Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Правові підстави визнання шлюбу та шлюбного договору фіктивними
    (ScienceRise: Juridical Science. - 2024. - № 1(27). - P. 36-43, 2024) Явор, О. А.; Yavor, O. A.; Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.
    Метою даного дослідження є висвітлення проблем, пов’язаних з визнанням недійсними фіктивного шлюбу та фіктивного шлюбного договору на підставі комплексного аналізу законодавства України, спеціальної літератури та матеріалів судової практики.
  • Ескіз
    Документ
    До питання встановлення факту самостійного виховання дитини
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 173-176, 2024) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.
    Розглянуто проблему встановлення фактів, що мають юридичне значення. Одним з таких фактів, що зараз часто приходиться встановлювати у суді – це факт самостійного виховання дитини.
  • Ескіз
    Документ
    Зміст сімейно-правової політики в Україні в сучасних умовах
    (Право і суспільство. - 2024. - № 1, т. 1. - С. 54-59, 2024) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.
    У статті проаналізовано питання сутності поняття та змісту сімейно-правової політики, а також її роль для врегулювання сімейних відносин в Україні. Визначальною умовою реформування українського законознавства щодо відповідності європейським стандартам, а також забезпечення реалізації прав і свобод людини та громадянина – є формування правової політики держави. Вона повинна ґрунтуватися на засадах «верховенства права». Ефективне регулювання сімейних відносин залежить від ефективної сімейно-правової політики, що базується на ціннісно-правових засадах, тобто на принципах права. Сімейно-правова політика є складником правової політики України. Зазначено, що сучасна сімейно-правова політика не враховує весь комплекс суспільних інтересів, зокрема й публічні, на перший план виходять інтереси бізнесу. На сьогодні не оновлена Концепція сімейної політики, потрібен змістовний перегляд сімейно-правової політики, яка має велике значення для розвитку сімейного права, регулювання сімейних відносин, а також реформування законодавства з урахуванням євроінтеграційних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правове регулювання захисту прав дітей в Україні
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 2. - С. 155-158, 2023) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8785-0475
    Проаналізовано національне та міжнародне законодавства щодо правового регулювання відносин щодо захисту прав дітей в Україні. Зазначено, що в Україні основні підходи до осмислення й реалізації прав дітей, визначених міжнародним та вітчизняним законодавством, протягом останнього часу істотно змінилися. Це пов’язано з посиленням уваги з боку держави до інтересів дітей, удосконаленням механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, розвитком інституцій соціально-правового захисту дітей та багатьма іншими факторами.
  • Ескіз
    Документ
    Правові проблеми незаконного вивезення дитини з країни постійного місця проживання
    (Підприємництво, господарство і право. – 2019. – № 4. – С. 27-31, 2019) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8785-0475
    Автором під час аналізу міжнародних положень і норм чинного цивільного законодавства, які регламентують порядок вивезення дитини з країни постійного місця проживання, надано характеристику категорії незаконного вивезення дитини з постійного місця проживання, а також виявлено низку неточностей, що на практиці може призвести до прийняття судом необґрунтованих рішень про дозвіл на вивезення дитини закордон.