Криміналістика (Criminalistics)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/132

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Ескіз
    Публікація
    Призначення почеркознавчої експертизи: типові помилки сторони обвинувачення
    (Судово-експертна діяльність: збереження наукового та кадрового потенціалу в умовах воєнного стану : матеріали IV Всеукр. форуму суд. експертів (м. Львів, 7 черв. 2024 р.). – Одеса : Юридика, 2024. – С. 82-85, 2024) Гусєва, В. О.; Husieva, V. O.; Vlada Husieva
    Визначено поняття почеркознавчої експертизи як різновиду криміналістичного дослідження. Проаналізовано типові помилки слідчих, що суттєво позначаються на результатах проведення почеркознавчої експертизи.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника : монографія
    (Харків: Факт,2024. – 212 с., 2024) Прокопенко, О.Ю.; Prokopenko, O.Yu.; Гусєва, В. О. - редактор
    У монографії визначено комплекс теоретичних і практичних питань формування та реалізації методики розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника. На підставі узагальнення теоретичного й емпіричного матеріалу досліджено окремі практичні аспекти розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника. Для науковців, практичних працівників, викладачів, курсантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями протидії злочинності у правоохоронній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо питання методики розслідування умисних вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї в умовах війни
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників IX Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 7 черв. 2024 р.). - Харків, 2024. - С. 25-27, 2024) Яремчук, Р. Л.; Yaremchuk, R. L.
    Розкрито окремі питання методики розслідування умисних вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї в умовах війни.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методів дослідження місць злочинів: порівняння традиційних і сучасних підходів до огляду та обробки місць злочинів
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2024. - № 8. - С. 423-426, 2024) Прокопенко, Н. М.; Prokopenko, N. M.
    У статті здійснено аналіз традиційних і сучасних методів дослідження місць злочинів. Розглянуто ключові аспекти криміналістичного огляду та обробки місць подій, зокрема використання фотографування, відеозйомки, складання схем і протоколів. Окрему увагу приділено новітнім технологіям, таким як 3D-сканери, безпілотні літальні апарати та термальні камери, які стають важливими інструментами у процесі розслідування злочинів. Проаналізовано переваги та недоліки кожного підходу, а також проблеми, пов’язані з їх впровадженням в Україні. Зроблено наступні висновки: 1) традиційні методи огляду місць подій залишаються важливою частиною криміналістичної практики. Фотографування, відеозйомка, вимірювання, складання схем та протоколів дозволяють забезпечити належну фіксацію доказів та слідів. Однак ці методи часто є трудомісткими і можуть бути недостатньо точними в певних умовах; 2) сучасні технології, такі як 3D-сканування, використання безпілотних літальних апаратів та термальних камер, мають значний потенціал для покращення точності та швидкості фіксації слідів злочину. Вони дозволяють отримати детальні тривимірні зображення місць події, мінімізувати ризик втручання в обстановку та забезпечити віртуальну реконструкцію подій; 3) незважаючи на переваги сучасних технологій, їхнє широкомасштабне впровадження в Україні залишається обмеженим через високу вартість обладнання та потребу у спеціальній підготовці фахівців. Крім того, традиційні методи все ще залишаються основними засобами фіксації, що використовуються на місці події; 4) інтеграція новітніх технологій у процес розслідування злочинів може значно підвищити ефективність слідчих дій, зокрема завдяки автоматизації та прискоренню процесу збору даних. Проте для цього необхідно створити систему навчання для слідчих і експертів, яка б охоплювала роботу з новітнім обладнанням; 5) майбутнє криміналістики полягає у поєднанні традиційних методів із новітніми технологіями. Це дозволить слідчим отримувати точнішу інформацію, знижувати ризики втрати доказів та підвищувати якість розслідувань, що в кінцевому підсумку сприятиме більш ефективному правосуддю.
  • Ескіз
    Публікація
    Тенденції розвитку криміналістики в умовах реформування кримінального законодавства
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 109-112, 2024) Корж, В. П.; Korzh, V. P.; Валентина Корж
    Розглянуто тенденції розвитку криміналістики в умовах реформування кримінального законодавства України.
  • Ескіз
    Публікація
    Криміналістична розвідка як напрям слідчої та судово-експертної діяльності
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 213-215, 2024) Степанюк, Р. Л.; Stepaniuk, R. L.; Степанюк Руслан
    Розкрито особливості криміналістичної розвідки як напряму слідчої та судово-експертної діяльності.
  • Ескіз
    Публікація
    Судова експертиза як засіб отримання доказової інформації з відкритих джерел Інтернету
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 279-282, 2024) Щербаковський, М. Г.; Shcherbakovskyi, M. H.; Михайло Щербаковський
    Доведено, що основним процесуальним способом формування доказів на основі комп’ютерних даних із відкритих джерел Інтернету має стати проведення судової експертизи.
  • Ескіз
    Документ
    Інтернет речей (ІоТ) у криміналістиці та правоохоронній діяльності
    (Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. IV наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 27 червня 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 152-154, 2024) Іншенкова, Ю. Ю.; Inshenkova, Yu. Yu.
    Відзначено, що Інтернет речей відкриває нові горизонти у криміналістиці та правоохоронній діяльності, надаючи можливості для ефективнішого збору та аналізу даних. Проте, для успішної інтеграції Інтернет речей у ці сфери, необхідно вирішити низку викликів, пов’язаних з безпекою, правовим регулюванням та навчанням правоохоронців. Тільки таким чином можна досягти максимальної ефективності та безпеки у використанні цих технологій для боротьби зі злочинністю.
  • Ескіз
    Документ
    Контекстуальність методу інтеграції електронних і біологічних слідів у криміналістиці
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 195-197, 2024) Зозуля, І. В.; Zozulia, I. V.; Заїка, І. В.; Zaika, I. V.; Мороз, А. О.; Moroz, A. O.
    Доведено, що потенціал методу інтеграції у криміналістиці полягає в його можливості розкрити нові зв’язки та тренди у злочинності, сприяти запобіганню майбутніх злочинів. Він дозволяєефе ктивніше використовувати наявні ресурси та забезпечує більш швидке реагування на кримінальні випадки.
  • Ескіз
    Документ
    Роль технологій у сучасних криміналістичних методиках: виклики та перспективи
    (Актуальні питання вдосконалення судово-експертної та правоохоронної діяльності : зб. матеріалів засідання № 7 постійно діючої Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 29 берез. 2024 р.). – Кропивницький: ТОВ «Центрально-Українське видавництво», 2024. – С. 245-247, 2024) Ярещенко, С.; Yareshchenko, S.
    Стверджено, що у сучасному світі технології відіграють важливу роль у розвитку криміналістичних методик, що спрощує та поліпшує роботу правоохоронних органів у виявленні та розслідуванні злочинів. Застосування новітніх технологій, таких як біометричні системи, аналіз даних та молекулярна біологія, дозволяє ефективніше ідентифікувати злочинців, встановлювати доказову базу. Забезпечення балансу між використанням технологій та захистом основних прав і свобод людини є ключовим завданням для подальшого розвитку криміналістичної науки та практики.