Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми призначення кримінального покарання у виді виправних робіт за грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК України)
    (Європейські перспективи. - 2017. - № 4. - С. 96-100, 2017) Суп, Є. Ю.; Sup , Ye. Yu.
    У статті розглядаються проблеми санкцій за грубе порушення законодавства про працю. Виявлено відповідні недоліки у видах та розмірах покарань встановлених законодавцем за скоєння даних правопорушень. З урахуванням розпочатих у 2014 році змін щодо підвищення розмірів штрафу потребує перегляду доцільність та необхідність застосування виправних робіт як основного виду покарання за трудові порушення людини. Виявлені під час дослідження недоліки такого виду покарання як виправні роботи у контексті досягнення цілей покарання, передбачених ст. 50 КК України унеможливлюють його використання судами до осіб винних у грубому порушенні законодавства про працю. Пропонується замінити виправні роботи громадськими роботами, що дозволить індивідуалізувати покарання за грубе порушення законодавства про працю і врахувати майновий стан засудженого та соціально-економічну важливість функціонування підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за ухилення від утримання непрацездатних батьків: сучасний нормативно-правовий досвід США
    (Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності. – 2016. – № 4. – С. 127-135, 2016) Кондратов, Д. Ю.; Kondratov, D. Y.; https://orcid.org/0000-0001-5426-4878; Дегтярьов, С.Є.; Dehtiarov, S. Ye.
    Автори статті, звертаючись до діючих джерел сучасного кримінального права США, які представляють окрему та цілісну англо-американську правову сім’ю, наводять та розглядають зміст тих кримінально-правових норм, які передбачають відповідальність за ухилення від утримання непрацездатних батьків. Автори виявляють та детально аналізують невід’ємні та важливі, як спільні, так і відмінно-індивідуальні характерні складові, ознаки та риси, притаманні відповідним, предметно-зазначеним нормам сучасного кримінального права США.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правові проблеми встановлення покарання за безгосподарське використання земель
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2015. - № 2 (10). - С. 155-167., 2015) Цвіркун, Н. Ю.; Tsvirkun, N. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9195-3349
    Статтю присвячено проблемі встановлення кримінально-правового покарання за безгосподарське використання земель. Здійснено кримінально-правовий аналіз шляхом порівняння санкцій за злочини у сфері землекористування в інших країнах зі схожими соціально-правовими умовами та екологічним станом. Зважаючи на великий обсяг екологічної, економічної шкоди від безгосподарського використання земель та можливості впливу на свідомість винного за допомогою обмежень економічного характеру, доцільним визнається застосування покарання у вигляді штрафу, а недоцільними – лише покарання, що пов’язані з ізоляцією винного від суспільства, враховуючи сучасні тенденції до гуманізації системи покарання.