Криміналістика (Criminalistics)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/132

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 39
  • Ескіз
    Документ
    Щодо визначення предмета криміналістичної тактики
    (Актуальні проблеми криміналістичного та експертного забезпечення діяльності правоохоронних органів та суду в Україні : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Харків, 28 трав. 2021 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2021. - С. 113-115, 2021) Говорущак, К. К.; Hovorushchak, K. K.
    Відзначено, що під предметом криміналістичної тактики необхідно розуміти визначену в приписах кримінального процесуального законодавства сукупність науково обґрунтованих прийомів і рекомендацій, а також практичних дій уповноважених суб’єктів спрямованих на забезпечення виконання завдань кримінального провадження, попередження та протидії кримінальних правопорушень.
  • Ескіз
    Публікація
    Призначення почеркознавчої експертизи: типові помилки сторони обвинувачення
    (Судово-експертна діяльність: збереження наукового та кадрового потенціалу в умовах воєнного стану : матеріали IV Всеукр. форуму суд. експертів (м. Львів, 7 черв. 2024 р.). – Одеса : Юридика, 2024. – С. 82-85, 2024) Гусєва, В. О.; Husieva, V. O.; Vlada Husieva
    Визначено поняття почеркознавчої експертизи як різновиду криміналістичного дослідження. Проаналізовано типові помилки слідчих, що суттєво позначаються на результатах проведення почеркознавчої експертизи.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника : монографія
    (Харків: Факт,2024. – 212 с., 2024) Прокопенко, О.Ю.; Prokopenko, O.Yu.; Гусєва, В. О. - редактор
    У монографії визначено комплекс теоретичних і практичних питань формування та реалізації методики розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника. На підставі узагальнення теоретичного й емпіричного матеріалу досліджено окремі практичні аспекти розслідування захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника. Для науковців, практичних працівників, викладачів, курсантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями протидії злочинності у правоохоронній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо питання методики розслідування умисних вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї в умовах війни
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників IX Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 7 черв. 2024 р.). - Харків, 2024. - С. 25-27, 2024) Яремчук, Р. Л.; Yaremchuk, R. L.
    Розкрито окремі питання методики розслідування умисних вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї в умовах війни.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методів дослідження місць злочинів: порівняння традиційних і сучасних підходів до огляду та обробки місць злочинів
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2024. - № 8. - С. 423-426, 2024) Прокопенко, Н. М.; Prokopenko, N. M.
    У статті здійснено аналіз традиційних і сучасних методів дослідження місць злочинів. Розглянуто ключові аспекти криміналістичного огляду та обробки місць подій, зокрема використання фотографування, відеозйомки, складання схем і протоколів. Окрему увагу приділено новітнім технологіям, таким як 3D-сканери, безпілотні літальні апарати та термальні камери, які стають важливими інструментами у процесі розслідування злочинів. Проаналізовано переваги та недоліки кожного підходу, а також проблеми, пов’язані з їх впровадженням в Україні. Зроблено наступні висновки: 1) традиційні методи огляду місць подій залишаються важливою частиною криміналістичної практики. Фотографування, відеозйомка, вимірювання, складання схем та протоколів дозволяють забезпечити належну фіксацію доказів та слідів. Однак ці методи часто є трудомісткими і можуть бути недостатньо точними в певних умовах; 2) сучасні технології, такі як 3D-сканування, використання безпілотних літальних апаратів та термальних камер, мають значний потенціал для покращення точності та швидкості фіксації слідів злочину. Вони дозволяють отримати детальні тривимірні зображення місць події, мінімізувати ризик втручання в обстановку та забезпечити віртуальну реконструкцію подій; 3) незважаючи на переваги сучасних технологій, їхнє широкомасштабне впровадження в Україні залишається обмеженим через високу вартість обладнання та потребу у спеціальній підготовці фахівців. Крім того, традиційні методи все ще залишаються основними засобами фіксації, що використовуються на місці події; 4) інтеграція новітніх технологій у процес розслідування злочинів може значно підвищити ефективність слідчих дій, зокрема завдяки автоматизації та прискоренню процесу збору даних. Проте для цього необхідно створити систему навчання для слідчих і експертів, яка б охоплювала роботу з новітнім обладнанням; 5) майбутнє криміналістики полягає у поєднанні традиційних методів із новітніми технологіями. Це дозволить слідчим отримувати точнішу інформацію, знижувати ризики втрати доказів та підвищувати якість розслідувань, що в кінцевому підсумку сприятиме більш ефективному правосуддю.
  • Ескіз
    Публікація
    Тенденції розвитку криміналістики в умовах реформування кримінального законодавства
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 109-112, 2024) Корж, В. П.; Korzh, V. P.; Валентина Корж
    Розглянуто тенденції розвитку криміналістики в умовах реформування кримінального законодавства України.
  • Ескіз
    Публікація
    Криміналістична розвідка як напрям слідчої та судово-експертної діяльності
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 213-215, 2024) Степанюк, Р. Л.; Stepaniuk, R. L.; Степанюк Руслан
    Розкрито особливості криміналістичної розвідки як напряму слідчої та судово-експертної діяльності.
  • Ескіз
    Публікація
    Судова експертиза як засіб отримання доказової інформації з відкритих джерел Інтернету
    (Криміналістика та судова експертиза у ХХІ столітті : матеріали Всеукр. наук.-практ. семінару (м. Київ, 30 травня 2024 р.). - Київ : ДНДЕКЦ МВС України, 2024. - С. 279-282, 2024) Щербаковський, М. Г.; Shcherbakovskyi, M. H.; Михайло Щербаковський
    Доведено, що основним процесуальним способом формування доказів на основі комп’ютерних даних із відкритих джерел Інтернету має стати проведення судової експертизи.
  • Ескіз
    Документ
    Інтернет речей (ІоТ) у криміналістиці та правоохоронній діяльності
    (Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. IV наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 27 червня 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 152-154, 2024) Іншенкова, Ю. Ю.; Inshenkova, Yu. Yu.
    Відзначено, що Інтернет речей відкриває нові горизонти у криміналістиці та правоохоронній діяльності, надаючи можливості для ефективнішого збору та аналізу даних. Проте, для успішної інтеграції Інтернет речей у ці сфери, необхідно вирішити низку викликів, пов’язаних з безпекою, правовим регулюванням та навчанням правоохоронців. Тільки таким чином можна досягти максимальної ефективності та безпеки у використанні цих технологій для боротьби зі злочинністю.
  • Ескіз
    Документ
    Контекстуальність методу інтеграції електронних і біологічних слідів у криміналістиці
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 195-197, 2024) Зозуля, І. В.; Zozulia, I. V.; Заїка, І. В.; Zaika, I. V.; Мороз, А. О.; Moroz, A. O.
    Доведено, що потенціал методу інтеграції у криміналістиці полягає в його можливості розкрити нові зв’язки та тренди у злочинності, сприяти запобіганню майбутніх злочинів. Він дозволяєефе ктивніше використовувати наявні ресурси та забезпечує більш швидке реагування на кримінальні випадки.