Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Підприємство як суб’єкт та об’єкт цивільних правовідносин у сфері венчурного інвестування: огляд теоретичних точок зору
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 10. - С. 148-151, 2023) Шишка, О. Р.; Shyshka, O. R.
    Стаття присвячена аналізу та огляду теоретичних підходів щодо правового розуміння підприємства у сфері венчурного інвестування як суб’єкта та об’єкта цивільних правовідносин. Автором аналізуються теоретичні підходи, що визначають підприємство як суб’єкт і одночасно як об’єкт цивільних правовідносин. В статті робиться висновок про недостатню чіткість та однозначність амбівалентного сприйняття підприємства в науковому дискурсі. Критично переосмислюючи підходи до подвійної правової природи підприємства, автор відкидає гіпотезу про можливість його одночасного існування як суб’єкта та об’єкта цивільних правовідносин. Але, незважаючи на це, у статті робиться акцент, що подвійна правова природа є атрибутом саме терміну «підприємство», який у сфері цивільного права має омонімічний характер. Це означає, що термін «підприємство» може бути інтерпретований у двох різних аспектах, залежно від контексту норм цивільного права та сфери їх застосування: як організація (юридична особа, суб’єкт цивільних прав) або як майно (об’єкт цивільних прав). Автором робиться висновок, що така неоднаковість у правовому розумінні підприємства не тільки свідчить про розбіжності в теоретичних підходах, але й підкреслює недоліки та неясності у чинному законодавстві. Рекомендується переглянути законодавчий підхід щодо використання терміну «підприємство», забезпечивши його більшу конкретність та чіткість, що сприятиме вирішенню правових конфліктів та спростить правозастосовчу практику. У зв’язку с цим, в статті запропоновано використовувати термін «підприємство» лише для позначення юридичної особи (суб’єкта правовідносин), а для майнових аспектів підприємства використовувати уточнену термінологію, наприклад, «єдиний майновий комплекс підприємства». Такий підхід сприятиме уникненню невизначеності та плутанини в правовому регулюванні, а також забезпечить більшу прозорість та ефективність цивільно-правових норм у сфері венчурного інвестування.
  • Ескіз
    Документ
    Онлайновий обліковий запис у цивільному праві України
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 91-96, 2023) Сліпченко, С. О.; Slipchenko, S. O.
    Наведено поняття облікового запису та надано порівняння його характеристики з онлайновим обліковим записом. Зазначено, що обліковий запис – це лише засіб ідентифікації, засіб розпізнавання, причому таке розпізнавання відбувається комп’ютерним обладнанням, а поняття онлайнового облікового запису та облікового запису є тотожними, то і онлайновий обліковий запис є не об’єктом цивільних прав, а лише засобом ідентифікації осіб та прав, результатом фіксування коду в мережі Інтернет в електронній (цифровій) формі.
  • Ескіз
    Документ
    Походження цивільно-правових термінів «торги» і «тендер» та їх сучасне тлумачення
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2006. – Вип. 33. – С. 353-358, 2006) Бондаренко, Д. О.; Bondarenko, D. O.
    З’ясовано етимологія слова "торги(тендер)", встановлено законодавче вживання термінів "торги" і "торги (тендер)" в минулому і сьогоденні, їх доктринальне тлумачення. The etymology of the word "bidding (tender)" has been clarified, the legal use of the terms "bidding" and "bidding (tender)" in the past and present, their doctrinal interpretation has been established. Выяснена этимология слова "торги (тендер)", установлено законодательное употребление терминов "торги" и "торги (тендер)" в прошлом и настоящем, их доктринальное толкование.