Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальні проступки у сфері економічної безпеки
    (Академічні візії. - 2023. - Вип. 19, 2023) Алєксєєва-Даниленко, Ю. В.; Alieksieieva-Danylenko, Yu. V.
    Зазначено, що кримінальні проступки у сфері економічної безпеки є серйозною проблемою для розвитку бізнесу та держави в цілому. Досліджено кримінальні проступки, їх види та наслідки для економічної безпеки. Встановлено, що найпоширенішими є умисне неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації про фінансові операції; блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей; розголошення комерційної або банківської таємниці, тощо. Ці проступки призводять до значних економічних втрат і порушень національної безпеки. Підкреслено необхідність зміцнення законодавства та контролю за виконанням норм, що регулюють діяльність у сфері економічної безпеки, а також розробки ефективних заходів для запобігання та боротьби з кримінальними проступками у цій галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальний проступок: перспективи існування
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. Х Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 27-й річниці створення Харків. нац. ун-ту внутр. справ (м. Харків, 19 листоп. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 29-30, 2021) Алєксєєва-Даниленко, Ю. В.; Alieksieieva-Danylenko, Yu. V.
    Відзначено, що кримінальний проступок займає проміжну ланку між адміністративним правопорушенням і кримінальними правопорушеннями, та дозволяє більш точно класифікувати кримінальні правопорушення за ступенем їх суспільної небезпеки, детально диференціювати покарання для засудженого, відповідно до принципів справедливості, гуманізму та дотриманню міжнародно-правових норм.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття кримінальних проступків та питання їх кваліфікації
    (Європейські перспективи. - 2020. - № 3. – С. 110-116, 2020) Алєксєєва-Даниленко, Ю. В.; Alieksieieva-Danylenko, Yu. V.
    Розглянуто поняття та зміст кримінального проступку як категорії кримінального права, охарактеризовано ознаки за якими здійснюється кваліфікація кримінальних проступків, наведено перелік статей Кримінального кодексу України, якими передбачено склад кримінальних проступків як кримінально караних діянь. Підкреслено, що запровадження кримінальних проступків у законодавство України про кримінальну відповідальність є одним із напрямів державної кримінально-правової політики, який полягає в гуманізації кримінальної відповідальності. Аргументовано, що нормативною юридичною підставою для кваліфікації протиправного діяння, як кримінального проступку, є його склад, який передбачений у кримінальній нормі. Як і для злочину, для встановлення кримінального проступку є загальнообов’язковими: а) суспільна небезпечність; б) кримінальна протиправність; в) винність і каранність діяння.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальні проступки як специфічний вид кримінальних правопорушень
    (Право.ua. - 2021. - № 3. - С. 105-110, 2021) Алєксєєва-Даниленко, Ю. В.; Alieksieieva-Danylenko, Yu. V.
    Розглянуто теоретичні питання, пов’язані з правовою природою інституту кримінального проступку, визначено загальні підходи їх законодавчого врегулювання, диференціацією правопорушень та інших діянь як виду кримінальних проступків. Зауважено, що кримінальний проступок - це особливий вид кримінальних правопорушень, що відрізняється як від адміністративних проступків, так і від власне кримінальних правопорушень. Його специфіка полягає у відносно невисокому рівні суспільної небезпеки, яка обумовлює необхідність визначення особливого режиму відповідальності.