Користувач:
Станіслав Певко

Вантажиться...
Зображення профілю

Email

Дата народження

Дослідницькі проекти

Структурні одиниці

Посада

Прізвище

Ім'я

Ім'я

Станіслав Певко

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Публікація
    Аксіологія права у громадянському суспільстві
    (Право і безпека. – 2023. – № 3 (90). – С. 143-153, 2023) Певко, С. Г.; Pevko , S. H.; Станіслав Певко
    Розглянуто основні елементи аксіології права у громадянському суспільстві, визначено сутність права через аналіз підходів до праворозуміння, що надало змогу встановити онтологію цього поняття. Зроблено висновок, що право є засобом регулювання суспільних відносин та вирішення протиріч між членами соціуму. Проаналізовано такі взаємопов’язані поняття, як «суспільство» та «суспільні відносини». Суспільство визначено, як сукупність осіб, які проживають на певній території з метою задоволення спільних інтересів, а суспільні відносини – як форму взаємодії членів суспільства. У зв’язку з різноманітністю інтересів у членів суспільства в ході їх взаємодії виникають протиріччя, вирішення яких здійснюється завдяки правовим нормам, що встановлюють загальнообов’язкові, формально виражені правила поведінки. Тобто суспільство стає громадянським через наявність механізму правового регулювання поведінки його членів, встановлення правових статусів осіб, що виражається в існуванні прав та обов’язків, а також здійсненні державного управління, відстоюванні своїх прав та законних інтересів шляхом створення відповідних видів суспільних інституцій. Зроблено висновок, що право є основним засобом регулювання суспільства, яке існує задля вирішення протиріч та впорядкування суспільних відносин шляхом встановлення загальнообов’язкових, формально виражених, шаблонних правил поведінки, які дають можливість співіснувати та розвиватися членам суспільства. Також шляхом встановлення правових статусів осіб членам суспільства надається можливість об’єднуватися у громадські організації, учасники яких можуть захищати свої права і законні інтереси, впливати на владу, а також убезпечувати себе від свавілля з боку держави.
  • Ескіз
    Публікація
    Дефініція цінності держави в ракурсі функціональної квінтесенції
    (Право і безпека. - 2024. - № 1 (92). - С. 101-111, 2024) Певко, С. Г.; Pevko, S. H.; Станіслав Певко
    У статті досліджено питання квінтесенції аксіології держави в ракурсі функціональної дефініції. Для проведення дослідження окреслено складові, які є змістовними елементами наукової проблематики. Передусім розкрито питання сутності держави як юридичного явища, яке є основним підґрунтям виникнення наукової проблеми. Розглянуто відповідні погляди вчених щодо дефініції держави. Зроблено висновок, що держава – це суверенна, політико-територіальна організація суспільства, на території якої існують органи влади, правова система та система оподаткування, а також інші елементи. Також наведено ознаки, які притаманні державі і становлять її онтологію.
  • Ескіз
    Публікація
    Квінтесенція протекції честі та гідності працівника Національної поліції
    (Право і безпека. – 2023. – № 1 (88). – С. 224-235, 2023) Певко, С. Г.; Pevko, S. H.; Станіслав Певко
    Досліджено правову квінтесенцію протекції особистих немайнових прав працівників Національної поліції України,а саме категорії прав, що регламентують повагу до честі та гідності працівника поліції як представника органу влади. Розглянуто протекцію честі та гідності поліцейських як ключові терміни і об’єкти правової охорони. Проаналізовано чинне законодавство України у сфері захисту особистих немайнових прав і судову практику. Констатовано відсутність конкретного правового захисту честі та гідності працівників поліції та порядку протекції особистих немайнових прав працівників через їхній особливий правовий статус.
  • Ескіз
    Публікація
    Аксіологія права у суспільстві
    (Актуальні дослідження правової та історичної науки : матеріали Міжнар. наук. Інтернет-конф. : Вип. 47 (м. Тернопіль, Україна – м. Переворськ, Польща, 8-9 лют. 2023 р.). – Тернопіль : ФОП Шпак В.Б. – С. 9-10, 2023) Певко, С. Г.; Pevko, S. H.; Станіслав Певко
    Встановлено, що аксіологія права у суспільстві полягає у здатності, за допомогою права, врегулювати протиріччя, що можуть виникнути, як у суспільстві так у державі. Що у свою чергу надає змогу розвиватися та існувати членам суспільства у державі. Натомість з поміж інших засобів нормативного регулювання суспільних відносин, дія права гарантується можливістю застосування заходів примусу у разі недотримання чи порушення правових норм.
  • Ескіз
    Публікація
    Чинники девіантної поведінки правосвідомого суспільства
    (Право і безпека. - 2024. - № 3 (94). - С. 85-96, 2024) Певко, С. Г.; Pevko, S. H.; Станіслав Певко
    У статті досліджено питання онтології факторів, що зумовлюють виникнення та розвиток девіантної поведінки. Враховуючи різноманітність поняття девіантності, всебічно досліджено це соціальне явище. За результатами дослідження створено онтологію цього явища. Девіантна поведінка являє собою вид суспільної поведінки всупереч встановленим правилам, що існують у суспільстві. Вона є неприйнятною для суспільства, держави, порушує їхні інтереси, норми моралі, етики, права тощо. Розглянуто девіантність поведінки саме в контексті протиправності діяння, тобто в контексті порушення правових норм, які існують у суспільстві та державі. Іншою складовою досліджуваного питання є правосвідомість, яка відіграє важливу роль, бо вона є фактором утримання від протиправності діяння. Проаналізовано погляди науковців, зроблено висновок щодо дефініції поняття «правосвідомість». Правосвідомість – одна з форм суспільної свідомості, яка полягає у здатності особи розуміти наявність правових норм, необхідність їх дотримання та втілення в життя. Залежно від рівня правосвідомості визначається потенційна можливість особи до вчинення протиправної поведінки. Отже, необхідно підтримувати належний рівень правосвідомості в суспільстві з метою зниження кількості випадків протиправної поведінки. Тут постає питання визначення факторів, що впливають на виникнення девіантної поведінки. Враховуючи те, що людина є соціальною істотою, яка взаємодіє з іншими людьми, одним із факторів впливу на неї є соціальне середовище, в якому вона перебуває (сім’я, друзі, колеги тощо). Крім цього, на свідомість людини впливає інформаційне поле, тобто медіа. Отже, суспільство та інформаційна політика держави є одними з головних факторів впливу на людину. Поведінка людини формується залежно від інформації, яка впливає на неї, а така інформація формується на підставі ефективності дотримання законодавства органами влади та їхнього авторитету в суспільстві.