Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Ескіз
    Публікація
    Peculiarities of the regulation of personal non-propertyrightswhen concluding sportscontracts
    (SPORT TK-EuroAmerican Journal of Sport Sciences. – 2023. – Vol. 12, Suppl. 2. – Article 30, 2023) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; Svitlana Iasechko
    У статті розглядається регулювання особистих немайнових прав спортсменів у контексті сучасних договірних конструкцій, які використовуються в їх професійній діяльності. Автор обґрунтовує, що контракти, які використовуються в професійному спорті, мають свої особливості. У статті проаналізовано європейське та українське законодавство та індивідуальні договори за участю спортсменів, що дає змогу зробити висновок про наявність та використання нетипових договірних конструкцій у цій сфері. Загалом у статті наголошується на необхідності використання договірних конструкцій для регулювання не лише професійної діяльності спортсменів, а й регулювання особистих немайнових прав, що є більш ніж актуальним у сучасних умовах.
  • Ескіз
    Публікація
    Characteristics of committing transactions with information
    (Journal of Law and Political Sciences. – 2023. – Vol. 38, Issue 3. – P. 358-374, 2023) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; Svitlana Iasechko
    У науковій статті розглядаються проблемні питання, пов’язані з використанням інформації в правочинах, яка зараз широко використовується в сучасному суспільному житті по відношенню до різних суб’єктів цивільних відносин у сфері нематеріальних благ.
  • Ескіз
    Документ
    Фраудаторний правочин: проблеми визначення поняття та застосування в сучасному цивільному праві України
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 11. - С. 177-182, 2023) Ольшевський, І. О.; Olshevskyi, I. O.
    Визначено окремі складові поняття фраудаторного правочину та характерних ознак у національному та іноземному законодавстві, а також перспективи удосконалення поняття у сфері визнання правочинів недійсними. Виявлено критерії принципу добросовісності на деяких прикладах іноземного законодавства та наявності обов’язкового елементу завдання шкоди. Сформульовано поняття фраудаторного правочину та визначено основні характерні ознаки таких правочинів. Фраудаторний правочин – це правочин, сторона якого (зазвичай боржник), зловживаючи правом, діє недобросовісно, виключно з метою уникнення виконання боргового зобов’язання та завдання шкоди кредитору, що може бути визнано судом недійсним за позовом особи, право якої порушено. Обґрунтовано необхідність закріплення поняття фраудаторного правочину в законодавстві України для формування єдиного підходу до визначення поняття фраудаторного правочину. Надано пропозиції щодо подальшого розвитку поняття фраударторного правочину з метою подальшого вдосконалення останнього.
  • Ескіз
    Документ
    Визнання правочинів недійсними, вчинених органами державної влади
    (Європейські перспективи. - 2015. - № 3. - С. 69-73, 2015) Погребняк, О. С.; Pohrebniak, O. S.
    Розглянуто актуальну правову проблему визнання угод недійсними за участю органів державної влади в Україні. Наголошено, що правочини, які вчиняються між органами держави та іншими учасниками цивільних правовідносин, характеризуються відсутністю балансу прав та законних інтересів. Виникає необхідність в удосконаленні законодавства, що регулює вчинення відповідних правочинів, а також розробці ефективних способів та засобів захисту контрагентів для попередження зловживань, які виникають при визнанні правочинів недійсними.
  • Ескіз
    Документ
    Припинення недоговiрних зобов’язань прощенням боргу
    (Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. - 2015. - № 5. - С. 110-118, 2015) Шимко, Ф. А.; Shymko, F. A.
    У статті аналізуються положення чинного законодавства України, які регулюють припинення недоговірних зобов’язань внаслідок звільнення кредитором боржника від його обов’язків. Визначено конкретні види регулятивних та охоронних недоговірних зобов’язань, які можуть бути припинені на підставі договору про прощення боргу.
  • Ескіз
    Документ
    Основні ознаки прощення боргу як правочину
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. - 2015. - № 16, т. 2. - С. 43-46, 2015) Шимко, Ф. А.; Shymko, F. A.
    У статті аналізуються положення чинного законодавства України, які регулюють застосування прощення боргу, як способу припинення зобов’язань. Досліджуються основні ознаки прощення боргу як правочину. Обґрунтовується можливість звільнення кредитором боржника від обов’язку за первісним зобов’язанням виключно шляхом укладення двостороннього правочину. Доведена відсутність зустрічного надання, що підтверджує безоплатний характер прощення боргу.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості припинення договірних зобов’язань прощенням боргу
    (Право і суспільство. - 2015. - № 6-2, ч. 3. - С. 77-83, 2015) Шимко, Ф. А.; Shymko, F. A.
    У статті аналізуються положення чинного законодавства України, які регулюють припинення договірних зобов’язань прощенням боргу. Визначено особливості застосування прощення боргу до договорів купівлі-продажу, оренди та довічного утримання. Обґрунтовано неможливість застосування цього способу припинення зобов’язань до договорів про спільну діяльність та сплату аліментів.
  • Ескіз
    Документ
    Конвалідація правочину як спосіб захисту цивільних прав та інтересів
    (Право.ua. - 2018. - № 3. - С. 121-126, 2018) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Розглянуто підстави конвалідації правочину (надання нікчемному правочину юридичної силу з моменту його вчинення) за чинним Цивільним кодексом України. Обґрунтовано, що ЦК України передбачає шість випадків, коли допускається визнання нікчемного правочину дійсним, тобто конвалідація правочину. Доведено, що не допускається визнання дійсним заповіту, який є нікчемним у зв’язку з порушенням вимог щодо його форми та порядку посвідчення; не може бути підставою для визнання договору дійсним й встановлення факту втрати продавцем правовстановлюючого документа на предмет відчуження за договором.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми визнання недійсним значного правочину акціонерного товариства, вчиненого з порушенням встановленого порядку
    (Юридична наука. - 2011. - № 1. - С. 101-106, 2011) Карчевський, К. А.; Karchevskyi, K. A.
    У статті з’ясовується питання про можливість визнання недійсним значного правочину акціонерного товариства, вчиненого з порушенням встановленого порядку; порівнюються цивільне та акціонерне законодавство України, Російської Федерації та Республіки Казахстан, що пов’язане з недійсністю цивільних та значних правочинів.
  • Ескіз
    Документ
    Information as an object of legal regulation in Ukraine
    (International Journal of Computer Science and Network Security. – 2021. – Vol. 21, No 5 (May). – P. 237-242, 2021) Iasechko, S. V.; Ясечко, С. В.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4058-9959; Ivanovska, A.; Gudz, T. I.; Гудзь, Т. І.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-6950-6136; Marchuk, M. I.; Марчук, М. І.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0217-478X; Venglinskyi, O. O.; ; Tokar, A.
    У статті розглядаються проблемні питання визначення інформації як об’єкта приватних відносин. Визначення того, що вони є нематеріальними та неспоживаними за своєю природою, нерозривно пов’язані з конкретним матеріальним носієм, закріплені суб’єктом, який їх передає, повідомленнями та інформацією, які мають кількісні та якісні характеристики та можуть мати вантаж або іншої цінності, а в разі її незаконного використання заподіяння шкоди та моральної шкоди.