Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Окремі правові питання, що стосуються житлової нерухомості та її власників під час воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 308-312, 2024) Максимов, М. І.; Maksymov, M. I.
    Зазначено, що війна внесла свої суттєві корективи у вирішення надскладного питання - гарантування кожному громадянину України його права на житло. Проблеми ефективності роботи органів місцевого самоврядування, які були актуальними до початку війни, стали терміновими до вирішення, адже саме органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади посідають чільне місце у вирішенні житлових питань членів територіальних громад. Є надія, що міжнародне фінансування України допоможе хоча б частково вирішити проблеми забезпечення житлових прав громадян.
  • Ескіз
    Документ
    Компенсація за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій
    (Аналітично-порівняльне правознавство. - 2024. - № 4. - С. 122-128, 2024) Кройтор, В. А.; Kroitor, V. A.
    Статтю присвячено виявленню особливостям компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій. У роботі проаналізовано цивільно-правова відповідальність держави, як суб’єкта відповідальності. Визначено, що цивільно-правова відповідальність держави може поділятися залежно від правового статусу держави: відповідальність національної держави; цивільно-правова відповідальність іноземної держави; відповідальність держави-агресора. Судова практика України базується на тому, що згода рф на притягнення її у якості відповідача у справах щодо відшкодування матеріальної, моральної шкоди не потрібна. При цьому інша держава повинна надавати згоду на участь у таких процедурах. Сформульована позиція, що у межах компенсаційних відносин щодо пошкоджених та знищених об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, ця компенсація ні є цивільно-правовою відповідальністю. Наголошено, що Українська держава самостійно компенсує збитки, що отримали фізичні особи задля охорони суспільних відносин, забезпечення прав людини, майнового обороту. Відшкодування цієї шкоди є підставою щодо звернення до країни агресора із вимогою про репарацію таких збитків. Визначено, що компенсаційні правовідносини поширюються виключно на об’єкти житлової нерухомості та її власників або управителів. Такий підхід є певно звуженим, водночас він вказує, що держава первинно підтримує соціальний напрям щодо житлового забезпечення осіб, оскільки житлова потреба є базовою потребою людини. Перспективними напрями наукових розвідок у цьому напряму є обґрунтування компенсацій юридичним особам, виявлення особливостей цивільного процесу щодо захисту прав осіб при виплаті компенсацій. Загалом, українське законодавство потребує подальшого оновлення у сфері процедур компенсацій за зруйноване/ пошкоджене нерухоме майно.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення місця проживання дитини під час воєнного стану
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 367-369, 2024) Кусурзус, М. С.; Kusurzus, M. S.
    Зазначено, що у воєнний час загострились проблеми правозастосування щодо визначення місця проживання дитини. В залежності від фактичного місця проживання дитини рівень небезпеки для її життя та благополуччя може досить суттєво різнитися. Отже питання щодо безпеки оцінюються та враховуються судами саме у сукупності із іншими обставинами, що мають значення для вірного прийняття рішення судами щодо визначення місця проживання малолітньої дитини.
  • Ескіз
    Документ
    Недійсність правочинів в умовах воєнного стану
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 357-360, 2024) Кабанова, А. О.; Kabanova, A. O.
    Запропоновано, враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні, запровадити такі рішення: передбачити на законодавчому рівні перелік таких правочинів, які є нікчемним; передбачити повноваження суду визнавати недійсними правочини, які відсутні у цьому переліку, однак також завдають шкоду інтересам України (або можуть її завдати).
  • Ескіз
    Документ
    До питання встановлення факту самостійного виховання дитини
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 173-176, 2024) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.
    Розглянуто проблему встановлення фактів, що мають юридичне значення. Одним з таких фактів, що зараз часто приходиться встановлювати у суді – це факт самостійного виховання дитини.
  • Ескіз
    Документ
    Особисті немайнові права юридичної особи: реалії сьогодення : монографія
    (Харків : Право, 2023. – 360 c., 2023) Попова, С. О.; Popova, S. O.
    У монографії досліджені окремі правові проблеми регулювання особистих немайнових прав юридичних осіб, адже охопити весь обсяг дискусійних питань, пов’язаних із здійсненням та захистом таких прав просто неможливо. Життя змінюється, представники однієї правової системи впроваджують досвід інших, суспільні відносини розвиваються, з’являються нові погляди на вже утверджені поняття, які стосуються особистих немайнових прав в цілому. Таким чином, у цій науковій роботі було розглянуто власне авторське бачення, ґрунтоване на усталених підходах Харківської цивілістичної школи та на сформованих поглядах на ті чи інші категорії вітчизняних науковців. Проведене у монографії дослідження здійснення та захисту особистих немайнових прав юридичних осіб може використовуватися для вивчення інституту юридичної особи, можливості набуття організаціями суб’єктивних цивільних прав, у тому числі, особистих немайнових, дозволить застосовувати ефективні способи захисту, сприятиме розумінню нематеріальної сфери та пов’язаних із нею питань у цивілістичній науці.
  • Ескіз
    Документ
    Специфіка підстав визнання шлюбних договорів недійсними
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 9. - С. 131-133, 2023) Ходєєва, Н. В.; Khodeeva, N. V.
    У даній статі проаналізовано підстави відповідно до яких шлюбні договори визнаються недійсними з врахуванням їх специфіки та умов сьогодення та спираючись на правові позиції Верховного Суду. Так відповідно до норм сімейного права та доктрин приватного права шлюбний договір цілком слушно є правочином який має складну правову природу та регулюється як безпосередньо нормами Сімейного кодексу України так і положеннями Цивільного кодексу України. Але при його укладанні та для встановлення факту його недійсності доводиться зважати не лише на положення чинного законодавства України, а також на підходи судової практики, яка на даний час є досить неоднозначною. Саме тому з метою з’ясування вимог які висуваються задля того щоб шлюбний договір вважався дійсним, а також підстав які є умовами для визнання його недійсним, у даній статі проаналізовано положення чинного законодавства України та правові позиції Верховного Суду України, які містяться саме у постановах які було винесено при розгляді сімейних справ. Визначено основні ознаки шлюбного договору та підстави визнання його не дійсним.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо спадкування в умовах воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 581-583, 2023) Шарапова, С. Ю.; Sharapova, S. Yu.; Єрьоменко, Я. С.; Yeromenko, Ya. S.
    Відзначено, що під час воєнного стану уряд України спростив процес отримання спадщини. Тепер зацікавлені особи мають право звернутися до будь-якого нотаріуса України для заведення спадкової справи, незалежно від останнього місця проживання померлого.
  • Ескіз
    Документ
    Право на сім’ю в умовах воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 436-439, 2023) Процкова, Н. О.; Protskova, N. O.
    Відмічено, що прaво на сім’ю є одним з найвaжливіших принципів та потреб особистості. Держaва створює людині умови тa зaбезпечує охорону прaва нa сім’ю, а тaкож тaємницю сімейного житття. Ми самостійно створюємо та оберігаємо сімейне життя, є хранителями сімейного очaгу. Розглянуто зміни процесу реєстрації шлюбу в умовах війни.
  • Ескіз
    Документ
    Виконання завдань цивільного судочинства під час воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 399-402, 2023) Пальона, М. А.; Palona, M. A.
    Зазначено, що судова система України впоралася з викликом відкритої військової агресії, зберегла свою працездатність та успішно продовжує здійснювати правосуддя. Запропоновано удосконалити процесуальне законодавство, доповнивши процесуальні кодекси окремими положеннями, який регулює порядок здійснення правосуддя в умовах воєнного чи надзвичайного стану.