Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Цивільна правосуб’єктність фізичних осіб
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 298-299, 2023) Коняхін, Д. А.; Koniakhin, D. A.
    Визначено, що правосуб’єктність – це здатність особи бути суб’єктом (учасником) цивільних правовідносин, тобто носієм дозволених прав та обов’язків. Також виділяють 3 основних елемента правосуб’єктності: правоздатність, дієздатність і деліктоздатність.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти правоздатності юридичної особи
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 5-9, 2018) Артикуленко, О. В.; Artykulenko, O. V.
    Стаття присвячена розгляду теоретичних аспектів правоздатності юридичної особи. На підставі проведеного наукового пошуку зроблено висновок, що зміст правоздатності юридичних осіб дозволяє їм виступати учасниками майнових, організаційних та особистих немайнових правовідносин. Причому це можуть бути права, як встановлені, так і не встановлені чинним законодавством, якщо вони не суперечать закону та моральним засадам суспільства. Обсяг цивільної правоздатності юридичної особи поставлено в залежність від самої природи даного суб’єкта.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми емансипації неповнолітніх осіб, які бажають займатися підприємницькою діяльністю
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С.36-40, 2018) Коваленко, О. О.; Kovalenko, O. O.
    Предметом розгляду статті є проблема судового захисту інтересів неповнолітніх осіб щодо на-дання їм повної дієздатності, коли вони мають намір займатися підприємницькою діяльністю. Вка-зується на необхідність закріплення в законодавстві України норм, що визначали би право неповно-літніх осіб звертатися до суду з вимогою про надання їм повної дієздатності за умови відсутності згоди на це законних представників і органів опіки та піклування.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості суб’єктів права свободи світогляду та віросповідання за законодавством України
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. – 2019. – № 1 (20). – С. 169-176, 2019) Бринчак, М. П.; Brynchak, M. P.
    Важливу роль у приватному праві відіграють особисті немайнові права, які забезпечують повноцінне існування людини в суспільстві. Право на свободу світогляду та віросповідання заслуговує на особливу увагу щодо його здійснення та використання в правовій, демократичній, незалежній Україні. Будь-яке особисте немайнове право має свої особливості. Структура права свободи світогляду та віросповідання складається з певного змісту, це право має свої предмет, об’єкт і суб’єкт. З’ясовано суб’єкт права на свободу світогляду та віросповідання, а також особливості суб’єкта в правоздатності та дієздатності, уточнено, з якого віку може здійснюватись право свободи світогляду та віросповідання.