Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Венчурне інвестування інноваційної діяльності: цивільноправовий аспект : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Сітченко, Г. М.; Sitchenko, H. M.; Жорнокуй, Ю. М. - науковий керівник
    Дисертація є кваліфікаційною науковою працею, яку присвячено дослідженню цивільно-правового регулювання відносин венчурного інвестування інноваційної діяльності з розробкою пропозицій до вдосконалення чинного законодавства України в цій сфері, що зумовлюється євроінтеграційними процесами нашої країни у контексті імплементації вироблених у світовій практиці ефективних правових механізмів забезпечення відповідного виду діяльності.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблеми нормативно-правового забезпечення венчурного інвестування в Military tech
    (Право.ua. - 2023. - № 3. - С. 211-219, 2023) Шишка, О. Р.; Shyshka , O. R.; Шишка, Н. В.; Shyshka , N. V.; Олександр Шишка; Наталія Шишка
    Проаналізовано стан нормативно-правового забезпечення венчурного інвестування в сфері військових технологій в Україні, що впливає на інноваційну діяльність та привабливість у цій сфері, задля встановлення основних проблем та прогалин нормативно-правового регулювання та визначення можливих напрямків для їх вирішення.
  • Ескіз
    Документ
    Договір на виконання науково-дослідних робіт як форма закріплення прав та обов’язків учасників венчурного інвестування інноваційної діяльності
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 11. - С. 170-173, 2023) Кухарєв, О. Є.; Kukhariev, O. Ye.
    Виявлено особливості договору на виконання науково-дослідних робіт як форми закріплення прав та обов’язків учасників венчурного інвестування інноваційної діяльності. Обґрунтовано, що договір на виконання науково-дослідних робіт має подвійну правову природу. По-перше, такий договір опосередковує науково-дослідну діяльність, виступаючи при цьому різновидом договорів про виконання робіт. По-друге, договір на виконання науково-дослідних робіт є формою закріплення прав та обов’язків учасників венчурного інвестування інноваційної діяльності, тобто належить до інвестиційних договорів. Отже, замовник за цим договором матиме правовий статус інвестора, а виконавець – реципієнта інвестицій.
  • Ескіз
    Документ
    Правові проблеми залучення інвестицій для створення ксеноімплантатів і можливості їх подальшої трансплантації
    (Аналітично-порівняльне правознавство. - 2023. - № 6. - С. 251-256, 2023) Попов, В. А.; Popov, V. A.; Попова, С. О.; Popova, S. O.
    Доведено, що ксеноімплантати є об’єктами цивільного права і до них можна застосовувати правовий режим речей. З’ясовано, що для якісного впровадження новітніх технологій із застосуванням ксеноімплантатів необхідно залучати інвестиції. Разом з тим, встановлено, що розробка ксеноімплантатів вимагає значних витрат на дослідження, клінічні випробування та виробництво. Проаналізовано правові проблеми, з якими може зіткнутися інвестор у процесі вкладення коштів у таку технологію як ксеноімплантати.
  • Ескіз
    Документ
    Зміст права на недоторканність ділової репутації юридичних осіб, які здійснюють венчурне підприємництво
    (Право.ua. - 2023. - № 4. - С. 36-42, 2023) Попов, В. А.; Popov , V. A.; Попова, С. О.; Popova, S. O.
    У статті визначено, яким є зміст права на недоторканність ділової репутації юридичних осіб, які здійснюють венчурне підприємництво. З’ясовано, що право на недоторканність ділової репутації юридичних осіб має у своєму змісті не лише пасивні дії, як було прийнято розуміти, але й активні дії, тобто превентивні міри захисту. Проаналізовані особливості венчурної діяльності. Розкрито, ким є юридичні особи, які здійснюють венчурне підприємництво. Встановлено, що характерною ознакою венчурних підприємств є ризик. Визначено, що особливістю змісту права на недоторканність ділової репутації юридичних осіб, які здійснюють венчурне підприємництво, є наявність правових можливостей для запобігання репутаційного ризику.
  • Ескіз
    Документ
    Правовий режим частки у статутному (складеному) капіталі господарського товариства у сфері інвестиційної діяльності
    (Вчені записки ТНУ імені В. І. Вернадського. Сер.: Юридичні науки. – 2023. – Т. 34 (73), № 4. - С. 41-45, 2023) Кухарєв, О. Є.; Kukhariev, O. Ye.
    Стаття присвячена з’ясуванню правового режиму частки у статутному (складеному) капіталі господарського товариства у сфері інвестиційної діяльності. Наголошено, що частка у статутному (складеному) капіталі виступає самостійним оборотоздатним об’єктом цивільних прав майнового характеру. Такий об’єкт, зважаючи на його властивості, активно залучається до інвестиційної діяльності. Розмежовується поняття «право на частку» та «право з частки», що не є тотожними за своїм змістом. Об’єктом права на частку є частка у статутному (складеному) капіталі господарського товариства. Відносини, що виникають стосовно права на частку, не є за своєю природою корпоративними. Корпоративними є відносини, що пов’язані зі здійсненням корпоративних прав на участь в управлінні господарською організацією, зокрема: брати участь в управлінні товариством; отримувати інформацію про господарську діяльність товариства; брати участь у розподілі прибутку товариства; отримати у разі ліквідації товариства частину майна, що залишилася після розрахунків з кредиторами, або його вартість. Обґрунтовується подвійний характер правового режиму частки у сфері інвестиційної діяльності.