Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Публікація
    Правовий захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет, міжнародний та вітчизняний досвід
    (Застосування інформаційних технологій у підготовці та діяльності сил охорони правопорядку : зб. тез доп. міжнар. наук.-практ. конф. ( м. Харків, 15 берез. 2023 р.). – Харків, 2023. – С. 166-167, 2023) Мордвинцев, М. В.; Mordvyntsev, M. V.; Хлєстков, О. В.; Khliestkov , O. V.; Олексій Хлєстков; Мордвинцев Микола Володимирович
    Зазначено, що захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет має досить не просту історію розвитку. Це стосується перш за все розробки міжнародних договорів і проблем, пов’язаних з їх підписанням різними країнами світу щодо інтелектуальних прав у цифровому середовищі. Проводиться аналіз діючих на Заході і в Україні правових механізмів, створених задля забезпечення дотримання прав авторів у мережі Інтернет.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості правової охорони комп’ютерної програми
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 423-427, 2022) Гайдук, Л. П.; Haiduk , L. P.
    Розглянуто проблему недосконалої правової охорони комп’ютерних програм. Обраний авторсько-правовий механізм охорони комп’ютерних програм має свої переваги, але не відповідає сучасним реаліям. Адже комп’ютерні програми є специфічним та складним об’єктом права інтелектуальної власності, і, відповідно повинні мати власний особливий режим правової охорони.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив глобалізації на правову охорону прав інтелектуальної власності
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції: матеріали ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2021 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2021. – С. 58-60, 2021) Садикова, Я. М.; Sadykova, Y. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2841-8324
    Наголошено, що право інтелектуальної власності є основою функціонування ринку інновацій в державі та у світі і в цьому сенсі займає одне з перших місць у об’єктиві уваги держави. Вплив глобалізації на правову охорону прав інтелектуальної власності проявляється в тому, що велика частка проблем на вирішення яких спрямовується технічна інтелектуальна діяльність, є проблемами планетарного значення. Однак правова охорона об’єктів прав інтелектуальної власності, які використовуються при впровадженні інноваційних продуктів, що містять в собі ці об’єкти, охороняються нормами внутрішнього законодавства, хоча і в багатьох випадках і гармонізованих та уніфікованих.
  • Ескіз
    Документ
    Посмертне донорство: на шляху формування національного правового підходу
    (Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - Т. 25, № 4. - С. 126-141, 2018) Сліпченко, С. О.; Slipchenko, S. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8891-7152; Шишка, О. Р.; Shyshka, O. R.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1396-0508
    Зазначено, що посмертне донорство органів є одним з найбільш актуальних питань в медицині. Практика використання органів померлих осіб для порятунку інших життів існує в більшості держав світу, але існують країни, які не знайшли єдиного вирішення цього питання. Вивчено питання посмертного донарства в Україні і визначено його відповідність європейсько-правовим стандартам. Матеріалом даного дослідження є правова регламентація посмертного донорства, як певної частини медицини. Досліджено норми міжнародного права, а також окремі положення національного законодавства різних країн, які спрямовані на регулювання відносини в сфері посмертного донорства. Наголошено на необхідність і можливість формування єдиних міжнародних стандартів правового регулювання посмертного донорства, і розробка на їх основі національного законодавства. Зазначено, що назріла гостра необхідність в розробці єдиних засад законодавства про донорство і трансплантації. Їх наявність не тільки дозволить уникнути юридичних колізій, але і дозволить визначити шляхи вдосконалення національного законодавства та єдину термінологію понятійного апарату. Встановлено, що законодавчі акти повинні розроблятися системно і повно, як і будь-який інший нормативний акт.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості правової охорони медичних винаходів: сучасність і перспективи
    (Патологія. – 2019. – Т. 16, № 3(47). – С. 417-423, 2019) Теремецький, В. І.; Teremetskyi, V. I.; Матвійчук, А. В.; Matviichuk, A. V.; Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8367-2504; Щербаковський, М. Г.; Shcherbakovskyi, M. H.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8413-9311; Одерій, О. В.; Oderii, O. V.
    З’ясовано особливості правової охорони медичних винаходів та перспективи її вдосконалення. Наголошено, що особливість медичних винаходів полягає в тому, що вони мають власний видовий поділ, який зумовлений сферою застосування (спосіб лікування, діагностики тощо); повинні здійснюватися медико-біологічні або клінічні дослідження (випробування); відповідати етичним вимогам. Встановлено, що потребують закріплення в Законі України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» етичні вимоги щодо біотехнологічних винаходів; співвідношення балансу інтересів, прав пацієнтів і патентовласників; підстави та умови надання примусової ліцензії щодо медичних винаходів; імплементація Директиви 98/44/ЄC Європейського парламенту та Ради від 06.07.1998 р. про правову охорону біотехнологічних винаходів.
  • Ескіз
    Документ
    Сімейне виховання дитини як об’єкт правової охорони
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 96-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Харків, 21 трав. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 159-162, 2021) Єфремова, І. О.; Yefremova, I. О.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2542-6812
    Зазначено, що з метою забезпечення пріоритету сімейного виховання дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, Україні доцільно приєднатися до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення 1993 р., розвивати сімейні форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, реформуючи систему інституційного догляду та виховання дітей.