Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення та припинення прав на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю: окремі аспекти державної реєстрації та обліку часток
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2024. - № 4. - С. 192-195, 2024) Негода, І. А.; Nehoda, I. A.
    Обґрунтувано необхідність визначення у законодавстві моменту виникнення та припинення прав на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю та проаналізовано законодавство щодо її обліку в обліковій системі часток.
  • Ескіз
    Документ
    Механізми планування на випадок смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю
    (Нове українське право. – 2023. – Вип. 5. – С. 19-24, 2023) Кухарєв, О. Є.; Kukhariev, O. Ye.
    У статті виявлено та проаналізовано механізми планування на випадок смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю (заповіт, спадковий договір, статут юридичної особи). Зауважено, що кожен з окреслених механізмів має свої недоліки та переваги.
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення корпоративних прав при набутті частки (частини частки) у статутному капіталі ТОВ
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 461-465, 2022) Негода, І. А.; Nehoda, I. A.
    Досліджено проблему набуття корпоративних прав при переході прав на частку (частину частки) у статутному капіталі ТОВ. Запропоновано у ст. 21 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачити положення про те, що у набувача частки (частини частки) у статутному капіталі ТОВ право власності на частку в статутному капіталі ТОВ та статус учасника товариства виникає з моменту проведення державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо особливостей корпоративних прав у бездокументарних цінних паперах
    (Актуальні проблеми правової науки і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції : зб. матеріалів ІХ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2016 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2016. – С. 68-70, 2016) Василенко, М. Є.; Vasulenko, M. E.; ORCID: http:// orcid. org/0000-0002-2992-6646
    Відзначено, що право власника бездокументарного цінного паперу, що посвідчує корпоративні права на отримання частини прибутку його емітента, не належить до зобов’язального права через неможливість його виконання в примусовому порядку та поширення на нього судового захисту. Підкреслено, що корпоративні права посвідчені бездокументарними цінними паперами не належать ні до зобов’язальних, ні до речових прав, і є окремою групою майнових та немайнових прав інкорпорованих у бездокументарних цінних паперах.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю
    (Часопис цивілістики. - 2021. - Вип. 41. - С. 34-39, 2021) Кухарєв, О. Є.; Kukharev, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2086-9179
    З’ясовано особливості спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. У разі смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю слід розмежовувати право на частку та право із частки, що не є тотожними за своєю сутністю та часом виникнення. Право на частку у статутному капіталі товариства як майнове право є об’єктом спадкування та набувається спадкоємцем із часу відкриття спадщини незалежно від часу її прийняття та державної реєстрації. Спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю надає спадкоємцеві правову можливість отримати вартість успадкованої частки, яка визначається на час відкриття спадщини, або стати учасником товариства після здійснення в повному обсязі права на спадкування досліджуваного об’єкта. Корпоративні права не є об’єктом спадкового наступництва та набуваються спадкоємцем із часу отримання ним правового статусу учасника господарського товариства, який пов’язаний із внесенням запису про зміну складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань. Визначено два механізми здійснення корпоративних прав учасника товариства після його смерті до моменту набуття правонаступником цієї особи статусу учасника товариства з обмеженою відповідальністю.
  • Ескіз
    Документ
    Зловживання корпоративними правами: цивільно-правовий аспект : автореф. дис.
    (Київ, 2014) Пашутіна, В. Ю.; Pashutina, V. Yu.; Пашутина, В. Ю.; Красицька, Л. В. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено дослідженню цивільно-правових аспектів зловживання корпоративними правами. Розглянуто гносеологічні засади становлення поняття «зловживання корпоративними правами», визначено поняття та правову природу зловживання корпоративними правами, встановлено форми та види зловживання корпоративними правами. Зловживання корпоративними правами розглянуто як недобросовісне здійснення учасником (акціонером) господарського товариства корпоративних прав. Досліджено норми про визнання неприпустимості зловживання корпоративними правами в цивільному законодавстві України та інших держав та визначено правові наслідки зловживання корпоративними правами. Розроблено пропозиції з удосконалення чинного цивільного законодавства України щодо неприпустимості зловживання корпоративними правами.
  • Ескіз
    Документ
    Зловживання корпоративними правами у сфері виплати дивідендів
    (Наше право. - 2013. - № 9. - С. 146-151, 2013) Пашутіна, В. Ю.; Pashutina, V. Yu.
    Стаття присвячена проблемним питанням зловживання корпоративними правами у сфері виплати дивідендів. Визначено форми зловживання правом у сфері виплати дивідендів як з боку акціонерного товариства, так і акціонера. Надано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері виплати дивідендів. The article is devoted to problematic issues of abuse of corporate rights in the field of dividends payment. Forms of abuse of rights in the field of dividends payment by the company and shareholder are determined. Proposals to improve the existing legislation in the field of dividends payment are made. Статья посвящена проблемным вопросам злоупотребления корпоративными правами в сфере выплаты дивидендов. Определены формы злоупотребления правом в сфере выплаты дивидендов как со стороны акционерного общества, так и акционера. Внесены предложения по совершенствованию действующего законодательства в сфере выплаты дивидендов.