сила; форс-мажорні обставини; умисел потерпілого; медична помилка, що обумовлена об’єктивними чинниками. Доведено, що казус (випадок) і медична помилка, обумовлена об’єктивними чинниками, не співпадають між собою, є нетотожними поняттями.