Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення належного виконання сторонами зобов`язань за договором перевезення небезпечних вантажів
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право . - 2019. - Вип. 54. - С. 68-71., 2019) Земскова, О. В.; Zemskova, О. V.
    Стаття присвячена дослідженню особливостей та інструментів забезпечення належного виконання зобов`язань сторонами за договором перевезення небезпечних вантажів. Автор доходить висновку, що специфіка правовідносин і конструкція досліджуваного договору не дозволяють ефектино вирішувати питання забезпечення прав та інтересів як сторін договору, так і інших учасників цивільних правовідносин на рівні саморегулювання. Основним аргументом є те, що як сам небезпечний вантаж, так і транспортний засіб, за допомогою якого здійснюється перевезення небезпечного вантажу, діяльність пов`зана з ними, визнані законодавцем, джерелом підвищеної небезпеки. За таких обставин не лише сторони договору, але й інші суб`єкти зацікавлені в належному виконанні досліджуваного договору, належному виконанні зобов`язань, адже інакше можуть бути порушені іхні права і інтереси. Саме тому є не лише допустимим, але й необхідним нормативне та організаційне забезпечення (закріплення гарантій) належного виконання сторами договору перевезення небезпечних вантажів у тій частині, яка стосуєтьс безпеки перевезень. У частині інших договорних зобов`язань (строки подання засобу під завантаження, своєчасність доставки вантажу, своєчасність оплати перевезення тощо) допустиме використання видів забезпечення виконання зобов`язань, передбачених Цивільним кодексом України.
  • Ескіз
    Документ
    Зобов’язання подружжя по утриманню у сімейному праві : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Красвітна, Т. П.; Krasvitna, T. P.; Красвитная, Т. П.; Синєгубов, О. В. - науковий керівник
    У дисертації обґрунтовано, що зобов’язання подружжя по утриманню є особливим різновидом цивільно-правових зобов’язань і являє собою правовідношення, в якому один з подружжя (платник) зобов’язаний надати другому з подружжя (одержувачу) утримання в натуральній або грошовій формі, а одержувач утримання має право вимагати від платника виконання його обов’язку. Аргументовано, що подружжя має право укладати між собою договори про надання утримання та договори, в яких надання утримання є однією з умов договору, що спрямований на задоволення потреб особи у догляді та утриманні (рента, довічне утримання (догляд), спадковий договір тощо). Обґрунтовано, що основною формою відповідальності одного з подружжя за прострочення сплати аліментів на утримання другого з подружжя є законна штрафна неустойка (пеня). Уточнено підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню і запропоновано поділити їх на договірні та позадоговірні; договірні підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню встановлюються договором між подружжям; позадоговірні підстави припинення зобов’язання подружжя по утриманню передбачаються законом.
  • Ескіз
    Документ
    Прощення боргу як спосіб припинення зобов’язань : автореф. дис.
    (Харків, 2016) Шимко, Ф. А.; Shimko, F. A.; Мороз, М. В. - науковий керівник
    Дисертація присвячена дослідженню прощення боргу як способу припинення зобов’язань у цивільному праві України. У роботі визначено поняття, правову природу, основні ознаки прощення боргу та правові наслідки його застосування. Досліджено ґенезу цього способу припинення зобов’язань. Проведено порівняльний аналіз прощення боргу з іншими суміжними інститутами зобов’язального права. Встановлено основні критерії відмежування прощення боргу від договору дарування. Досліджено предмет, форму та особливості укладення договору прощення боргу. Детально охарактеризовано особливості припинення прощенням боргу договірних та недоговірних зобов’язань, встановлено випадки неможливості застосування такого способу до певних видів зобов’язань.