Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Депонування майна як спосіб забезпечення виконання зобов’язань
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 351-354, 2024) Велігура, В. Е.; Velihura, V. E.
    Наведено специфічні ознаки моделі забезпечення, які вказають на її відносно автономне місце в системі способів забезпечення виконання зобов’язань. За умови відповідності правочинів про подібне забезпечення вимогам статей 546–548 ЦК України вони можуть бути кваліфіковані як інші види забезпечення виконання зобов’язання, встановлені договором (ч. 2 ст. 546 ЦК України).
  • Ескіз
    Публікація
    Фраудаторний правочин як право на зло
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 278-282, 2024) Гофельд, Г. С.; Hofeld, H. S.; Ганна Гофельд
    Визначено, що фраудаторний правочин завжди має наслідком шкоду. Конструкція такого правочину специфічна, важливі обставини вчиненого правочину, момент його укладання, усвідомлене бажання ненастання небажаного наслідку, зловживання довірою кредитора, особливість контрагента або сторони у вчиненому «фіктивному» правовідношенні, можливість визнання такого правочину недійсним.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування конструкції фраудаторного правочину у цивільному праві та судовій практиці України
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 411-416, 2023) Ольшевський, І.; Olshevskyi, I.
    Визначено, що правильне застосування конструкції фраудаторного правочину у справах про банкрутство має сприяти ефективній консолідації ліквідаційної маси боржника та задоволенню вимог кредиторів на засадах конкурсного процесу. Для цього необхідним є зокрема розмежування фраудаторних правочинів від правочинів боржника, які вчинені у підозрілий період, а також фіктивних правочинів.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні та практичні аспекти забезпечення захисту правомірних очікувань під час здійснення процедур банкрутства
    (Нове українське право. - 2021. - Вип. 3. - С. 90-102, 2021) Синєгубов, О. В.; Sinegubov, О. V.;
    У статті досліджено загально-правові засади забезпечення захисту правомірних очікувань під час здійснення процедур банкрутства. Визначено, що зіткнення різносторонніх та різнохарактерних інтересів у справах неплатоспроможності покладає на суд виконання обов’язку держави досягти визначеності у правовідносинах. Наголошено, що національні суди мають обов’язок інтерпретаційної діяльності, ґрунтуючись на загальних принципах права, ступінь допустимості та необхідності якої залежить від характеру правовідносин, типу праворозуміння та виду правової системи. Визначено, що правомірні очікування покликані полегшити особам захист їхніх сподівань, коли вони не можуть обґрунтувати свої матеріальні вимоги на підставі закону в позитивістському розумінні та мають захищатися через забезпечення права бути почутим судом у межах справедливої процедури. Обґрунтованість очікування учасника справи про банкрутство у певному контексті є питанням факту та фактором, що належить встановити під час інтерпретації судом норм і принципів права та визначення порядку вирішення справи з урахуванням пропорційності обмеження захисту правомірного очікування. Дослідження дозволило дійти висновку, що об’єктом правовідносин банкрутства є право очікування кредиторів на отримання майнового блага у розумінні ст. 1 Першого протоколу до Конвенції. Проаналізовано процесуальний аспект правомірних очікувань учасників справи про банкрутство та відзначено про дотримання їх темпоральної складової частини, забезпечення процедур, які мають враховувати різносторонність інтересів, що представлені у процедурах. Правомірні очікування матеріально-правового характеру конкурсних та поточних кредиторів становлять сподівання на отримання певного «активу», участь особи у комітеті кредиторів – на отримання «активу» через можливість впливати на організаційні відносини, боржника – на звільнення його від додаткових зобов’язань, арбітражних керуючих – на пропорційну винагороду тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття й види учасників виконавчого провадження
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 155-159, 2018) Уварова, С.; Yvarova, S.
    У статті досліджено наукові підходи до визначення поняття й видів учасників виконавчого про-вадження, на основі чого запропоновано власне визначення учасників виконавчого провадження, а та-кож узгоджено та вироблено авторську позицію щодо їх класифікації.