Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та правова природа зобовʼязання подружжя по утриманню
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 21-25, 2018) Красвітна, Т. П.; Krasvitna, T. P.
    Статтю присвячено дослідженню правової природи зобов’язань подружжя по утриманню. Автор на підставі аналізу чинного сімейного та цивільного законодавства наголошує на цивільно-пра-вовій природі названих зобов’язань. У статті констатується, що в науці приватного права відсутня єдність поглядів на тотожність термінів «зобов’язання подружжя по утриманню» та «аліментні зобов’язання подружжя». Автором на основі загального поняття зобов’язання сформульовано визна-чення зобов’язання подружжя по утриманню.
  • Ескіз
    Документ
    Генезис зобовʼязання подружжя з утримання
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 28-32, 2018) Красвітна, Т. П.; Krasvitna, T. P.
    Стаття присвячена дослідженню історичного процесу виникнення та розвитку інституту утри-мання подружжя у сімейному праві України, а також тих чинників, які вплинули на його формування. Автор дійшов висновку, що протягом історичного розвитку внаслідок зміни соціальних ролей жінки та чоловіка система утримання чоловіком дружини шляхом надання їй у довічне користування третини свого майна була замінена системою здійснення взаємних періодичних платежів (аліментів).
  • Ескіз
    Документ
    Зобов’язання подружжя по утриманню у сімейному праві : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Красвітна, Т. П.; Krasvitna, T. P.; Красвитная, Т. П.; Синєгубов, О. В. - науковий керівник
    У дисертації обґрунтовано, що зобов’язання подружжя по утриманню є особливим різновидом цивільно-правових зобов’язань і являє собою правовідношення, в якому один з подружжя (платник) зобов’язаний надати другому з подружжя (одержувачу) утримання в натуральній або грошовій формі, а одержувач утримання має право вимагати від платника виконання його обов’язку. Аргументовано, що подружжя має право укладати між собою договори про надання утримання та договори, в яких надання утримання є однією з умов договору, що спрямований на задоволення потреб особи у догляді та утриманні (рента, довічне утримання (догляд), спадковий договір тощо). Обґрунтовано, що основною формою відповідальності одного з подружжя за прострочення сплати аліментів на утримання другого з подружжя є законна штрафна неустойка (пеня). Уточнено підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню і запропоновано поділити їх на договірні та позадоговірні; договірні підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню встановлюються договором між подружжям; позадоговірні підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню передбачаються законом.