Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Публікація
    Щодо скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 93-96, 2023) Зозуля, О. І.; Zozulia, O. I.; Олександр Зозуля
    Зауважено, що механізм скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації загалом сприяє ефективній відсічі та стримуванню збройної агресії Росії, надаючи підозрюваним і обвинуваченим без зміни їх процесуального статусу в умовах воєнного стану змогу долучитись до захисту суверенітету України. Попри це даний механізм залишається юридично недосконалим, виявляє низку істотних прогалин і суперечностей, усунення яких має гарантувати неможливість зловживання ним для ухилення від правосуддя та проходження військової служби за призовом під час мобілізації.
  • Ескіз
    Документ
    Відмежування ухилення від призову за мобілізацією (стаття 336 Кримінального кодексу України) від порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2015. - № 1 (9). - С. 67-78., 2015) Володавська, О. С.; Volodavska, O. S.
    Досліджено законодавство, що регулює питання, пов’язані з обороною України, мобілізаційною підготовкою та мобілізацією. Проаналізовано склад злочину, передбаченого ст. 336 КК України, та правопорушення, передбаченого ст. 210-1 КУпАП. На основі вказаного аналізу виявлено критерії відмежування ухилення від призову за мобілізацією від порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.