Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Правові аспекти цивільно-правової відповідальності за поширення недостовірної інформації в соціальній мережі
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2024. - № 9. - С. 108-113, 2024) Тимошенко, Д. В.; Tymoshenko, D. V.
    У статті розглядаються правові аспекти цивільної відповідальності за поширення недостовірної інформації в соціальних мережах, що стало актуальним у контексті стрімкого розвитку цифрових технологій. Визначено найбільш поширені ризики та загрози соціальних мереж, що здатні заподіяти шкоди особистим немайновим правам фізичних осіб. Акцентовано увагу на важливості забезпечення прав фізичних осіб на об'єктивну та достовірну інформацію, оскільки соціальні мережі стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Проведено аналіз суб’єктивного складу досліджуваних правовідносин. Зауважено на сформованих підходах судової практики з цього питання, та виявлено проблемні моменти. Відзначено проблемні аспекти щодо необхідності дотримання балансу між правом на свободу слова та правом на захист честі й гідності особи. Акцентовано на необхідності встановлення певних фактів з метою доведення поширення недостовірної інформації в соціальній мережі. Аналізується судова практика, де враховується характер інформації, що оспорюється, та визначається, чи є вона фактичним твердженням чи оціночним судженням. Зазначено, що оціночні судження не підлягають спростуванню і не можуть бути доведені, оскільки вони є вираженням суб'єктивних думок особи про поведінку певної особи. Водночас фактичні твердження можуть та мають бути перевірені в судовому порядку. Розглянуто труднощі, пов'язані з доказуванням складу правопорушення, зокрема в контексті анонімності в мережі Інтернеті та швидкого видалення інформації. Висвітлюються правові механізми, що існують для захисту прав осіб, які постраждали від поширення недостовірної інформації, а також необхідність вдосконалення законодавства в цій сфері. У статті підкреслюється те, що правове регулювання використання соціальних мереж в Україні лише починає формуватися, і важливо, щоб воно відповідало викликам сучасного цифрового простору. Висновки статті містять рекомендації щодо покращення правового захисту у сфері інформації, зокрема в контексті активізації судової практики та розробки нових нормативно-правових актів.
  • Ескіз
    Публікація
    Characteristics of committing transactions with information
    (Journal of Law and Political Sciences. – 2023. – Vol. 38, Issue 3. – P. 358-374, 2023) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; Svitlana Iasechko
    У науковій статті розглядаються проблемні питання, пов’язані з використанням інформації в правочинах, яка зараз широко використовується в сучасному суспільному житті по відношенню до різних суб’єктів цивільних відносин у сфері нематеріальних благ.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття доказів та засобів доказування в сучасному цивільному процесуальному праві України
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 1. - С. 113-117, 2023) Кройтор, В. А.; Kroitor, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1849-5721
    Розглянуто існуючі в науці цивільного процесуального права України доктринальні підходи до визначення поняття доказів у їх співвідношенні із засобами доказування. Доведено, що на законодавчому рівні також відсутній єдиний підхід у визначенні поняття доказів і його співвідношення із засобами доказування. Зокрема, на відміну від ЦПК України, ГПК України та КАС України, які розрізнюють поняття доказів та засобів доказування, нормами матеріального права засоби доказування визначені як докази. Підкреслено існування взаємного впливу доказів і засобів доказування. Ці категорії процесуального права співвідносяться як зміст і форма його фіксації, що органічно поєднані між собою.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптація методології комунікативістики до потреб інформаційного права: теоретична платформа
    (Юридичний науковий електронний журнал.- 2020. - № 3, т. 1. - С. 196-199, 2020) Василенко, М. Є.; Vasulenko, M. E.; Василенко, В. А.; Vasylenko, V. A.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-9167-1130
    Досліджено сучасний стан та актуальні зміни комунікаційного простору. Визначено, що формування наукової моделі сучасного комунікаційного простору виявилося справою вкрай складною для гуманітарної науки в цілому і дало новий імпульс розвитку нової галузі міждисциплінарних досліджень – комунікативістиці, науці про особливості різного роду взаємодії всередині соціальних (людських) систем. Зазначено, комунікативістика орієнтована на розгляд соціальних аспектів Інтернету, а юридична наука виходить саме з його технічних характеристик. Для обох версій джерелом послужив класичний інформаційний підхід, бо саме він став методологічною платформою формування вітчизняного інформаційного права.
  • Ескіз
    Документ
    Information as an object of legal regulation in Ukraine
    (International Journal of Computer Science and Network Security. – 2021. – Vol. 21, No 5 (May). – P. 237-242, 2021) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4058-9959; Ivanovska, A.; Gudz, T. I.; Гудзь, Т. І.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-6950-6136; Marchuk, M. I.; Марчук, М. І.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0217-478X; Venglinskyi, O. O.; ; Tokar, A.
    У статті розглядаються проблемні питання визначення інформації як об’єкта приватних відносин. Визначення того, що вони є нематеріальними та неспоживаними за своєю природою, нерозривно пов’язані з конкретним матеріальним носієм, закріплені суб’єктом, який їх передає, повідомленнями та інформацією, які мають кількісні та якісні характеристики та можуть мати вантаж або іншої цінності, а в разі її незаконного використання заподіяння шкоди та моральної шкоди.
  • Ескіз
    Документ
    Засади інформаційної безпеки як способу захисту інформації
    (Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. - 2017. - № 6, т. 1. - С. 46-50, 2017) Гуйван, О. П.; Guivan, O. P.
    Розглянуто роль та значення правових норм для формування інформаційного права в цілому та відповідних способів правового впливу на інформаційні відносини з метою їх охорони та захисту для забезпечення стабільності та визначеності учасників таких відносин. Досліджено сутність механізмів інформаційного захисту. Вивчено характер та спрямованість різних загроз правовідносинам у сфері інформаційного обороту.
  • Ескіз
    Документ
    Інформація як нематеріальне благо та захист прав акціонерів на інформацію
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 96-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Харків, 21 трав. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 190-193, 2021) Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593
    Зазначено, що акціонер у разі порушення його корпоративного права на інформацію шляхом ненадання, несвоєчасного надання або надання недостовірної інформації має право на захист свого порушеного права.
  • Ескіз
    Документ
    Інформація як об'єкт відносин та правового захисту
    (Право та державне управління. - 2018. - № 1 (30), т. 1. - С. 40-46, 2018) Гуйван, O.; Гуйван, П.
    Стаття присвячена проблематиці питання про сутність об'єктів інформаційно-правового регулювання. Установлено відмінні та спільні ознаки інформації та інтелектуальних прав і нематеріальних благ. Визначено, що інформація як об'єкт цивільного права має не лише немайнову природу, а також майнові прояви. Внесено пропозиції щодо корегування чинного законодавства в цій сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Contractual relations in the information sphere
    (Systematic Reviews in Pharmacy, 2020) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4058-9959; Haliantych, M. K.; Skomorovsky, V. B.; Zadorozhnyi, V.; Obryvkina, O.; Погребняк, О. С.; Pohrebniak, O. S.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3863-5530
    Стаття присвячена розгляду теоретичних аспектів визначення можливості укладення операцій з інформацією. Широке залучення нематеріальних активів до реального економічного обороту та поява масового ринку таких товарів у поєднанні з «вибуховим» розвитком цифрових технологій створює умови, в яких нематеріальні активи стають життєздатними. Подібний розвиток технологій, глобальна комп’ютеризація, міжнародна торгівля призвели до широкого використання інформації, яка стала одним з основних і значущих об’єктів ринку та цивільного обороту. З точки зору правової доктрини, автори аналізують особливості вчинення таких правочинів, окреслюють поняття та методології цивільно-правового регулювання таких відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільний захист приватноправових інформаційних прав особи
    (Держава та регіони. Серія: Право. – 2018. – № 2 (60). – С. 16-22, 2018) Гуйван, O.; Huivan, O. P.
    Праця присвячена дослідженню окремих інформаційних відносин, які безпосередньо як у регулятивному, такі в охоронному стані опосередковуються юридичними механізмами приватного права. Проаналізовано зміст інформаційних відносин і особливості їхнього регулювання у сфері цивільного обороту товарів, послуг і робіт, а також взаємозв’язок інформації з публічним обігом об’єктів права інтелектуальної власності. Виявлено схожі та відмінні особливості вказаних правовідносин.