Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика предмету підкупу працівника підприємства, установи чи організації (ст. 354 КК України)
    (Наше право. – 2017. – № 1. - С. 139-144, 2017) Овод, К. К.; Ovod, K. K.
    Стаття присвячена побудові кримінально-правової характеристики неправомірної вигоди як предмета злочинів, передбачених ст. 354 КК в актуальній редакції Кримінального Закону. Здійснене узагальнення сучасного розуміння предмету злочину, з’ясовано природу неправомірної вигоди та проведено аналіз можливості визнання її предметом вказаних злочинів.
  • Ескіз
    Документ
    Нематеріальні активи на об’єкти інтелектуальної власності у структурі неправомірної вигоди за кримінальним правом України
    (Вісник Асоціації кримінального права України. - 2015. - № 1 (4). - С. 296-308, 2015) Харченко, В. Б.; Kharchenko, V. B.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1214-0313
    У статті розглядається питання щодо змісту неправомірної вигоди, що полягає у нематеріальних активах, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав. Аналізується зміст виключних майнових та особистих немайнових прав на об’єкти інтелектуальної власності як сутність таких нематеріальних активів. Обґрунтовується висновок про віднесення особистих немайнових прав особи, яка створила об’єкт інтелектуальної власності, щодо визнання його творцем (автором, виконавцем, винахідником тощо) такого результату інтелектуальної діяльності до нематеріальних активів як одного з предметів неправомірної вигоди.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика підкупу працівника підприємства, установи чи організації (ст. 354 КК України) : автореф. дис.
    (Харків, 2017) Овод, К. К.; Ovod, K. K.; Овод, Е. К.; Васильєв, А. А. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено комплексному науковому аналізу складу підкупу працівника підприємства, установи чи організації (ст. 354 КК України), у результаті чого розроблено науково обґрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавчої регламентації кримінальної відповідальності за цей злочин. У межах дослідження доведено обґрунтованість та відповідність встановлення кримінальної відповідальності за підкуп працівника підприємства, установи чи організації у КК України сучасним загальносвітовим тенденціям протидії корупції. Обґрунтовано необхідність встановлення кримінально-правової охорони не тільки авторитету об’єднань громадян, але й авторитету фізичних осіб, у випадку використання ними найманої праці або виконання робіт чи надання послуг на їх користь іншими фізичними особами. Наведено аргументи щодо розгляду неправомірної вигоди не тільки у якості предмету підкупу, але й засобу вчинення злочину. Визначено, що підкуп є єдиним складним двостороннім злочином, що складається одночасно із надання та одержання неправомірної вигоди, обов’язковою ознакою якого є кореспондуючий умисел сторін. Надано визначення безпосереднього об’єкта злочину, передбаченого ст. 354 КК України, охарактеризовано об’єктивну та суб’єктивну сторони складу, сформульовано визначення поняття «вимагання неправомірної вигоди», спеціального суб’єкта цього злочину. На підставі узагальнення та аналізу вітчизняного законодавства та законодавства зарубіжних країн, а також інших результатів дослідження, сформульовано авторську редакцію ст. 354 КК України.