Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Суб’єктний склад кримінальних правопорушень у сфері використання автономних та автоматизованих транспортних засобів
    (Форум Права. – 2020. – № 1 (60). – С. 57-66, 2020) Павликівський, В. І.; Pavlykivskyi, V. I.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-1190-9303; Юртаєва, К. В.; Yurtayeva, K. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6096-2020
    Визначено суб’єктний склад кримінальних правопорушень у сфері використання автономних та автоматизованих транспортних засобів і вирішено проблеми кримінально-правої кваліфікації кримінальних правопорушень, пов’язаних з розробкою, конструюванням, виробництвом, реалізацією, технічним обслуговуванням та керуванням таких транспортних засобів. Запропоновано шляхи вдосконалення кримінально-правових норм, що встановлюють відповідальність виробників і розробників автоматизованих та автономних транспортних засобів.
  • Ескіз
    Документ
    Співучасть зі спеціальним суб’єктом у злочинах проти трудових прав людини
    (Форум права. – 2011. – № 4. – С. 529–533, 2011) Павликівський, В. І.; Pavlykivskyi, V. I.
    Розглянуті загальні та спеціальні питання співучасті. Проаналізована система правових норм, що забезпечують охорону трудових прав людини заходами кримінально-правового впливу. На підставі загальних теоретичних положень щодо співучасті у злочинах проаналізовані правові підстави та можливості скоєння злочинних посягань проти трудових прав людини у співучасті. Запропоновані практичні рекомендації щодо кваліфікації злочинних посягань на трудові права людини, скоєних у співучасті зі спеціальним суб’єктом.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за порушення законодавства про працю, не пов’язані з посяганням на життя та здоров`я : автореф. дис
    (Харків, 2004) Павликівський, В. І.; Pavlykivskyi, V. I.; Павликовский, В. И.; Орлов, П. І. - науковий керівник
    Дисертація висвітлює комплекс питань теоретичного і практичного характеру, пов’язаних із криміналізацією порушень трудових прав людини та юридичним аналізом складів злочинів, передбачених ст.ст. 170-175 КК України. Досліджується історико-правовий аспект розвитку правових норм, що встановлюють відповідальність за вчинення даних злочинів. Проаналізовано сучасний стан порушень трудових прав людини в Україні, причини та умови існування цього явища. Розглянуто підстави та принципи криміналізації порушень законодавства про працю. У роботі провадиться комплексний юридичний аналіз об’єктивних та суб’єктивних ознак складів злочинів, які передбачають відповідальність за порушення законодавства про працю. На підставі отриманих в ході дослідження результатів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України, що передбачає відповідальність за порушення законодавства про працю, не пов’язані з посяганням на життя та здоров`я.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правове забезпечення свободи слова та професійної діяльності журналістів : автореф. дис.
    (Харків, 2017) Павликівський, В. І.; Pavlykivskyi, V. I.; Павликовский, В. И.; Литвинов, О. М. - науковий консультант
    Дисертація є першим комплексним, монографічним дослідженням, у якому з використанням сучасних методів пізнання, урахуванням новітніх досягнень науки здійснено аналіз кримінально-правового забезпечення свободи слова та професійної діяльності журналістів, у результаті чого сформульовано низку інноваційних положень, висновків і пропозицій, які можуть слугувати подальшому розвитку вітчизняної кримінально-правової політики у сфері захисту свободи слова, удосконаленню у цій сфері законодавчої бази і правоохоронної практики. У дисертації розроблено методологію дослідження кримінально-правового захисту свободи слова та професійної діяльності журналістів. Визначено поняття та досліджено правовий статус журналістів у національному законодавстві й міжнародно-правових документах. Проаналізовано розвиток законодавства про кримінально-правовий захист свободи слова та професійної діяльності журналістів в Україні. Досліджено об’єкт злочинів проти свободи слова та професійної діяльності журналістів, вивчено його зміст та здійснено класифікацію. Надано характеристику об’єктивній стороні злочинів проти свободи слова та професійної діяльності журналістів і проаналізовано значення її ознак. Надано характеристику форм вини, а також досліджено мотиви і цілі у злочинах проти свободи слова та професійної діяльності журналістів. Автором проаналізовано ознаки суб’єкта зазначеної групи злочинних посягань. Розглянуто особливості призначення покарання, а також звільнення від кримінальної відповідальності і покарання за злочини проти свободи слова та професійної діяльності журналістів. Надано характеристику покаранням, які призначаються за злочини проти свободи слова та професійної діяльності журналістів. На підставі аналізу практики застосування норм кримінального закону у сфері захисту професійної діяльності журналістів пропонуються основні шляхи оптимізації та вдосконалення чинного законодавства.