Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Поняття військових злочинів
    (Актуальні питання функціонування системи кримінальної юстиції України : тези доп. учасників наук.-практ. семін. (м. Харків, 16 трав. 2020 р.). - Харків, 2020 - С. 24-26, 2020) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Запропоновано під військовими злочинами розуміти передбачені кримінальним законодавством винні кримінально карані суспільно небезпечні діяння, які вчиняються військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів, а також їх співучасниками, іншими особами, визначеними законом, в обстановці та способами, зумовленими сферою проходження та несення військової служби.
  • Ескіз
    Документ
    Забруднення та псування земельних ресурсів України, як ознака кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку в умовах російської воєнної агресії
    (ScienceRise: Juridical Science. - 2023. - № 2( 24). - P. 31-37, 2023) Шульга, А. М.; Shulha, A. M.
    Стаття присвячена проблемам пов’язаним із правовою охороною земельних ресурсів України, що зазнали суттєво негативного впливу під час здійснення військової агресії та ведення бойових дій з боку так званої російської федерації. У роботі визначаються та аналізуються види забруднення та псування земельних ресурсів, яке виникає внаслідок здійснення військової агресії та ведення бойових дій з боку російської федерації, як країни-агресора. Таке забруднення та псування земельних ресурсів отримало назву воєнно-техногенне забруднення земельних ресурсів. Констатується, що ведення не тільки активних, а й пасивних бойових дій спричиняє непоправної шкоди земельним ресурсам. Це проявляється у механічному, фізичному, хімічному, біологічному забрудненні ґрунтового покриву земель різної категорії. Також, наприклад, риття окопів, укріплених районів, сховищ для боєприпасів та особового складу, капонірів для військової техніки спричиняє деградацію ґрунтового покриву земель. Наслідки цих дій свідчать про наявність ознак такого кримінального правопорушення як «Екоцид» – стаття 441 Кримінального кодексу України. Робляться висновки про те, що: 1) воєнно-техногенне забруднення ґрунтового покриву земель спричиняє безпосереднє забруднення ґрунтів небезпечними речовинами військового характеру, а також їх деградацію; 2) такі наслідки є суспільно небезпечними для людини та довкілля з огляду на систему взаємодії «ґрунт-рослина», «ґрунт-рослина-людина»; 3) в цілому кваліфікація такого забруднення ґрунтового покриву земель має відбуватися за статтею 441 «Екоцид» Кримінального кодексу України без застосування норм Розділу VIII «Кримінальні правопорушення проти довкілля»; 4) встановлення доказової бази має здійснюватися спільними зусиллями національними та міжнародними правоохоронними органами; 5) відшкодування завданих збитків від забруднення та псування земельних ресурсів має відбуватися за рахунок контрибуції та репарації з боку росії, як держави-агресора.
  • Ескіз
    Документ
    Пропозиції щодо класифікації проявів жорстокого поводження з тваринами як кримінальних правопорушень
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 491-494, 2024) Орлова, Т. А.; Orlova, T. A.; Галевич, Р. В.; Halevych, R. V.
    Представлено криміналістичну класифікацію проявів жорсткого поводження з тваринами, як основи розбудови окремої методики розслідування. Це перший крок у розробці комплексного механізму протидії даним злочинам з наступним дослідженням елементів механізму їх вчинення, та виробленням відповідних окремих рекомендованих алгоритмів доказування.
  • Ескіз
    Документ
    Правові наслідки вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні
    (Європейські перспективи. - 2023. - № 3. - С. 191-198, 2023) Орлов, Ю. В.; Orlov, Yu. V.
    Стаття присвячена дослідженню правових наслідків вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні. Виділено дві групи кримінальних проступків: воєнно-контекстуальні та ординарні, вчинювані у контексті збройного конфлікту. Перші – представлені колабораційною діяльністю (ч. ч. 1, 2 ст. 111-1 КК України). Другі – порушення недоторканності житла (ч. 1 ст. 162 КК України), порушення недоторканності приватного життя (ч. 1 ст. 182 КК України), ч. 1 самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво (ст. 197-1 КК України). Обґрунтовуються критерії застосування звільнення від покарання або його відбування на підставі закону про амністію, а також звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням з потерпілим за вчинення вказаних кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя.
  • Ескіз
    Публікація
    Актуалізація кримінального права та виявлення його кримінологічних (духовно-ціннісних) смислів
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2022. - № 10. - С. 569-573, 2022) Кріцак, І. В.; Kritsak, I. V.; Іван Кріцак
    Порушено актуальні питання духовно-сутнісного осмислення кримінального права та поглиблення відповідних знань шляхом здійснення загального огляду наукової проблеми кримінального правопорушення (кримінального проступку та злочину). Наголошено, що система цінностей за нинішніх умов російсько-української війни набуває нових форм та значення. Людство дедалі більше замислюється над смислами духовного, незважаючи на зубожіння справжніх людських знань та зведення щирості відносин до низин. Розглянуто проблему визначення справедливої межі призначення покарання відповідно до сучасних вимог гуманізації права.
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження поняття "кримінальний проступок" у кримінальне законодавство України
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 27 листоп. 2020 р.). – Харків, 2020. – С. 92 - 94., 2020) Алєксєєва-Даниленко, Ю. В.; Alieksieieva-Danylenko, Yu. V.
    Зазначається, що інститут кримінальних проступків має місце бути, але його ознаки необхідно чітко розмежовувати з кримінальним злочином. На думку автора, під кримінальним проступком потрібно розуміти проміжний вид діяння між злочином і адміністративним правопорушенням, але впровадження норм щодо кримінального проступку в межах Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року є невірним, оскільки характерною особливістю кримінального законодавства є закріплення його норм саме в Кримінальному кодексі України, тому доцільно було б розробити nа впровадити Кодекс про кримінальні проступки, де під кримінальним проступком розуміти протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність особи, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян,установлений законом порядок, за яку законом передбачено відповідальність не позбавлену з позбавленням волі.
  • Ескіз
    Документ
    Науковий відгук на проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо додаткового захисту малолітніх» (реєстр. № 5358)
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2021. - № 2 (25). - С. 175-181, 2021) Юртаєва, К. В.; Yurtayeva, K. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6096-2020
    Зазначено, що запровадження цілої низки новел до Кримінального кодексу у питаннях протидії домашньому насильству та захисту прав неповнолітніх утворювали колізії в кримінальному законодавстві, що не сприяє покращенню захисту прав дітей в Україні. Саме тому внесення чергових змін до Кримінального кодексу щодо додаткового захисту дітей, зокрема малолітніх, потребує ретельного дослідження.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти встановлення форм та видів вини у кримінальних правопорушеннях проти земельних ресурсів України
    (Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право. - 2021. - Вип. 1 (49). - С. 203-207, 2021) Шульга, А. М.; Shulga, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3745-4869
    Розкрито теоретичні аспекти встановлення форм та видів вини у кримінальних правопорушеннях проти земельних ресурсів України, а також проблеми комбінованої форми вини. Зазначено, що форми й види вини залежать від конструкції об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення проти правосуддя: автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Палюх, Л. М.; Paliukh, L. M.; ; Грищук, В. К. - науковий консультант
    У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних та практичних проблем кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя. Встановлено методологічні засади дослідження проблем кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя, виділено концептуальні проблеми відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, що потребують вирішення. Досліджено становлення законодавства про кримінальну відповідальність за правопорушення проти правосуддя, проаналізовано кримінальне законодавство зарубіжних держав щодо встановлення відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, зокрема питання про систематизацію відповідних кримінально-правових норм. Запропоновано вирішення концептуальних проблем регламентації в КК України відповідальності за кримінальні правопорушення проти правосуддя, у тому числі тих, що стосуються визначення родового об’єкта, системи кримінальних правопорушень проти правосуддя. Запропоновано системний підхід до регламентації матеріальної підстави кримінальної відповідальності за правопорушення проти правосуддя, у тому числі кваліфікуючих ознак складів кримінальних правопорушень цього виду, встановлення і призначення покарання за зазначені правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання щодо визнання діянь кримінальними проступками
    (Злочинність і протидія їй в умовах сингулярності: тенденції та інновації : зб. тез доп. наук.-практ. конф., присвяч. пам’яті члена Правління Кримінол. асоц. України, проф. Тетяни Андріївни Денисової (м. Харків, 16 квіт. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 204-205, 2021) Ємельянов, В. П.; Yemelianov, V. P.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8934-2976
    Розглянуто особливо кваліфікуючі ознаки, які автоматично переводять той чи інший кримінальний проступок до категорії злочинів за рахунок передбачення у санкції відповідної частині статті покарання або у виді позбавлення волі, або у виді штрафу у розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.