Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від покарання та від його відбування: з’ясування правової природи та визначення понять
    (Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Сер.: Право. - 2013. - Вип. 16. - С. 158-161, 2013) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; Брящей, Р. І.; Briashchei, R. I.
    Визначено правову природу та сформульовано визначення поняття звільнення від покарання та його відбування. Зазначено, що так зване звільнення від покарання насправді є відмовою від його застосування, тобто засудженням без покарання. Звільнення від покарання та від його відбування є тотожними поняттями, які відображають одне явище – повну або часткову відмову від застосування призначеного судом покарання.
  • Ескіз
    Документ
    Питання умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у законодавстві закордонних країн
    (Актуальні проблеми кримінального права та кримінології у світлі реформування кримінальної юстиції : зб. тез доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 19 трав. 2016 р.). – Харків : ХНУВС, 2016. – С. 59-60, 2016) Казначеєва, Д. В.; Kaznacheieva, D. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-7596-294X
    Встановлено, що загальним для законодавств всіх закордонних країн, що були розглянуті, є наявність дієвого механізму здійснення контролю за поведінкою осіб, що знаходяться на волі у порядку умовно-дострокового звільнення; практика накладання на засудженого різних правообмежень (у різних країнах вони мають різні назви: у Франції – це заходи сприяння та нагляду, у ФРН – вказівки, у Японії – постпенітенціарний захисний нагляд, у США – умови умовно-дострокового звільнення).
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від покарання та від його відбування: idem per idem
    (Наше право. - 2013. - № 1. - С. 110-115, 2013) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487; Брящей, Р. І.; Briashchei, R. I.
    З урахуванням сучасних теоретичних поглядів та судової практики формулюється відповідь на питання щодо ідентичності понять „звільнення від покарання” та „звільнення від відбування покарання”.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні проблеми умовно-дострокового звільнення від відбування покарання
    (Порівняльно-аналітичне право. - 2018. - № 4. - С. 385-388, 2018) Казначеєва, Д. В.; Kaznacheieva, D. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-7596-294X
    Стаття присвячена розгляду проблемних питань законодавчої регламентації та практики застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання. Проаналізовано підстави, умови та правові наслідки застосування умовно-дострокового звільнення. Наголошено на відсутності дієвого механізму встановлення контролю за звільненими.
  • Ескіз
    Документ
    Реалізація кримінально-правової політики України шляхом правозастосування : автореф. дис.
    (Харків, 2016) Тубелець, О. С.; Tubelets, O. S.; Тубелец, О. С.
    Дисертація є першим в Україні комплексним дослідженням питань практичної реалізації кримінально-правової політики України на рівні застосування норм про кримінальну відповідальність. В роботі розглядаються питання реалізації кримінально-правової політики при здійсненні досудового розслідування та судового розгляду кримінальних справ та проваджень протягом періоду часу з 2006 по 2015 рік. Здійснено аналіз правильності застосування норм кримінального закону при кваліфікації діянь під час розслідування злочинів та застосування інституту звільнення від кримінальної відповідальності, здійснено аналіз правильності застосування норм кримінального закону при здійсненні остаточної кваліфікації судом та при призначенні покарання, а також при звільненні від покарання та його відбування. Досліджено основні чинники ефективної реалізації кримінально- правової політики України, висвітлено взаємозв’язок застосування норм та інститутів кримінального права та ефективності кримінально-правової політики. На підставі результатів проведених досліджень сформульовані та обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення ряду положень кримінально-правової науки, чинного законодавства України шляхом внесення змін до статей, що регламентують основоположні засади механізму кримінально-правового регулювання.