Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Роль судової практики Верховного Суду у процесі правозастосування цивільно-правових норм
    (Наше право. - 2021. - № 2. - С. 147-156, 2021) Шишка, Н. В.; Shyshka, N. V.
    У статті, на основі аналізу норм чинного цивільного законодавства, правової позиції Європейського суду з прав людини та наукових підходів вітчизняних та зарубіжних учених проаналізовано та визначено місце і роль судової практики Верховного Суду у процесі правозастосування цивільно-правових норм. Встановлено, що головна роль судової практика Верховного Суду полягає в усуненні проявів правової невизначеності у правозастосуванні. Доведено, що така судова практика сприяє реалізації принципу рівності всіх громадян перед законом та судом, а також вона забезпечує майбутню сталість і єдність судової практики. Виявлено, що правову позицію Верховного Суду, яка фактично набуває ознак норми права, слід розглядати як таку, що несумісна з принципом верховенства права, оскільки своєю регулятивною силою вона створює у праві стан правової невизначеності.
  • Ескіз
    Документ
    Безпосереднє застосування принципів цивільного судочинства під час розгляду цивільних справ
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 96-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Харків, 21 трав. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 134-138, 2021) Кройтор, В. А.; Kroytor, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1849-5721
    Запропоновано розробити комплекс заходів, спрямованих на реалізацію принципів цивільного судочинства у правотворчості та правозастосуванні, побудувати теоретико-прикладну модель механізму їхньої реалізації.