Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Право на доступ до інтернету та інших цифрових технологій
    (Цифрова трансформація прав: ЄС та Україна : матеріали 1-ї Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 квіт. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 133-143, 2024) Шишка, О. Р.; Shyshka, O. R.
    Зазначено, що цифрові технології стали невід’ємною частиною життя сучасної людини, а Інтернет тут відіграє важливу роль у реалізації багатьох основних прав і свобод людини у ХХІ столітті. Тому, в наш час доступ до цифрових технологій стає не просто питанням зручності, але і запорукою реалізації фундаментальних прав та свобод людини.
  • Ескіз
    Публікація
    Правовий захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет, міжнародний та вітчизняний досвід
    (Застосування інформаційних технологій у підготовці та діяльності сил охорони правопорядку : зб. тез доп. міжнар. наук.-практ. конф. ( м. Харків, 15 берез. 2023 р.). – Харків, 2023. – С. 166-167, 2023) Мордвинцев, М. В.; Mordvyntsev, M. V.; Хлєстков, О. В.; Khliestkov , O. V.; Олексій Хлєстков; Мордвинцев Микола Володимирович
    Зазначено, що захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет має досить не просту історію розвитку. Це стосується перш за все розробки міжнародних договорів і проблем, пов’язаних з їх підписанням різними країнами світу щодо інтелектуальних прав у цифровому середовищі. Проводиться аналіз діючих на Заході і в Україні правових механізмів, створених задля забезпечення дотримання прав авторів у мережі Інтернет.
  • Ескіз
    Документ
    Правові проблеми укладення договору купівлі-продажу з використанням мережі Інтернет
    (Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. – 2016. – Вип. 3. - С. 53-56, 2016) Патинка, Ю. О.; Patynka, Yu. O.
    З розвитком інтернет-комунікацій та інтернет-магазинів як однієї з форм комерційної діяльності все більш актуальним постає питання регулювання вступу в договірні відносини. У статті розглянуті питання особливості формування пропозиції (оферти) під час укладення угод в інтернет-мережах і укладення самої угоди. Також автором розглянуто питання про форму договору купівлі-продажу з використанням мережі Інтернет.
  • Ескіз
    Документ
    Захист авторських прав у мережі Інтернет
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. –  С. 59-62, 2023) Баранник, Я. Д.; Barannyk , Ya. D.
    Розглянуто проблеми правової невизначеності понять, відсутності механізмів захисту, які спрямовані на порушення авторського права. Визначено, що основними завданнями у цій сфері є: реформа законодавства, чіткий механізм взаємодії уряду та Інтернет-компаній, які надають доступ до мережі Інтернет, об’єднання кіберполіції з правоохоронними органами інших держав.
  • Ескіз
    Документ
    Захист персональної інформації в кіберпросторі
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 417-419, 2023) Орешич, В. В.; Oreshych, V. V.
    Підкреслено , що у сучасному інтернет- просторі дієвий захист персональних даних залежить не лише від національного контролера чи провайдера послуг. Сам користувач також повинен бути відповідальним та уважним, дотримуватись правил інструментів безпеки та певної «гігієни» у використанні інтернет- ресурсів. Також потребує перегляд сучасного законодавства та зміна його у відповідності до міжнародних норм та стандартів.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптація методології комунікативістики до потреб інформаційного права: теоретична платформа
    (Юридичний науковий електронний журнал.- 2020. - № 3, т. 1. - С. 196-199, 2020) Василенко, М. Є.; Vasulenko, M. E.; Василенко, В. А.; Vasylenko, V. A.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-9167-1130
    Досліджено сучасний стан та актуальні зміни комунікаційного простору. Визначено, що формування наукової моделі сучасного комунікаційного простору виявилося справою вкрай складною для гуманітарної науки в цілому і дало новий імпульс розвитку нової галузі міждисциплінарних досліджень – комунікативістиці, науці про особливості різного роду взаємодії всередині соціальних (людських) систем. Зазначено, комунікативістика орієнтована на розгляд соціальних аспектів Інтернету, а юридична наука виходить саме з його технічних характеристик. Для обох версій джерелом послужив класичний інформаційний підхід, бо саме він став методологічною платформою формування вітчизняного інформаційного права.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі питання здійснення права на доменне ім’я
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. світлій пам’яті О. А. Пушкіна (м. Харків, 25 трав. 2018 р.). – Харків : ХНУВС, 2018. – С. 182-186, 2018) Піхурець, О. В.; Pikhurets, O. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-7512-951X
    Розкрито окремі питання здійснення права на доменне ім’я.
  • Ескіз
    Документ
    Віртуальні об’єкти, їх місце в інституті права власності
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2021. - № 5. - С. 52-54, 2021) Горобець, Н. О.; Gorobets, N. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2731-9682; Майсун, І. В.; Maisun, I. V.
    Статтю присвячено дослідженню новітніх об’єктів віртуальної реальності, визначенню їх місця в інституті права власності. Переломним етапом у хмарних технологіях стала пандемія COVID-19, яка охопила увесь світ і змусила людей ізолюватися і використовувати Інтернет як єдиний засіб зв’язку із зовнішнім світом. Інформаційно-телекомунікаційні технології замінили багато аспектів професійного та особистого життя. Набули нового значення віртуальні об’єкти, які не мають матеріальної форми вираження, проте становлять значну майнову (економічну) та немайнову цінність. Віртуальні об’єкти (віртуальна власність) асоціюються нині з ігровими віртуальними предметами онлайн-ігор, доменними іменами, ігровими акаунтами, вебсайтами, обліковими записами електронної пошти, акаунтами в соціальних мережах, електронними коштами, файловими сховищами тощо. Установлено, що наразі товарообіг віртуальних об’єктів не поступається речам як предметам матеріальної дійсності. Кількість осіб в Україні та світі, залучених до віртуальної реальності, невпинно зростає з кожним роком. Акаунти у соціальних мережах, ігрові об’єкти комп’ютерних ігор становлять дедалі більшу цінність для їх власників та користувачів. Судова практика показує, що справи, предметом спору яких є віртуальні об’єкти, є непоодинокими. Суди під час їх розгляду схиляються до аналогії з правом власності на речі. Численні психологічні дослідження показують, що дуже часто гравців настільки поглинає віртуальний світ, що вони там «живуть» і лише на короткий час повертаються до реальності, аби задовольнити свої природні потреби. Так, усе, що відбувається та набувається ними у грі, є їхньою власністю. Припускається, що віртуальна власність виникає стосовно віртуальних об’єктів (даних), які мають економічну цінність, є об’єктами товарообігу у віртуальному просторі, не мають матеріальної оболонки, є унікальними, сталими, обігоздатними, розглядаються власниками як свої речі. Такі властивості, як унікальність, сталість та обігоздатність, дозволяють уналежнювати такі об’єкти до інституту права власності. Віртуальний простір дозволяє власникові віртуальних об’єктів володіти, користуватися та розпоряджатися ними. Аналіз електронних відносин у сфері віртуального простору та судова практика дозволяють зазначити, що на віртуальні об’єкти виникає право віртуальної власності, яке доречно розглядати як особливий вид права власності, об’єктом якого є безтілесні речі.
  • Ескіз
    Документ
    Дотримання балансу приватних та публічних інтересів у цифровому просторі
    (Порівняльно-аналітичне право. - 2018. - № 2. - С. 121-124, 2018) Садикова, Я. М.; Sadykova, Y. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2841-8324; Горобець, Н. О.; Gorobets, N. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2731-9682; Страшок, Є. В.; Strashok, Ye. V.
    У статті проведено аналіз дотримання балансу приватних та публічних інтересів у національній правовій моделі взаємовідносин у цифровому середовищі. Зазначається, що для сучасної держави важливий постійний, безперервний пошук балансу інтересів. З урахуванням цього держава має встановити чіткі та пропорційні законодавчі рамки обмеження прав людини з урахуванням особливостей функціонування Інтернету та специфіки правовідносин, які виникають та існують у цифровому правовому просторі.
  • Ескіз
    Документ
    Судовий захист прав споживачів при придбанні продукції через Інтернет (постановка проблеми)
    (Форум права. – 2009. – № 1. – С. 484–490, 2009) Рябченко, Ю. Ю.; Riabchenko, Yu. Yu.
    З точки зору предмету доказування та засобів доказування розкрито проблеми захисту прав споживачів загальними судами у випадках придбання споживачами товарів через мережу Інтернет; розроблено пропозиції щодо внесення змін до діючого законодавства, які спрямовані на усунення зазначених проблем.