Криміналістика (Criminalistics)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/132

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Щодо нагальності побудови методики розслідування домагань дитини для сексуальних цілей (ст. 156-1 КК України)
    (Європейські перспективи. - 2022. - № 4. - С. 288-292, 2022) Яцик, Ю. Г.; Yatsyk, Yu. H.
    У статті наголошено, що охорона дитинства в Україні є загальним пріоритетним завданням. Зазначено, що посягання на права, свободи і законні інтереси дитини, особливо пов’язані з її сексуальною свободою і сексуальною недоторканністю, є караними й обов’язково тягнуть за собою відповідальність. Підкреслено, що вік і рівень розвитку дитини впливають на критерії вибору її в якості жертви домагання, способи вчинення цього протиправного діяння та мотивацію особи злочинця. Встановлено, що кримінальні правопорушення, скоєні стосовно дитини, відзначаються специфічним механізмом учинення та діяльністю з їх виявлення, розкриття та розслідування. З’ясовано, що нагальність побудови окремої видової методики, а саме – методики розслідування домагань дитини для сексуальний цілей (ст. 156-1 КК України) обґрунтовується вразливістю дитини через її вікові й емоційно-психологічні риси перед зловмисниками; зростанням випадків учинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із сексуальним насильством і сексуальною експлуатацією, по відношенню до дітей, особливо з використанням кіберпростору та телекомунікаційних технологій; розвитком інформаційно-телекомунікаційних систем і технологій, їх активною імплементацією в кримінальну протиправну діяльність; відсутністю сформованих методик розслідування домагань дитини для сексуальних цілей і практичного досвіду з виявлення, розкриття та розслідування вказаних кримінальних правопорушень.
  • Ескіз
    Документ
    Криміналістична характеристика та особливості розслідування сексуального насильства в умовах війни : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Наумкін, О. О.; Naumkin, O. O.; Кікінчук, В. В. - науковий керівник
    У дисертації за результатами наукових досліджень та положень чинного законодавства обгрунтовано, що розробка окремої криміналістичної методики розслідування сексуального насильства в умовах війни є актуальною та доречною. Сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації, що можуть бути використані для побудови криміналістичних методик розслідування інших різновидів злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо методики розслідування сексуального насильства в умовах війни
    (Протидія дезінформації в умовах російської агресії проти України: виклики і перспективи : тези доп. учасників міжн. наук.-практ. конф. (м. Харків, 12-13 груд. 2023р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 370-372, 2023) Наумкін, О. О.; Naumkin, O. O.
    Зазначено, що у структурі кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності особи значну питому вагу займає сексуальне насильство. Проте відсутність відповідної методичної та судово-медичних рекомендацій призводить до певних ускладнень у практичній діяльності. Методика розслідування сексуального насильства в умовах війни являє собою складну систему узагальнених теоретичних положень і ефективних практичних рекомендацій, розроблених на основі всебічного аналізу наукових праць, законодавчих актів, узагальнення слідчої та судової практики. Науково обґрунтовані рекомендації можуть знайти своє успішне застосування в практика слідчо-оперативних підрозділів Національної поліції України щодо розслідування сексуального насильства, у тому числі в прифронтових районах, на тимчасово окупованих та звільнених територій України.
  • Ескіз
    Документ
    Типові сліди сексуального насильства в умовах війни
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 65-67, 2023) Наумкін, О. О.; Naumkin, O. O.
    Узагальнено емпіричний матеріал та теоретичні джерела дослідження, а також проаналізовано наукові положення щодо змістовного наповнення та упорядкування слідової картини злочинів у сфері захисту статевої свободи та статевої недоторканості людини. Виділено типові сліди сексуального насильства, що вчиняється в умовах війни.