Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 42
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова охорона таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер : автореферат дисертації
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2011) Кондратов, Д. Ю.; Kondratov, D. Yu.; Литвинов, О. М. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено комплексному дослідженню проблем кримінально-правової охорони таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер. Досліджується історія та розвиток національного кримінального законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн щодо охорони права на таємницю кореспонденції. Проведено аналіз відповідності зарубіжного та національного законодавства щодо правових підстав обмеження права на таємницю кореспонденції виробленим Європейським Судом з прав людини принципам обмеження цього права. Особливу увагу приділено кримінально-правовій характеристиці об’єктивних та суб’єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 163 КК, його кваліфікуючим ознакам, окремим питанням кваліфікації та відмежування порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер від суміжних складів злочинів. Запропоновані рекомендації щодо удосконалення ст. 163 КК.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття, система та кримінально-правова характеристика складів злочинів проти основ національної безпеки України: автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Чорний, Р. Л; Черный, Р. Л.; Chornyi, R. L.; Грищук, В К. - науковий консультант
    Робота є першим з моменту набрання чинності Законом України «Про національну безпеку України» і змінами до розділу I Особливої частини КК України дослідженням, у якому комплексно, з використанням сучасних наукових методів, з нових наукових позицій на системному рівні сформульовано цілісну теоретичну модель кримінально-правового регулювання життєво важливих інтересів держави як об’єкта національної безпеки і запропоновано низку пропозицій і рекомендацій, важливих для юридичної науки і подальшого удосконалення закону про кримінальну відповідальність. Досліджено проблеми соціальної зумовленості кримінально-правових норм про злочини проти основ національної безпеки України. Розглянуто досвід кримінально-правової охорони держави за законодавством окремих іноземних держав. Розглянуто правову природу національної безпеки України як тріади трьох об’єктів – людини, суспільства, держави, і визначено поняття злочинів, відповідальність за вчинення яких передбачено у розділі І Особливої частини КК України. Розглянуто критерії їх систематизації та запропоновано систему відповідних суспільно небезпечних діянь. Здійснено загальну характеристику та визначено види об’єкта складів злочинів проти основ національної безпеки України. Проаналізовано юридичні, соціальні та фізичні ознаки їх предмета. Здійснено комплексне дослідження суспільно небезпечного діяння у складах злочинів проти основ національної безпеки, суспільно небезпечних наслідків та причинового зв’язку між суспільно небезпечним діянням і суспільно небезпечними наслідками, особливостей вини, мети і мотивів, а також ознак загального і спеціального суб’єкта у складах злочинів, передбачених ст.ст. 109–114-1 КК України. За результатами дослідження сформульовано низку висновків, пропозицій і практичних рекомендацій.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення проти правосуддя: автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Палюх, Л. М.; Paliukh, L. M.; ; Грищук, В. К. - науковий консультант
    У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних та практичних проблем кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя. Встановлено методологічні засади дослідження проблем кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя, виділено концептуальні проблеми відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, що потребують вирішення. Досліджено становлення законодавства про кримінальну відповідальність за правопорушення проти правосуддя, проаналізовано кримінальне законодавство зарубіжних держав щодо встановлення відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, зокрема питання про систематизацію відповідних кримінально-правових норм. Запропоновано вирішення концептуальних проблем регламентації в КК України відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, у тому числі тих, що стосуються визначення родового об’єкта, системи кримінальних правопорушень проти правосуддя. Запропоновано системний підхід до регламентації матеріальної підстави кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя, у тому числі кваліфікуючих ознак складів кримінальних правопорушень цього виду, встановлення і призначення покарання за зазначені правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Призначення покарання за сукупністю злочинів в кримінальному праві України : автореф. дис.
    (Харків, 2020) Попій, А. С.; Popii, A. S.; Попий, А. С.; Шинкарьов, Ю. В. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено кримінально-правовому аналізу порядку призначення покарання за сукупності злочинів. Встановлюється належність існуючих приписів щодо цієї проблематики до спеціальних засад призначення покарання. Аналізується практика призначення покарання за сукупністю злочинів як підґрунтя до науково-теоретичних висновків. Досліджено ґенезу законодавства про кримінальну відповідальність щодо призначення покарання за сукупністю злочинів, особливості регулювання такої діяльності у законодавстві зарубіжних країн. Здійснено аналіз субінституту спеціальних засад призначення покарання. Виділено основні наукові підходи до наукового опису цього субінституту. Окреслено типовий портрет особи, засудженої за вчинення сукупності злочинів. Проведено наукову розвідку застосування особливих правил призначення покарання за сукупністю злочинів: шляхом поглинення більш суворим покаранням менш суворого та шляхом повного або часткового складання покарань.
  • Ескіз
    Документ
    Вимагання за Кримінальним кодексом України : автореф. дис.
    (Харків, 2011) Семикіна, Л. О.; Semykina, L. O.; Семыкина, Л. А.; Ємельянов, В. П. - науковий керівник
    У дисертації досліджено комплекс питань, пов’язаних з визначенням вимагання як окремої кримінально-правової категорії, що передбачається кількома статтями Кримінального кодексу України. Здійснено аналіз становлення цього кримінально-правового інституту, його зміст у законодавстві деяких зарубіжних країн. Розкрито поняття, правову природу та місце вимагання як категорії кримінального права в системі кримінально-правових норм. На базі порівняльного аналізу чинного закону про кримінальну відповідальність за вимагання, з вітчизняним законодавством минулих років, сучасним кримінальним законодавством зарубіжних країн з’ясовано елементи вимагань як явищ реальної дійсності та ознаки складів вимагань, встановлено певні неузгодженості та суперечливості у формулюванні статей закону і запропоновано нову редакцію основного (базового) складу вимагання, передбаченого ст. 189 КК України, а також з позиції уніфікації запропоновано вдосконалення кваліфікуючих ознак складів вимагання, передбачених Особливою частиною КК України.
  • Ескіз
    Документ
    Спеціальні засади призначення покарання окремим категоріям осіб : дисертація
    (Харків, 2018) Ворона, В. С.; Vorona, V. S.; Шинкарьов, Ю. В. - науковий керівник
    Робота присвячена комплексному науковому дослідженню теоретичних і практичних проблем спеціальних засад призначення покарання окремим категоріям осіб. Вперше здійснено періодизацію розвитку законодавчого закріплення спеціальних засад призначення покарання від давніх часів до сьогодення. Сформульовано доктринальну дефініцію спеціальних засад призначення покарання окремим категоріям осіб як правил призначення покарання відносно певних суб’єктів, які законом виділяються в окремі групи в зв’язку з їх специфічними особистісними, соціальними, демографічними чи професійними ознаками.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правове забезпечення охорони добросовісної конкуренції в Україні : дисертація
    (Харків, 2018) Чорнуха, О. С.; Chornukha, O. S.; Чернуха, А. С.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-8095-7969; Харченко, В. Б. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено кримінально-правовому аналізу дій у конкуренції, що суперечать торговим та іншим чесним звичаям у господарській діяльності та передбачені статтями 229, 231 та 232 КК України, підставам і засобам диференціації кримінальної відповідальності за недобросовісну конкуренцію, а також проблемам віднесення контрафакта до предметів наведеної групи злочинів. Розглянуто зміст відносин, у яких беруть участь суб’єкти господарювання у зв’язку з недобросовісною конкуренцією, та його значення у механізмі забезпечення суспільних інтересів, інтересів конкурентів і споживачів як пріоритетних у захисті від проявів недобросовісної конкуренції. Вивчено зарубіжний досвід правового забезпечення охорони конкурентних відносин. Надано оцінку наявних прогалин та недоліків у встановленні підстав кримінальної відповідальності за порушення відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарювання у зв’язку з недобросовісною конкуренцією. Запропоновано нову редакцію статей 229, 231 та 232 КК України, а також доповнення змісту фальсифікованих лікарських засобів, як предмета злочинів, передбачених статтями 305 і 321-1 КК, вказівкою щодо їх небезпечності для життя і здоров’я особи.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правовий захист прав працівників у договірних відносинах з роботодавцем (ст. 173 КК України) : дисертація
    (Харків, 2019) Танаджі, В. Г.; Tanadzhi, V. H.; Танаджи, В. Г.; Литвинов, О. М. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено дослідженню особливостей кримінально-правового захисту прав працівників у договірних відносинах із роботодавцем. Проаналізовано історичні аспекти виникнення кримінальної відповідальності за грубе порушення угоди про працю (ст. 173 КК України), вивчено зарубіжний досвід із цього питання, зокрема кримінальне законодавство таких країн світу, як США, Франція, ФРН, Польща, Японія, та законодавство пострадянських країн, у якому так чи інакше відображено норми, що встановлюють кримінальну відповідальність за порушення трудових прав людини у сфері договірних відносин із роботодавцем. Розкрито його основні поняття, здійснено кримінально-правову характеристику його об’єктивних і суб’єктивних ознак. Запропоновано напрями вдосконалення ст. 173 КК України, зокрема, шляхом внесення певних змін у її диспозицію та доповнення приміткою до цієї статті. Виявлено особливості та критерії відмежування складу злочину, передбаченого ст. 173 КК України, від інших складів, зокрема, передбачених статтями 149, 190 КК України. Критично проаналізовано санкції, які містяться в ст. 173 КК України.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правовий захист прав працівників у договірних відносинах з роботодавцем (ст. 173 КК України) : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Танаджі, В. Г.; Tanadzhi, V. H.; Танаджи, В. Г.; Литвинов, О. М. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено дослідженню особливостей кримінально-правового захисту прав працівників у договірних відносинах із роботодавцем. Проаналізовано історичні аспекти виникнення кримінальної відповідальності за грубе порушення угоди про працю (ст. 173 КК України), вивчено зарубіжний досвід із цього питання, зокрема кримінальне законодавство таких країн світу, як США, Франція, ФРН, Польща, Японія, та законодавство пострадянських країн, у якому так чи інакше відображено норми, що встановлюють кримінальну відповідальність за порушення трудових прав людини у сфері договірних відносин із роботодавцем. Розкрито його основні поняття, здійснено кримінально-правову характеристику його об’єктивних і суб’єктивних ознак. Запропоновано напрями вдосконалення ст. 173 КК України, зокрема, шляхом внесення певних змін у її диспозицію та доповнення приміткою до цієї статті. Виявлено особливості та критерії відмежування складу злочину, передбаченого ст. 173 КК України, від інших складів, зокрема, передбачених статтями 149, 190 КК України. Критично проаналізовано санкції, які містяться в ст. 173 КК України.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика поганого поводження з військовополоненими (ст. 434 Кримінального кодексу України) : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Бадюков, Ю. В.; Badiukov, Yu. V.; Житний, О. О. - науковий керівник
    У дослідженні здійснено кримінально-правовий аналіз поганого поводження з військовополоненими (ст. 434 КК України). Простежено розвиток заборонного припису про відповідальність за погане поводження з військовополоненими у історичному та міжнародно-правовому аспектах. Здійснено оцінку норми про поводження з військовополоненими на її відповідність приписам міжнародного права, що визначають «правила ведення оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту». Надано характеристику родового і безпосередніх об’єктів злочину, визначено коло потерпілих від злочинів, відповідальність за які передбачено ст. 434 КК України. Виявлено та пояснено банкетний характер кримінально-правової заборони щодо поганого поводження з військовополоненими. Проаналізовано кримінально-правовий зміст діянь «погане поводження», «недбале виконання обов’язків щодо хворих і поранених», визначено ознаки спеціального суб’єкта злочину. Розглянуто зміст ознак суб’єктивної сторони злочинів, передбачених ст. 434 КК України та надано їх характеристику. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавчої конструкції заборонного припису та практики його застосування.