Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Медіація як форма захисту прав подружжя під час розірвання шлюбу
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 6. - С. 119-121, 2023) Кириченко, Т. С.; Kirichenko, T. S.
    Досліджено медіацію як форму захисту прав подружжя під час розірвання шлюбу. Розглянуто інститут сімейної медіації, його правове обґрунтування. Позначено принципи медіації. Наводяться підстави, згідно з якими подружжя може звернутися до медіатора за допомогою у вирішенні конфлікту з метою недопущення виникнення подальшої суперечки про право при розірванні шлюбу. Звертається увага на всі переваги процедури медіації як засобу захисту сімейних прав під час розірвання шлюбу. Наголошено на необхідність розвитку інституту сімейної медіації шляхом створення спеціалізованого державного органу у майбутньому та підтримки приватних медіаторів у сьогоденні. У сучасному правовому розумінні інститут медіації є новим, але, водночас, її прообрази застосовувалися задовго до цього. У той час, як судові органи при розгляді справ про розірвання шлюбу вирішують суперечки суто з правової позиції, звернення до медіатора з метою врегулювання конфлікту дозволяє підійти до шлюборозлучного питання комплексніше. Застосування медіації дозволяє урізноманітнити правосуддя, зробити його гнучкішим, метою якого буде усунення не лише наслідків, а й причин судової суперечки , а також прискорити процес вирішення спору при розірванні шлюбу та значно скоротити судові витрати на розгляд справи про розірвання шлюбу. Використання медіації як способу захисту сімейних прав спрямоване на гармонізацію сімейних відносин та зміцнення сім’ї.
  • Ескіз
    Документ
    До питання припинення шлюбу внаслідок його розірвання
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 494-497, 2023) Щеглов, А. М.; Shchehlov, A. M.
    Зазначено існування декількох правових концепцій розірвання шлюбу як підстав його припинення. Залежно від настання чи ненастання правових наслідків: дійсне розлучення та фіктивне розлучення; залежно від часового критерію: постійне (назавжди) та тимчасове розлучення. Наголошено, що на теперішній час судовий порядок розірвання шлюбу є переважним. Але, враховуючи, що він є складнішим, оскільки формою звернення є позов, а правильне написання позовної заяви потребує залучення допомоги професійного юриста (адвоката), також тривалішим в часі (суди перевантажені справами), запропоновано запозичити досвід низки іноземних держав та запровадити третій порядок розірвання шлюбу – за участі нотаріусів.