Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Порядок проходження військової служби як об’єкт криміналістичного дослідження
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2016. – № 4. – С. 227-231, 2016) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що військова служба є складовим елементом діяльності із забезпечення захисту незалежності та територіальної цілісності України, яка відбувається виключно в порядку та на підставах, установлених законом. Наголошено, що забезпечення належної кримінально-правової охорони порядку проходження військової служби, а також своєчасного виявлення кримінальних протиправних посягань у зазначеній сфері суспільних відносин і їх ефективне досудове розслідування неможливе без розуміння сутності й ознак військових кримінальних правопорушень, а також без характеристики сфери, яка підлягає кримінально-правовій охороні.
  • Ескіз
    Документ
    Умовно-дострокове звільнення засуджених військовослужбовців як один із засобів поповнення Збройних сил України
    (Кримінальне судочинство: сучасний стан та перспективи розвитку : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Київ, 2 трав. 2024 р.). – Київ : НАВС, 2024. – С. 167-170, 2024) Юсупова, К. О.; Yusupova, K. O.; Прібиткова, Н. О.; Pribytkova, N. O.
    Процесуальний механізм умовно-дострокового звільнення засуджених військовослужбовців, які виявили бажання при звільненні продовжувати військову службу, є одним із дієвих засобів забезпечення ЗСУ особовим складом – досвідченими солдатами і офіцерами, особами, які мотивовано продовжуватимуть службу задля захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.
  • Ескіз
    Документ
    Недбале ставлення до військової служби (ст. 425 КК України): ознаки об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення та їх вплив на кваліфікацію
    (Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Серія: "Право". - 2024. - Вип. 39. - С. 51-58, 2024) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.
    Надано характеристику ознак об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення, передбачених ст. 425 КК України, та вплив окремих з них на кримінально-правову кваліфікацію. Зазначено, що об’єктивну сторону особливо кваліфікованого складу цього протиправного посягання може утворювати лише недбале ставлення до військової служби (дія або бездіяльність), вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України), або в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці (ч. 4 ст. 425 КК України). У зв’язку з цим, кримінально-правова кваліфікація особливо кваліфікованих складів недбалого ставлення до військової служби не повинна ставитися в обов’язкову залежність від настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді істотної шкоди або тяжких наслідків як матеріального, так і нематеріального характеру.
  • Ескіз
    Документ
    Об’єкт насильства над населенням у районі воєнних дій (ст. 433 КК України)
    (Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності. - 2016. - № 3(57). - С. 85-94, 2016) Мухамеджанова, А. Р.; Mukhamedzhanova, A. R.
    Проаналізовано доктринальні підходи щодо визначення та змісту родового об’єкта злочинів проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини). Визначено основний безпосередній об’єкт насильства над населенням у районі воєнних дій, а також додаткові об’єкти цього злочину.
  • Ескіз
    Документ
    Об’єкт поганого поводження з військовополоненими як військового злочину, передбаченого статтею 434 Кримінального кодексу України
    (Порівняльно-аналітичне право. - 2019. - № 1. - С. 272-276, 2019) Бадюков, Ю. В.; Badiukov, Yu. V.
    Проаналізовано доктринальні підходи до визначення та змісту родового об’єкта злочинів проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини). Визначено основний безпосередній об’єкт поганого поводження з військовополоненими, а також додаткові об’єкти цього злочину.
  • Ескіз
    Документ
    Відмежування ухилення від призову за мобілізацією (стаття 336 Кримінального кодексу України) від порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2015. - № 1 (9). - С. 67-78., 2015) Володавська, О. С.; Volodavska, O. S.
    Досліджено законодавство, що регулює питання, пов’язані з обороною України, мобілізаційною підготовкою та мобілізацією. Проаналізовано склад злочину, передбаченого ст. 336 КК України, та правопорушення, передбаченого ст. 210-1 КУпАП. На основі вказаного аналізу виявлено критерії відмежування ухилення від призову за мобілізацією від порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.