Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Вплив воєнного стану на кримінальне законодавство України
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 510-512, 2024) Присяжнюк, В. В.; Prysiazhniuk, V. V.
    Зазначено, що введення воєнного стану в Україні 24 лютого 2022 року суттєво вплинуло на всі сфери життя, в тому числі й на законодавство. Кримінальне право не стало винятком. Прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України, посиливши кримінальну відповідальність за ряд кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану. Також вважливими змінами кримінального законодавства України під час широкомасштабного вторгнення РФ є те, що долучили нові види кримінальних правопорушень, такі як: колабораціонізм (ст. 111-1 КК); публічні заклики до агресії проти України (ст. 442 КК); розповсюдження дезінформації (ст. 436 КК). Також ми можемо помітити обмеження певних прав.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за мародерство та інші злочини проти майна в умовах воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 455-456, 2024) Ісаєва, О. В.; Isaieva, O. V.
    Зазначено, що мародерами слід вважати військовослужбовців (а не цивільних осіб), які викрадають на полі бою у поранених чи вбитих військовослужбовців предмети обмундирування й особисті речі (за винятком зброї і боєприпасів). Цивільні особи в умовах воєнного стану вчиняють не мародерство, а передбачені Кримінальним кодексом України кримінальні правопорушення проти власності.
  • Ескіз
    Документ
    Злочини проти власності, вчинені в умовах воєнного стану: соціально-економічні причини, морально-етичні аспекти, кримінально-правові наслідки
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 437-440, 2024) Громович, А. А.; Hromovych, A. A.
    Підкреслено, що відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень проти власності в умовах воєнного або надзвичайного стану стала жорсткішою. Актуальним є питанням притягнення до відповідальності за мародерство та кримінальні правопорушення проти власності російських військовослужбовців, які вже покинули територію України. Важливо продовжувати міжнародні зусилля для притягнення до відповідальності російських військових. Координовані дії на всіх рівнях необхідні для ефективного запобігання та боротьби зі злочинами проти власності в умовах війни.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблеми кримінальної відповідальності за незаконний перетин державного кордону чоловіками під час дії правового режиму воєнного стану
    (Теоретико-прикладні проблеми кримінального процесу та криміналістики в умовах воєнного стану : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кам’янець-Подільський, 24 листоп. 2023 р.). – Кам’янець-Подільський : ХНУВС, 2023. – С. 108-110, 2023) Гораш, О. С.; Horash , O. S.; Шкурат, І. О.; Shkurat, I. O.; Olena Horash
    Запропоновано, для притягнення чоловіків, які підлягають призову на військову службу за незаконний перетин державного кордону, внести доповнення до КК України, криміналізувати відповідне діяння на період дії воєнного стану. Фактично йтиметься про спеціальний вид ухилення від призову, але такий, в якому відбувається посягання одночасно на кілька об’єктів кримінально-правової охорони.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми притягнення до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 415-418, 2023) Перепеліцина, С. Д.; Perepelitsyna, S. D.
    Визначено, що колабораціонізм – це співпраця населення з ворогом в інтересах загарбника на шкоду самій державі чи її союзників, за що передбачена кримінальна відповідальність. В Україні санкції за дані діяння збільшилися у зв’язку з повномасштабним вторгненням та зазіханням на територіальну цілісність та суверенітет держави країною-агресором. Наголошено на розмежуванні складу державної зради та колабораційної діяльності в частині переходу на бік ворога в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Стабільність кримінального законодавства України в умовах дії правового режиму воєнного стану
    (Актуальні проблеми та перспективи розвитку юридичної науки, освіти та технологій у XXI столітті в дослідженнях молодих учених: зб. матеріалів доп. учасн. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 3 берез. 2023 р.). – Харків, 2023. – С. 38-41, 2023) Шевчук, Т. А.; Shevchuk, T. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0162-7011
    Зазначено, що у зв’язку зі збройною агресією рф на території України та виникненні реальної загрози національній безпеці нашої держави до КК було внесено низку змін (як включення нових норм, так і доповнення вже існуючих). Підкреслено, що сталість, стабільність кримінального законодавства України визначає його непохитний характер і здатність забезпечення охоронюваних суспільних відносин протягом тривалого часу. Наголошено, що навіть в умовах воєнного стану швидкі зміни до КК не є виправданими, оскільки зроблені законодавцем помилки можуть призвести або й призводять до порушення прав людини, невизначеності правової кваліфікації діянь, гальмування досудового розслідування і судового розгляду кримінальних проваджень.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми криміналізації та пеналізації суспільно небезпечних діянь у зв’язку з уведенням в Україні правового режиму воєнного стану
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 99-101, 2023) Іщенко, Д. С.; Ishchenko, D. S.
    Наголошено, що здійснюючи протидію злочинності, пов’язаної зі збройною агресією російської федерації, було внесено низку поспішних змін до законодавства України про кримінальну відповідальність, з’явилися нові кримінально карані суспільно небезпечні діяння, збільшились покарання деяких суспільно небезпечних діянь. Внаслідок швидких і не завжди достатньо обдуманих дій у кримінально-правовій законотворчості відбулось певне перенасичення КК України конкуруючими кримінально-правовими нормами. Було збільшено покарання за деяких видами суспільно небезпечних діянь, що порушує принципи пеналізації.
  • Ескіз
    Документ
    Насильство над населенням у районі воєнних дій (ст. 433 КК України): проблеми законодавчого викладу змісту норми
    (Протидія кримінальним правопорушенням в умовах воєнного стану : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 27 жовт. 2022 р.). - Кропивницький, 2022. - С. 112-114, 2022) Лизогуб, Я. Г.; Lyzohub, Ya. G.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9824-0798
    Зазначено, що дослідження певних військових кримінальних правопорушень в Україні після оголошення на території нашої держави правового режиму воєнного стану стають дедалі активнішими. Розкрито проблеми законодавчого викладу змісту норми, щодо насильства над населенням у районі воєнних дій.
  • Ескіз
    Публікація
    Актуальні питання удосконалення юридичної відповідальності за вчинення правопорушень в умовах військового стану
    (Multidisciplinary academic research, innovation and results: The ХIII International Scientific and Practical Conference (Prague, Czech Republic, 05-08 April 2022). - Prague, 2022. - С. 286-290, 2022) Бугайчук, К. Л.; Bugaychuk, K. L.; Костянтин Бугайчук
    У доповіді досліджено правове регулювання притягнення осіб до кримінальної відповідальності в умовах воєнного стану. Зокрема, розкрито зміст законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» від 03.03.2022 та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення кримінальної відповідальності за виготовлення та поширення забороненої інформаційної продукції» від 03.03.2022.