Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Деякі міркування щодо трансформації звільнення від кримінальної відповідальності у звільнення від покарання
    (Міжнародний журнал "Право і суспільство". – 2019. – Вип. 9. – С. 100-105, 2019) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487; Ященко, С. О.; Yashchenko, S. O.
    Наголошено, що Кримінальним законодавством України регламентована низка заходів кримінально-правового характеру, які за своїм змістом можуть бути як каральними, так і іншими некаральними. До каральних заходів кримінально-правового характеру належать різні за своєю суворістю види покарань (ст. 51 КК України). Некаральні (інші) заходи кримінально-правового характеру становлять заходи, засновані на заохочені, примусі або гуманістичних засадах і недоцільності здійснення подальшого кримінального провадження. Останні, у свою чергу, з огляду на їх взаємозв’язок із кримінальною відповідальністю поділяються на заходи, що реалізуються лише через кримінальну відповідальність або заходи, що реалізуються виключно поза межами такої відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо нормативної визначеності окремих заходів кримінально-правового характеру в особливій частині КК України
    (Правові виклики сучасності: матеріали Круг. столу ( м. Харків, 20 груд. 2022 р.). – Харків, 2022. – С. 42-45, 2022) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487
    Констатовано, що нормативної визначеність в Особливій частині КК України окремих кримінально-правових заходів карального або некарального, але примусового характеру в певних випадках є некоректною та зайвою з позиції системної узгодженості з іншими положеннями чинного кримінального законодавства України та принципу економії нормативного матеріалу. Такі наявні некоректні та зайві положення мають бути усунені. Застосування цих кримінально-правових заходів доцільно здійснювати з урахуванням системного аналізу положень чинного кримінального законодавства України та рекомендацій вищої судової інстанції.