Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Релігійний імунітет у цивільному процесуальному праві України
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. - 2022. - № 59. - С. 43-48, 2022) Чупрун, Є. В.; Chuprun , Ye. V.
    Визначено сутність релігійного імунітету щодо священників як одного з видів імунітету свідка в цивільному судочинстві. Доведено, що сфера державно-конфесійних відносин в Україні, яка побудована на конституційному принципі відокремлення церкви та релігійних організацій від держави, має бути врегульована згідно з нормами законодавства Європейського Союзу, загальновизнаними принципами й нормами міжнародного права та міжнародних стандартів.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми визначення предмета доказування в сучасному цивільному судочинстві України
    (Право і суспільство. - 2023. - № 1. - С. 68-76, 2023) Кройтор, В. А.; Kroytor, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1849-5721
    Досліджено актуальне питання визначення предмета доказування в сучасному цивільному судочинстві України. Зазначено, що в цивільному судочинстві слід виділяти загальний предмет доказування по конкретній категорії цивільних справ та конкретний предмет доказування залежно від обставин певної цивільної справи. А вже встановлення конкретного предмета доказування залежить від обставин певної цивільної справи, яка розглядається та вирішується в суді.
  • Ескіз
    Документ
    Достатність доказів у цивільному процесі
    (Теорія та практика сучасної юриспруденції : матеріали ХХІV наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 трав. 2020 р.). – Харків, 2020. – С. 486-488, 2020) Степаненко, Т. В.; Stepanenko, T. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2323-987X; Ніколаєв, М. В.; Nikolaiev, M. V.
    Зазначено, що достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. Тобто, в основу покладено суб’єктивний критерій оцінки достатності доказів судом, що не завжди позитивно впливає на ефективність судового розгляду. Наголошено, що в аспекті удосконалення критеріїв достатності доказів при здійсненні їх оцінки судом задля встановлення обставин справи заслуговує на увагу досвід правових систем країн загального права у застосуванні стандартів доказування, що умовно та з певними застереженнями можна розглядати в якості об’єктивного критерію достатності доказів.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про заочний розгляд справи в світлі оновленого цивільного процесуального законодавства
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. - 2011. - Вип. 16. - С. 124-128, 2011) Сапейко, Л. В.; Sapeiko, L. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6911-8283
    У статті досліджуються окремі актуальні проблеми заочного розгляду цивільних справ. Сформульовано пропозиції з удосконалення норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють заочну процедуру, зокрема, щодо умов проведення такої процедури та способів перегляду заочного рішення.