Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Публікація
    Кваліфікація лікарських (медичних) помилок
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. - 2023. - Вип. 80, т. 1. - С. 239-245, 2023) Скриннікова, К. О.; Skrynnikova, K. O.; Катерина Скриннікова
    У статті проаналізовано класифікацію лікарських помилок за причинами, зокрема: діагностичні помилки; лікувально-тактичні помилки; технічні помилки; організаційні помилки та деонтологічні помилки. Надана правова оцінка лікарської (медичної) помилки як однієї з можливих підстав цивільно-правової відповідальності. Обґрунтовано, що відповідальність лікаря, медичного персоналу залежить від наявності вини в його діях і кваліфікації негативного результату надання медичної допомоги. Підкреслено, що лікарі (медичні працівники) несуть відповідальність не за лікарську помилку, а саме за шкоду, заподіяну пацієнту внаслідок цієї помилки. Сформульовано науково обґрунтовані пропозиції та рекомендації щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері медицини.
  • Ескіз
    Публікація
    Окремі аспекти цивільно-правової відповідальності лікарів (медичних працівників)
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. - 2023. - Вип. 79, ч. 1. - С. 237-248, 2023) Скриннікова, К. О.; Skrynnikova, K. O.; Катерина Скриннікова
    Досліджено особливості цивільно-правової відповідальності лікарів (медичних працівників) за порушення прав пацієнтів у сфері охорони здоров’я, а також приділено увагу аналізу підстав виникнення цивільно-правової відповідальності лікарів. Обґрунтовано, що підставою цивільно-правової відповідальності є наявність у діях (бездіяльності) лікаря (медичного працівника), складу цивільного правопорушення, яке виражається в невиконанні, неналежному виконанні своїх обов’язків щодо профілактики, діагностики, лікування захворювань осіб (пацієнтів), які звернулися за медичною допомогою (послугою). Сформовано науково-обґрунтовані пропозиції та рекомендації щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері охорони здоров’я. Проаналізовано судові провадження предметом яких є відшкодування шкоди заподіяної внаслідок неправильних або неправомірних дій лікарів (медичних працівників) при виконанні професійної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій : автореф. дис.
    (Харків, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.; Старикова, Н. Н.; Кириченко, Т. С. - науковий керівник
    У дисертації обґрунтовано, що цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є певним правовим засобом, спрямованим на забезпечення захисту порушених прав учасників цивільних правовідносин із застосування допоміжних репродуктивних технологій та пов’язаним зі встановленням обов’язку особи, яка вчинила цивільне правопорушення, зазнавати негативних наслідків майнового характеру. Аргументовано, що форми цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій визначаються законом або договором. Якщо договір, який опосередковує відносини у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій, не укладався, а надання медичної допомоги здійснювалося на підставі заяви пацієнта/пацієнтів про застосування допоміжних репродуктивних технологій, із застосуванням яких було завдано шкоди здоров’ю пацієнта, то відшкодування шкоди буде здійснюватися за правилами деліктної відповідальності. Запропоновано ввести обов’язкове страхування цивільно- правової відповідальності закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на здійснення медичних послуг та надає послуги із лікування безпліддя шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій
    (Право.ua. – 2018. – № 1. – С. 137-143, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.
    У статті розглянуто доктринальні підходи до поняття «підстава звільнення від цивільно-правової відповідальності». Автором зроблено висновок про те, що підставами звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є казус (випадок); непереборна сила; форс-мажорні обставини; умисел потерпілого; медична помилка, що обумовлена об’єктивними чинниками. Доведено, що казус (випадок) і медична помилка, обумовлена об’єктивними чинниками, не співпадають між собою, є нетотожними поняттями.