Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Публікація
    Sambo у сімейному праві Швеції: бути партнером означає більше, ніж жити разом
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 64-65, 2024) Горобець, Н. О.; Horobets, N. O.; Наталія Горобець
    Наголошено, що шведське законодавство акцентує увагу на рівноправ'ї та партнерстві в сімейних відносинах sambo, в той час як українське законодавство регулює фактичне співжиття без реєстрації шлюбу, забезпечуючи лише майнові права та обов'язки для партнерів.
  • Ескіз
    Документ
    Зміст сімейно-правової політики в Україні в сучасних умовах
    (Право і суспільство. - 2024. - № 1, т. 1. - С. 54-59, 2024) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.
    У статті проаналізовано питання сутності поняття та змісту сімейно-правової політики, а також її роль для врегулювання сімейних відносин в Україні. Визначальною умовою реформування українського законознавства щодо відповідності європейським стандартам, а також забезпечення реалізації прав і свобод людини та громадянина – є формування правової політики держави. Вона повинна ґрунтуватися на засадах «верховенства права». Ефективне регулювання сімейних відносин залежить від ефективної сімейно-правової політики, що базується на ціннісно-правових засадах, тобто на принципах права. Сімейно-правова політика є складником правової політики України. Зазначено, що сучасна сімейно-правова політика не враховує весь комплекс суспільних інтересів, зокрема й публічні, на перший план виходять інтереси бізнесу. На сьогодні не оновлена Концепція сімейної політики, потрібен змістовний перегляд сімейно-правової політики, яка має велике значення для розвитку сімейного права, регулювання сімейних відносин, а також реформування законодавства з урахуванням євроінтеграційних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Maximum possible accounting of the interests of a child, family members unable to work as the principle of family law
    (Visegrad journal on human rights. – 2018. - № 5/1. – P. 86-90, 2018) Krasytska, L. V.; Красицька, Л. В.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-9187-4445
    У статті розглянуто доктринальні підходи щодо принципів права і принципів сімейного права зокрема. Принцип максимально можливого урахування інтересів дитини, непрацездатних членів сім’ї розглянуто як галузевий принцип сімейного права. Будучи основною засадою регулювання сімейних відносин, цей принцип внутрішньо пронизує все сімейне законодавство України й знаходить свій зовнішній прояв у сімейно-правових нормах.
  • Ескіз
    Документ
    Закріплення особистих немайнових прав подружжя у шлюбному договорі
    (Право.ua. – 2018. – № 1. – С. 157-160, 2018) Єніна, Л. В.; Yenina, L. V.
    У статті розглядається питання регулювання шлюбним договором особистих немайнових прав подружжя. Встановлено, що майнові права подружжя часто пов’язанні з особистими немайновими правами. Наведені приклади практики зарубіжних країн з цього питання. Запропоновано внести зміни до чинного сімейного законодавства України, щодо можливості закріплення у шлюбному договорі особистих немайнових прав подружжя.