Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій : автореф. дис.
    (Харків, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.; Старикова, Н. Н.; Кириченко, Т. С. - науковий керівник
    У дисертації обґрунтовано, що цивільно-правова відповідальність у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є певним правовим засобом, спрямованим на забезпечення захисту порушених прав учасників цивільних правовідносин із застосування допоміжних репродуктивних технологій та пов’язаним зі встановленням обов’язку особи, яка вчинила цивільне правопорушення, зазнавати негативних наслідків майнового характеру. Аргументовано, що форми цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій визначаються законом або договором. Якщо договір, який опосередковує відносини у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій, не укладався, а надання медичної допомоги здійснювалося на підставі заяви пацієнта/пацієнтів про застосування допоміжних репродуктивних технологій, із застосуванням яких було завдано шкоди здоров’ю пацієнта, то відшкодування шкоди буде здійснюватися за правилами деліктної відповідальності. Запропоновано ввести обов’язкове страхування цивільно- правової відповідальності закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на здійснення медичних послуг та надає послуги із лікування безпліддя шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Підстави та порядок застосування юридичної відповідальності за інформаційні правопорушення
    (Jurnalul juridic national: teorie şi practică = Национальный юридический журнал: теория и практика. - 2018. - № 1, т. 2 (Februarie). - С. 88-91, 2018) Гуйван, О. П.; Guivan, O. P.
    Робота присвячена актуальним питанням правового регулювання цивільно-правових охоронних відносин у сфері інформаційного обороту. Встановлено, що захист прав на інформацію може опосередковуватися охоронними нормами зобов’язального права, оскільки інформація є товаром і перебуває в матеріальному обороті. З іншого боку, оскільки інформація є об’єктом права власності, відповідальність за посягання не неї врегульована також на рівні охоронних приписів речового права. Проаналізовані доктринальні визначення відповідальності та встановлені її відмінності від загального поняття санкцій.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій
    (Право.ua. – 2018. – № 1. – С. 137-143, 2018) Старікова, Н. М.; Starikova, N. M.
    У статті розглянуто доктринальні підходи до поняття «підстава звільнення від цивільно-правової відповідальності». Автором зроблено висновок про те, що підставами звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері застосування допоміжних репродуктивних технологій є казус (випадок); непереборна сила; форс-мажорні обставини; умисел потерпілого; медична помилка, що обумовлена об’єктивними чинниками. Доведено, що казус (випадок) і медична помилка, обумовлена об’єктивними чинниками, не співпадають між собою, є нетотожними поняттями.
  • Ескіз
    Документ
    Про проблему визначення поняття відповідальності учасників акціонерних правовідносин та її місця у системі цивільно-правової відповідальності
    (Підприємництво, господарство і право. – 2018. – № 9. – С. 35-39, 2018) Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593
    У поданій науковій статті автором запропоноване власне бачення поняття відповідальності учасників акціонерних правовідносин. На підставі проведеного аналізу зроблено висновок про те, що в корпоративних відносинах більш доцільно розглядати відповідальність як обов’язок. Враховуючи приватноправовий характер акціонерних правовідносин, їх суб’єктний склад, юридичну рівність зазначених осіб та особливість регулювання акціонерних правовідносин, можна констатувати, що останні є інститутом цивільного права, а отже, відповідальність в окреслених правовідносинах може бути виключно приватноправовою (цивільно-правовою).
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правова відповідальність виконавця заповіту
    (Право України. - 2008. - № 3. - С. 91-94, 2008) Кухарєв, О. Є.; Kukharev, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2086-9179
    Автором здійснено системний науковий аналіз підстав цивільно-правової відповідальності виконавця заповіту.