Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльно-правовий аналіз відшкодування моральної шкоди законодавства України з іншими країнами
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 325-327, 2023) Лиценко, І. В.; Lytsenko, I. V.
    Надано порівняльно-правовий аналіз українського законодавства з законодавством інших європейських країн щодо відшкодуваннями моральної шкоди. Зазначено, що в Україні порівняно з країною-сусідом Польщею більш розвинуте відшкодування моральної шкоди в плані того, що у нас наявна компенсація не тільки за фізичні пошкодження, а й за душевні; порівнюючи з Республікою Чехія ми дещо «поступаємося» в чіткості системи.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльно-правова характеристика інституту спадкового договору в Україні та європейських країнах
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 488-491, 2023) Тарасюк, І. Є.; Tarasiuk, I. Ye.
    Встановлено відмінність інституту спадкового договору, закріпленого в ЦК Україні, від європейських аналогів. Йдеться, зокрема, про різну правову природу досліджуваного договору, який в України є звичайним цивільно-правовим договором, спрямованим на передачу майна у власність. Спадковий договір «сконструйований» за принципами договору довічного утримання (догляду). Невипадково навіть сторони в спадковому договорі та договорі довічного утримання (догляду) називаються однаково – набувач та відчужувач. Напроти, в Німеччині, Чехії, Естонії спадковий договір визнається видом спадкування, а укладення такого договору породжує спадкові правовідносини.