Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Груповий позов у цивільному судочинстві: бути чи не бути
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2019. - Вип. 1, т. 1. - С. 114-119, 2019) Олдак, Т. В.; Oldak , T. V.
    Стаття присвячена вивченню чинного цивільного процесуального законодавства в контексті внесеного 15.05.2019 до Верховної Ради України законопроекту № 10292. Здійснюється дослідження його основних положень в частині визначення порядку розгляду справ за груповими позовами, встановлення провадження у суді першої інстанції. Крім того, беручі до уваги той факт, що випадки порушення прав та законних інтересів чисельних груп осіб стають більш поширенішими на сучасному етапі розвитку суспільних відносин, аналізується сфера застосування розгляду справ за груповими позовами, а також особи, що матимуть право звернутись до суду з таким позовом як базового складника цивільного процесу. Своєю чергою висловлюється позиція щодо числового показника осіб, які повинні приєднатись до групового позову як визначальної особливості групового позову задля того, щоб провадження могло бути розпочатим. При цьому всебічно розглядається питання суб’єктів, які можуть ініціювати розгляд справи за груповим позовом, а також проведена критична оцінка їх класифікації залежно від способу залучення учасників групи, що пропонується у законопроекті № 10292.
  • Ескіз
    Документ
    Учасники судового процесу під час розгляду справ за груповими позовами
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право . - 2018. - Вип. 53. - С. 112-115, 2018) Олдак, Т. В.; Oldak, T. V.
    Стаття присвячена диференціаціїї учасників судового процесу під час розгляду справ за груповими позовами, визначенню їх характерних рис, а також представленню прав та обов`язків таких осіб на стадіях цивільного судочинства вказаної категорії справ, визначенню ролі кожного у процесі встановлення істини по справі та реалізації їх процесуальних повноважень. Шляхом аналізу наявного нормативно-правового регулювання та наукової доктрини автором сформульовано пропозиції до цивільного процесуального законодавства, які нацелені на удосконалення чинного порядку розгляду цивільних справ.