Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Щодо процесуального активізму суду в цивільних справах про відшкодування шкоди, завданої внаслідок російської військової агресії
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 273-278, 2024) Яцина, В. Б.; Yatsyna, V. B.
    Зазначено, що з метою забезпечення ефективного захисту основоположних прав потерпілих від російської агресії осіб є цілком виправданим у змагальному процесі активне процесуальне керівництво суду розглядом справи відповідно до міжнародних стандартів справедливого судочинства. За рахунок регулятивного потенціалу принципу судового керівництва суд виконує важливу для правосуддя соціальну роль забезпечення справедливого балансу приватних та публічних інтересів.
  • Ескіз
    Документ
    Принцип судового керівництва в цивільному судочинстві : дисертація
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Яцина, В. Б.; Yatsyna, V. B.; Кройтор, В. А. - науковий консультант
    Дисертація присвячена дослідженню сутності принципу судового керівництва, можливих напрямів реалізації у здійсненні цивільного судочинства й місця в системі принципів цивільного судочинства, взаємозв’язків з іншими основними функціональними принципами цивільного судочинства. Визначено теоретико–правові та методологічні засади дослідження принципу судового керівництва в цивільному судочинстві. У праці розглядаються теоретичні розробки та доктринальні наукові підходи до принципу судового керівництва як одного з основних функціональних принципів цивільного процесуального права, розуміння його сутності та юридичної природи, а також окремі аспекти історичного розвитку та новітнє розуміння досліджуваного принципу в контексті висновків, сформованих практикою Європейського суду з прав людини.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо дискусії про виділення принципу судового керівництва в цивільному судочинстві
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : тези доп. учасників наук.-практ. конф. з нагоди святкування Дня науки (м. Харків, 15 трав. 2020 р.). – Харків : ХНУВС, 2020. – С. 327-331, 2020) Яцина, В. Б.; Yatsyna, V. B.
    Розглянуто необхідність нового пошуку належної моделі цивільного судочинства, обґрунтування її базисних характеристик, ефективних конструкцій процесуальної діяльності суду й учасників процесу зокрема, з точки зору співвідношення та взаємозв’язку принципів процесуальної активності суду та змагальності сторін в цивільному судочинстві. Наголошено, що захист конституційних прав і свобод людини та громадянина у формі цивільного судочинства забезпечується сукупністю і системою процесуальних дій суду та учасників процесу, які ґрунтуються на нормах ЦПК України, в яких відтворено принцип судового керівництва. Зазначено, що питання про самостійність принципу судового керівництва в науці цивільного процесуального права є дискусійним.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність принципу судового керівництва у цивільному судочинстві
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Юриспруденція. – 2021. – Вип. 54, т. 2. – С. 39-45, 2021) Яцина, В. Б.; Yatsyna, V. B.
    Розглянуто питання, які стосуються теоретико-правового визначення принципу судового керівництва у цивільному судочинстві в розрізі правової науки та охарактеризовано співвідношення цього принципу з іншими засадами здійснення цивільного судочинства з урахуванням змін сучасної практики правозастосування в демократичній та правовій державі.
  • Ескіз
    Документ
    Принципи судового керівництва та диспозитивності в цивільному судочинстві: проблеми їх співвідношення та взаємозв’язку
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2021. - № 10. - С. 197-202, 2021) Яцина, В. Б.; Jacinа, V. B.
    Стаття присвячена дослідженню проблем співвідношення та взаємозв’язку принципів судового керівництва та диспозитивності в цивільному судочинстві України. Закріплення та реалізація принципу диспозитивності сторін в цивільному процесі передбачає необхідність прояву активної позиції суду в справі. У роботі вказується, що до складу процесуальних прав, які визначаються принципом диспозитивності, належить право заінтересованих осіб визначати межі судового захисту. У цивільному процесі принцип судового керівництва забезпечує насамперед виконання завдань і досягнення мети цивільного судочинства, здійснення учасниками цивільного процесу їхніх процесуальних прав і виконання ними своїх обов’язків. Розгляд структури та системи принципів цивільного судочинства дає змогу зробити висновок, що вони перебувають у тісному взаємозв’язку та взаємозумовленості, тобто вибудовується певна модель системи цих принципів. Як принцип диспозитивності, так і принцип судового керівництва, є самостійними цивільними процесуальними принципами, які входять до гармонійної системи принципів цивільного судочинства. Водночас слід зазначити, що принципи диспозитивності та судового керівництва перебувають у тісному взаємозв’язку та взаємовпливі. Відповідно, реалізація принципів судового керівництва та диспозитивності має забезпечити певним чином гармонізацію процесуальних цінностей цивільного судочинства з погляду його публічно-правової та приватноправової природи. Таким чином, важливим правом реалізації рівних можливостей у цивільному процесі є принцип судового керівництва, що у взаємозв’язку з принципом диспозитивності дають змогу суду як активному суб’єкту розгляду цивільної справи прийняти правосудне, об’єктивне, обґрунтоване і справедливе рішення.